Fahiş fiyat artışları devam ediyor: Ayçiçek yağından sonra şekere de zam geldi

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Son günlerde dikkat çeken fahiş fiyat artışlarına ayçiçek yağından sonra şeker de katıldı. Türkiye Şeker Fabrikaları, bir kilogram kristal şekerin KDV hariç 3.57 TL olan fiyatını 3.93 TL'ye çıkardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde bu konuya ilişkin olarak "Vatandaşımızın ezilmesine müsaade etmeyeceğiz" demişti.

Koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik anlamda zor durumda kalan vatandaşlar, artış gösteren gıda fiyatları nedeniyle tepkili. Marketlerdeki ürünlerin fiyatlarında önlemez bir artış olması son haftaların en dikkat çeken gündem maddesi oldu. Bütün gıda ürünlerindeki fiyat artışı ayçiçek yağı ile son noktaya ulaştı derken, şimdi de şekere zam yapıldı.

Türk Şeker tarafından yapılan duyuruya göre, bir kilogram kristal şekerin fiyatı KDV hariç 3.57 TL'den 3.93 TL'ye çıkarıldı. Bu fiyat KDV ile birlikte 4,2444 TL'yi buluyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Reis yanlış analama ama FAİŞ FİYAT ARTIŞI deyince bende konuya şeker 3 TL iken 9-10 TL mi oldu acaba diye birden panik yaptım bakıyoruz haberin içeriğine 3.57 TL ike 3.93 TL olmuş diyorsun 36 Kuruşa Faiş fiyat artışı diyorsan sen 25 senedir Marsta filan mı yaşıyorsun her yıl yapılan zamları görmüyon mu nedir :)

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
%10 fiyat artışı olmuş. OzanK yine çok artmamış diyor. %10 gayet faiş bir fiyat artışı. Ne yani her sene artıyo diye bu sene bir şey demeyelim mi? Gerçi dün bunu dedim diye gezici oldum :D:D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
%10 fiyat artışı olmuş. OzanK yine çok artmamış diyor. %10 gayet faiş bir fiyat artışı. Ne yani her sene artıyo diye bu sene bir şey demeyelim mi? Gerçi dün bunu dedim diye gezici oldum :D:D

Gene başladın :) Şu Türkçeyi öğrenemedin gitti.

Sana gezici demek istesem direk derim zaten ama demediğim lafı nerden çıkardın ? Şuan ki enflasyon rakamları veya alınnan asgari ücret zammına gere yüzde 10 makül bir rakam gene. ( Keşke hiç zam olmasa tabi ) Ama koşun FAİŞŞ ZAMM FAİŞİNDE FAİŞİ BİR ZAM gibi başlıklar atıp 30-40 kuruşada laf etmek ne bileyim.

Ayrıca zamlara her zaman yüzdesel olarak bakmakta yanlış. Sen 1 TL lik bir şeye yüzde 50 zam yaparsın 1.5 TL olur ama 20 TL olan bir şeye yüzde 10 zam yaparsın 2 TL zam olur. Birinde bak o kadar yüksek zam gibi duruyor sadece 50 kuruş arttı diğerinde az gibi duruyor diğerinin 4 katı arttı.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
önce %10 sonra %50 sonra %200 sonra %500 sonra %1000

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472

Sana gezici demek istesem direk derim zaten ama demediğim lafı nerden çıkardın ? Şuan ki enflasyon rakamları veya alınnan asgari ücret zammına gere yüzde 10 makül bir rakam gene. ( Keşke hiç zam olmasa tabi ) Ama koşun FAİŞŞ ZAMM FAİŞİNDE FAİŞİ BİR ZAM gibi başlıklar atıp 30-40 kuruşada laf etmek ne bileyim.

Ayrıca zamlara her zaman yüzdesel olarak bakmakta yanlış. Sen 1 TL lik bir şeye yüzde 50 zam yaparsın 1.5 TL olur ama 20 TL olan bir şeye yüzde 10 zam yaparsın 2 TL zam olur. Birinde bak o kadar yüksek zam gibi duruyor sadece 50 kuruş arttı diğerinde az gibi duruyor diğerinin 4 katı arttı.
Sen ciddi misin

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580

Direkt dedin zaten. Şimdi gidip o konuyu mu bulayım?

Sanki yılda 1 kere zam yiyor şeker. 1 kere %10 zam yese, kabul zaten. Zamlara gayet yüzde olarak bakman lazım. Birazcık düşünsen anlarsın.

Zaten klasik taktiğin karşıdakini aşağılamak. Türkçeyi öğrenememişim, allah allah?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Direkt dedin zaten. Şimdi gidip o konuyu mu bulayım?

Bul ben beklerim. Benim ağızımdan sen şucusun bucusun gezicisin teroristsin trolsün şerefsizsin veya ne bileyim ateistsin tarzı söylemlar çıkmaz. Yazdığım bir şeyden sen kendince o anlamı çıkarıyondur anca.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bul ben beklerim. Benim ağızımdan sen şucusun bucusun gezicisin teroristsin trolsün şerefsizsin veya ne bileyim ateistsin tarzı söylemlar çıkmaz. Yazdığım bir şeyden sen kendince o anlamı çıkarıyondur anca.
"Taksimde git polisle çatış" demek ne anlama geliyor acaba? Bundan başka ne anlam çıkar acaba?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
"Taksimde git polisle çatış" demek ne anlama geliyor acaba? Bundan başka ne anlam çıkar acaba?

