Sağlık Fahrettin Koca'dan sosyal mesafe uyarısı: "Bana yaklaşma"

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Dilara Kaya

Doçent
İçerik Ekibi
Fahrettin Koca basın açıklamasında kendisine yaklaşarak bir şeyler söyleyen kişiye "Bana yaklaşma" dedi sosyal medya yıkıldı...

Aksakallı dede insanlara sağlık konusunda nasihat veriyor...
Geçen gün bir tv kanalında izlemiştim. Aksakallı bir dede...
İnsanlara sağlık konusunda da, hayatın her alanında da nasihatler veriyordu. Da;
Aksakalından dolayı vermiyordu bu nasihatleri.
Kendisi ihtisasını Çapa Tıp Fakültesinde yapmış bir genel cerrahtı. Operatör doktor yani.
Başında bir takke, upuzun ak sakalı, cüppesi vs.
Liseyi Sen Joseph'te bitirmiş, üç yabancı lisanı ana dili gibi konuşan, karısı da jinekolog olan bir ak sakallı.
Ha unutuyordum az kalsın, bu ak sakallı dede aynı zamanda 40 yaşında hafız olmuş bir din alimi!

Yani yeğenim, gördüğün her aksakallı "deden" değildir! :D

okurbaba

Profesör
Geçen gün bir tv kanalında izlemiştim. Aksakallı bir dede...
İnsanlara sağlık konusunda da, hayatın her alanında da nasihatler veriyordu. Da;
Aksakalından dolayı vermiyordu bu nasihatleri.
Kendisi ihtisasını Çapa Tıp Fakültesinde yapmış bir genel cerrahtı. Operatör doktor yani.
Başında bir takke, upuzun ak sakalı, cüppesi vs.
Liseyi Sen Joseph'te bitirmiş, üç yabancı lisanı ana dili gibi konuşan, karısı da jinekolog olan bir ak sakallı.
Ha unutuyordum az kalsın, bu ak sakallı dede aynı zamanda 40 yaşında hafız olmuş bir din alimi!

Yani yeğenim, gördüğün her aksakallı "deden" değildir! :D
Olay ak sakalli olmak değil, zihniyet.

konu olarak da sonuna kadar haklı, herkes öyle olmalı.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Koskoca sağlık bakanının (Allah korusun!) koronavirüse yakalanması trajik olurdu, şakası yok bu işin.

Virüs diğer hastalıklarda görülmeyen bir hızla çok kolay bulaşıyor:
"Daha önce bunu böyle bilmiyorduk, ortalama 2,6-2,7 kişiye bulaştırır diye düşünüyorduk. Bu nedenle izolasyonun ve hareketsizliğin son derece önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Bu virüsün, bütün dünyaya yayılımı 3 ayda oldu." diyor.

Dilara Kaya

Doçent
İçerik Ekibi
Koskoca sağlık bakanının (Allah korusun!) koronavirüse yakalanması trajik olurdu, şakası yok bu işin.

Virüs diğer hastalıklarda görülmeyen bir hızla çok kolay bulaşıyor:
"Daha önce bunu böyle bilmiyorduk, ortalama 2,6-2,7 kişiye bulaştırır diye düşünüyorduk. Bu nedenle izolasyonun ve hareketsizliğin son derece önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Bu virüsün, bütün dünyaya yayılımı 3 ayda oldu." diyor.
İngiltere sağlık bakanının korona testi pozitif çıkmıştı

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
İngiltere sağlık bakanının korona testi pozitif çıkmıştı
Evet test sonucu pozitif çıkmıştı.
Yalnız; ülkelerin bu salgınla mücadele etme metodları farklı. İngiltere'de günlük hayatı kısıtlayan tedbirler ilk zamanlarda yok denecek kadar azdı, virüsün kontrollü yayılmasından yanaydılar. Böylesi bir ortamda virüs kapmamak kaçınılmaz gibi.

Dilara Kaya

Doçent
İçerik Ekibi
Evet test sonucu pozitif çıkmıştı.
Yalnız; ülkelerin bu salgınla mücadele etme metodları farklı. İngiltere'de günlük hayatı kısıtlayan tedbirler ilk zamanlarda yok denecek kadar azdı, virüsün kontrollü yayılmasından yanaydılar. Böylesi bir ortamda virüs kapmamak kaçınılmaz gibi.
İngiltere bağışıklık kazanmaktan bahsediyordu bir de tam bir saçmalıktı o

stat counter