Bu konuyu okuyanlar

aygezisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar acil yardım lazım yeni PC düzdüm ve benim gibi birisi için baya maliyetli oldu neyse bütün parçalarını taktım internetden de ekstra kasa kurulum videoları izledim denen her şeyi yaptım ama güç kablosunu takıp kasanın açma tuşuna bastığımda fanlar 1 saniye bile surmicek kısa sürede dönüp kapanıyor kasanın kendi fanlarının ışığı hiç yanmıyor ekstra aldığım LED'li bir fanın ışığı da 1 saniyeden kısa süre de yanıp hemen sönüyor ve kasadan hiç bir ses gelmiyor bip bip sesi gibi sorun nedir ne yanlış yaptım bir yanma söz konusu olmasın bir daha toplayamam bu kasayı özellikleri bırakıyorum
16gb 3200mhz ddr4 ram
Gigabeyt b450ms2h V2 Anakart
AMD Ryzen 5 3600 işlemci
Nvidia Geforce GT 730 ekran kartı
650w power
240gb SSD harddisk yok hardisksizde çalışıyor Muş araştırma yaptım iki
Acil yardım lazım bana

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
küçük pinler vardır anakarta taktığın.. hdd, power, + - gibi şeyler vardır. onları doğru taktığına emin misin? anakartın kitapçığında neyi nereye takacağını gösterir. her anakartta aynı değildir sıralama..

güç kabloları tam taktığından emin ol. ramleri doğru taktın mı kontrol et tekrardan.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Arkadaşlar acil yardım lazım yeni PC düzdüm ve benim gibi birisi için baya maliyetli oldu neyse bütün parçalarını taktım internetden de ekstra kasa kurulum videoları izledim denen her şeyi yaptım ama güç kablosunu takıp kasanın açma tuşuna bastığımda fanlar 1 saniye bile surmicek kısa sürede dönüp kapanıyor kasanın kendi fanlarının ışığı hiç yanmıyor ekstra aldığım LED'li bir fanın ışığı da 1 saniyeden kısa süre de yanıp hemen sönüyor ve kasadan hiç bir ses gelmiyor bip bip sesi gibi sorun nedir ne yanlış yaptım bir yanma söz konusu olmasın bir daha toplayamam bu kasayı özellikleri bırakıyorum
16gb 3200mhz ddr4 ram
AMD Ryzen 5 3600 işlemci
650w power
Acil yardım lazım bana
bip bip ses geliyorsa kısa uzun olacaktır onları dinleyin googleda aratın yani şu şekilde " 2 uzun 1 kısa bip sesi" gibi aratın google da sorunun ne olduğu çıkacaktır.

aygezisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
küçük pinler vardır anakarta taktığın.. hdd, power, + - gibi şeyler vardır. onları doğru taktığına emin misin? anakartın kitapçığında neyi nereye takacağını gösterir. her anakartta aynı değildir sıralama..

güç kabloları tam taktığından emin ol. ramleri doğru taktın mı kontrol et tekrardan.
Evet eminim çünkü anakartin üzerinde yazan şekilde taktım ramlerim rgb ve ışıkları yanıyor yanlış taksam yanmazdi herhalde güç kabloları konusuna gecelek olursak ilk başta pcu soketine pcie kablosunu takmışım öyle çalıştırmayi denedim çalışmadi sonra fark ettin pcu kablosunu pcu soketine taktım bu seferde dediğim gibi sadece fan çok kısa dönüyor ram ışığı yanıyor LED'li fanın ışığı çok kısa yanıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

bip bip ses geliyorsa kısa uzun olacaktır onları dinleyin googleda aratın yani şu şekilde " 2 uzun 1 kısa bip sesi" gibi aratın google da sorunun ne olduğu çıkacaktır.
Yok hiç bir ses yok o sesi tanıyorum eski kasandan hiç bir ses yok görüntü de yok hiç bir şey yok yani sadece Ramin ışığı yanıyor (full sönmüyor) LED'li fanın ışığı çok kısa süre yanıyor şıp şap gibi fanlarda çok kısa süre dönüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

16gb 3200mhz ddr4 ram
AMD Ryzen 5 3600 işlemci
650w power
Acil yardım lazım bana
Birde ramlerin ışığı yanıyor ama bunlar sönmüyor hep yanıyor