:D Türkiyede belki 70-80 senedir büyük eylemlerin hepsi Taksim meydanında yapılır. 1 Mayıs Kutlamalarından tut kadın hakkı savunuculuğuna hayvan hakkı savunuculuğuna veya siyasi eylemlere kadar.
Ben oarada büyük ihtimal sana git eylem yapmak istiyorsan git yap hatta TAKSİM MEYDANINDA yap hatta polisle çatış demişim.

Gezici lafını sen kendin uyduruyon... Türkiyede eylem dedimi akla direk taksim gelir. Orada eylem yapmakta yasak :) Yüzde yüzz sonunda kavga çıkar çatışma çıkar kargaşa olur ve eylemciler ile polis birbirine girer...

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
:D Türkiyede belki 70-80 senedir büyük eylemlerin hepsi Taksim meydanında yapılır. 1 Mayıs Kutlamalarından tut kadın hakkı savunuculuğuna hayvan hakkı savunuculuğuna veya siyasi eylemlere kadar.
Ben oarada büyük ihtimal sana git eylem yapmak istiyorsan git yap hatta TAKSİM MEYDANINDA yap hatta polisle çatış demişim.

Gezici lafını sen kendin uyduruyon... Türkiyede eylem dedimi akla direk taksim gelir. Orada eylem yapmakta yasak :) Yüzde yüzz sonunda kavga çıkar çatışma çıkar kargaşa olur ve eylemciler ile polis birbirine girer...
Polisle çatış ne demek acaba :) Ne yani terörist miyim ben? Zamma tepki gösterdim diye gidip polisle mi çatışmam lazım? Biz en iyisi susalım. En iyi Tayyip bilir zaten. İnsanları yaftalamak ne kadar kolay değil mi :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Polisle çatış ne demek acaba
Ben cümle kurarken kelimelerimi dikkatli seçerim. Kimseye hakaret etmem ithamde bulunmam...

Bak yazdığım cümleye gidip bir daha tam haline baktım cümle Türkçe bir cümle üstüne ben başına İSTERSEN diye bir kelime eklemişim yani insiyatif sende İSTEMEM dersin olay biter. ( Bu yaşdan sonra tek tek cümle cümle kelime kelime Türkçe mi anlatacam ben sana :) )

İstersen eylem yap istersen Polis ile çatış BANANE demişim ben. Bu laflardan sen gidip ben Gezicimiyim ben teroristmiyim anlamını çıkarıyorsan HELAL OLSUN... Sen bu bakış açın ile Askerde çok dayak yersin hee :) Benden söylemesi...

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ben cümle kurarken kelimelerimi dikkatli seçerim. Kimseye hakaret etmem ithamde bulunmam...

Bak yazdığım cümleye gidip bir daha tam haline baktım cümle Türkçe bir cümle üstüne ben başına İSTERSEN diye bir kelime eklemişim yani insiyatif sende İSTEMEM dersin olay biter. ( Bu yaşdan sonra tek tek cümle cümle kelime kelime Türkçe mi anlatacam ben sana :) )

İstersen eylem yap istersen Polis ile çatış BANANE demişim ben. Bu laflardan sen gidip ben Gezicimiyim ben teroristmiyim anlamını çıkarıyorsan HELAL OLSUN... Sen bu bakış açın ile Askerde çok dayak yersin hee :) Benden söylemesi...
Hayda.. Şimdi de askerde dayak yiyeceğimi öğrendim.

Ne amaçla yazdığın gayet açık. Sen "ALGI" diyorsun ya, hem de büyük harflerle. Senin de amacın "ALGI".

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ne amaçla yazdığın gayet açık. Sen "ALGI" diyorsun ya, hem de büyük harflerle. Senin de amacın "ALGI".

Sana Gezici diyerek elime ne geçecek ? Neyin algısı kime karşı Algı saçmalamakta sınır tanımıyorsun :D

Beni az çok bilen bilir demek istesem ceza yeme pahasına derdim zaten. Öyle bir niyetim yok sen kendi kendine anlamsız bir şekilde anlamlar yüklüyon sözcüklere. Zaten mantıken gezi olaylarını hatırmazsın senin Geziye yaşın yetişmez gezi olayları zamanı kaç yaşındaydın ki 2013 te.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Sana Gezici diyerek elime ne geçecek ? Neyin algısı kime karşı Algı saçmalamakta sınır tanımıyorsun :D

Beni az çok bilen bilir demek istesem ceza yeme pahasına derdim zaten. Öyle bir niyetim yok sen kendi kendine anlamsız bir şekilde anlamlar yüklüyon sözcüklere. Zaten mantıken gezi olaylarını hatırmazsın senin Geziye yaşın yetişmez gezi olayları zamanı kaç yaşındaydın ki 2013 te.
Burada tartışınca elimize ne geçecek peki?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
:):)
Bana laf atıp direk adımı anıp şunu bunu dedi diyen sensin. Tartışma başlatıp sıkışınca zeytinyağı gibi üstte çıkmaya çalışıyon birde.
Demedin mi :) Lafı dolandırıp dolandırıp haklı çıkmaya çalışan da sensin. Git polisle çatış diyen de sensin.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Zaten zam hafif hafif yapılır çok hissedilmesin diye sonra bi bakmışız ki 1 Kg. şeker 10 ₺ olmuş :)