Fan nerede

Bu konuyu okuyanlar

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bu sitedeki laptop ise eğer, ben baktığımda ne arkasında ne yanlarında egzoz çıkışı görebiliyorum. Hepsiburadadaki görsele baktığımda ise:
1614684926084.png

Bunu görüyorum. Acaba laptopunuzun sıcak hava çıkışı altındaki bu ızgaralardan mı oluyor? Eğer öyleyse vakumlu soğutucuyu kullanmazsınız. İlk defa böyle bir hava sistemi görüyorum bu arada ilginç.

ahmet21122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bu sitedeki laptop ise eğer, ben baktığımda ne arkasında ne yanlarında egzoz çıkışı görebiliyorum. Hepsiburadadaki görsele baktığımda ise:
Ekli dosyayı görüntüle 141667
Bunu görüyorum. Acaba laptopunuzun sıcak hava çıkışı altındaki bu ızgaralardan mı oluyor? Eğer öyleyse vakumlu soğutucuyu kullanmazsınız. İlk defa böyle bir hava sistemi görüyorum bu arada ilginç.
aynen bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

hemen iptal edeyim ürün gelmeden teşekkürler

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
Bunun kullanılması için dikey stand lazım. Bu nasıl iş?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Dediğim gibi, fotoğraflarda arkasında veya yanında egzoz çıkışı göremiyorum. Alt tarafındaki ızgaralar sanırım egzoz görevi görüyor. Eğer bu şekilde ise maalesef vakumlu soğutucuyu kullanmazsınız. Kontrol edebilir misiniz sıcak hava bilgisayarın neresinden dışarıya atılıyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun kullanılması için dikey stand lazım. Bu nasıl iş?
İlk defa böyle bir şey görüyorum çok ilginç gerçekten.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Baktığımda yanlarda göremedim büyük ihtimal alttadır arkasını çevirip fotoğraf atın

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Bu bilgisayar yumuşak zeminde yanar. Tavsiyem laptop altına konan soğutucular.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Ben de bu tip soğutucuları önerecektim ancak kafam karıştı. Eğer sıcak havayı alttan tahliye etmeye çalışıyorsa bu bilgisayar, bu tip soğutucular sıcak havayı içeriye ittirmeye çalışmış gibi bir şey olacak. Bilgisayarın soğutma sistemini hala daha çözebilmiş değilim :D

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bilgisayarın ekranı açıldığı zaman, çıkıntı sayesinde laptopun alt tarafı hafif kalkıyor. Eğimli oluyor yani. O şekilde hava alıyor laptop ama nasıl tahliye ediyor, çözemedim.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bilgisayarın ekranı açıldığı zaman, çıkıntı sayesinde laptopun alt tarafı hafif kalkıyor. Eğimli oluyor yani. O şekilde hava alıyor laptop ama nasıl tahliye ediyor, çözemedim.
İlk defa böyle bir soğutma tasarımı görüyorum açıkçası en kısa zamanda bulabilirsem böyle bir ürünün teşhir modelini, gidip inceleyeceğim enine boyuna :D

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Büyük ihtimalle çıkışlar menteşenin hemen yanında. Laptopu açınca görülebilirler.

Şu kırmızı işaretli kısımda
16E51C02-B0BA-47BB-B258-03108204D43A.jpeg

Son düzenleme: