Fan Kendini Çok Hızlandırıyor

Bu konuyu okuyanlar

yavuzzzzz123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
lole veya oyunlara girince fan aşırı hızlı çalışmaya başlıyor sonra kapanıyor bilgisayar nedne oluyor yardım edin donanım testi yaptım sıkıntı çıkmadı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu gayet doğal bir durum. Oyuna girince bilgisayarın daha fazla çalıştığı için daha çok ısı üretir. Bu ısıyı atmak içinsen fanlar daha hızlı döner sorun yok yani.

yavuzzzzz123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu gayet doğal bir durum. Oyuna girince bilgisayarın daha fazla çalıştığı için daha çok ısı üretir. Bu ısıyı atmak içinsen fanlar daha hızlı döner sorun yok yani.
ama dikkatlş okuyunuz normalden daha fazla hızlanıyor ve sonra "kapanıyor"

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
ama dikkatlş okuyunuz normalden daha fazla hızlanıyor ve sonra "kapanıyor"
Normal anlayışınız nedir? Oyunlarda zaten dönebileceği maksimum hızda döner fan. Kapanmadan önceki ısı değerleri nedir? Benim bilgisayarımda normalde çok sessizken oyuna girince sanki odada uçak kalkıyormuş gibi oluyor yani normalden çok çok fazla hızlı dönüyor.

yavuzzzzz123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Normal anlayışınız nedir? Oyunlarda zaten dönebileceği maksimum hızda döner fan. Kapanmadan önceki ısı değerleri nedir? Benim bilgisayarımda normalde çok sessizken oyuna girince sanki odada uçak kalkıyormuş gibi oluyor yani normalden çok çok fazla hızlı dönüyor.
normalde oyun oynarkenden daha hızlı dönüyor ve KAPANIYOR büyük harflerle yazdığım kısmın neyini anlamıyorsunuz

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
normalde oyun oynarkenden daha hızlı dönüyor ve KAPANIYOR büyük harflerle yazdığım kısmın neyini anlamıyorsunuz

ısı değerlerini msi afterburner gibi bir program ile canlı canlı test edin. 95dereceden fazla oluyor ise servise gönderin bi iç temizlik ile termal macun ilk günkü haline döndürür :)

Son düzenleme: