Fakirlerin genel olarak mal olması

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emirhanvrl81

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Bizim bir arkadaş var fakir biri , tipi de yakışıklı değil, çok bi arkadaş ortamı da yok hiç kız arkadaşı da olmadı . Allah yanımda benim o bana yeter diyor . Valla niye bu durumda olduğuna anlam verdim bu cümleden sonra mal mıdır nedir allah senin yanında olsa seni doğuştan huzur ve konfora ulaşmış zengin yakışıklı hayatı güllük gülistanlık yaşayan biri yapardı Günü şu sözle kapatmak istiyorum Fakirler allahın yanında olduğunu düşünür , zenginler ise bilir .]

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Gördüklerin sonucunda bu anlamı çıkartıyorsan diyecek bir şey bulamıyorum. Kaç defa yazıp silsem de uygun cevabı bulamadım sana.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ah be.. Şöyle bir ağlayasım geldi. Arkadaşın çok ender bulunan yüksek imanı ve maneviyatı güçlü olan birisi. Allah'ım bana da öyle bir arkadaş verse başka bir şey istemem.
Kız arkadaşa arkadaş ortamına ne gerek var onların hepsi geçici. Arkadaşın doğru yolu bulmuş.
Ve sen buna fakirin mal olması diyorsun. Arkadaşından farkın bu işte gör.

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
Bizim bir arkadaş var fakir biri , tipi de yakışıklı değil, çok bi arkadaş ortamı da yok hiç kız arkadaşı da olmadı . Allah yanımda benim o bana yeter diyor . Valla niye bu durumda olduğuna anlam verdim bu cümleden sonra mal mıdır nedir allah senin yanında olsa seni doğuştan huzur ve konfora ulaşmış zengin yakışıklı hayatı güllük gülistanlık yaşayan biri yapardı Günü şu sözle kapatmak istiyorum Fakirler allahın yanında olduğunu düşünür , zenginler ise bilir .]
Ayb

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Zaten biliyor ki Allah'ın yanında olduğunu. Yok efendim fakir düşünürmüş zengin bilirmiş. Senin dediğine göre yani Allah fakirlerin yanında değil mi?
Zengin zenginse herkesin bir imtihanı var bu hayatta.
Fakir olan fakirlikle ve asosyallikle mücadele ediyor. Ve arkadaşın bu konuda çok başarılı.
Zenginler ise iş konularında , sağlıkla veya fakirlik olaylarıyla imtihan olur. Herkesin imtihanı farklıdır. Bu söylediklerim örnek.
Hayat dersini sana 15 yaşındaki ben veriyorsam..

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
affb53855b2d337ca249d5999c0c72bc.jpeg

KUBAY1940

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Öbrü dünyada kim malmış bakıcaz.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
annem hep, ekmek yersen ekmek kafalı olursun derdi.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
bu arada konuyu açan arakadaşın gerçekten özürlü olduğunu düşünüyorum

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Konu kapansın konu sahibi banlanmadan önce. Çok linçlenir yoksa.

Ryphex

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
40
BEYNİMİZİN %100 %100 KULLANIRSAK NE OLUR (!)

KUBAY1940

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Bir sürü engel olsun . O bir Yüce Allah c.c tarafından imtihandır . Orasına karışamazsın ama müslüman değilde başka bir din'e sahipsen orasına karışamam ne desem boş .
Mesaj otomatik birleştirildi:

BEYNİMİZİN %100 %100 KULLANIRSAK NE OLUR (!)
+1

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Tüm arkadaşlar kapanması için raporlasın lütfen. Yoksa birisi ağzından bir şey kaçıracak ya da arkadaş linçlenecek.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Günlerden bir gün zengin bir baba oğlunu köye götürdü. Bu yolculuğun tek amacı vardı, insanların ne kadar fakir olabileceklerini oğluna göstermek. Çok fakir bir ailenin çiftliğinde bir gece ve gün geçirdiler.
Yolculuktan döndüklerinde baba oğluna sordu:

-"İnsanların ne kadar fakir olabildiklerini gördün mü?"

-"Evet!"

-"Ne öğrendin peki?"

-"Bizim evde bir köpeğimiz var, onlarınsa dört. Bizim bahçenin ortasına kadar uzanan bir havuzumuz var, onlarınsa sonu olmayan bir dereleri. Bizim bahçemizde ithal lambalar var, onlarınsa yıldızları. Bizim görüş alanımız ön avluya kadar, onlarsa bütün bir ufku görüyorlar."

Oğlu sözünü bitirdiğinde babası söyleyecek bir şey bulamadı. Oğlu ekledi,

-"Teşekkür ederim baba, ne kadar fakir olduğumuzu gösterdiğin için!"
-------------
Sağ ol kardeş bize ne kadar fakir olduğunu gösterdiğin için...

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Ya bak ben sadece dini açıdan demiyorum. Çoğu arkadaş dini olarak konuşmuş ama dini işin içine katmasak bile yanlış düşünüyorsun. Mantık çerçevesinde düşününce atladığın bir sürü şey var. Durumu fazla yüzeysel yorumlamışsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar