Facebook'un Kolları Uzadı!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

snra

Profesör
Facebook internette daha kolay takip edilmemiz için artık dört farklı sitedeki etkinliklerimizi de izleyip arkadaşlarımıza duyurabilecek.

Facebook bugün yaptığı açıklamayla profil sayfanızda diğer sitelerde yaptıklarınızla da ilgili haberler yayınlayacağını duyurdu. Şimdilik Flickr, Picasa, Yelp (bizde pek meşhur olmayan inceleme paylaşım sitesi) ve del.icio.us'taki etkinliklerimiz görüntülenebiliyor. Bildirimler "X uploaded 16 photos to SDN Toplanması on Picasa." benzeri bir biçimde oluyor.


Picasa için yapılandırma

Bu özelliği etkinleştirmek için profil sayfanızdaki Mini-Feed (Mini-Haberler) alanındaki "Import" bağlantısına tıklamalı ve eklemek istediğiniz sitedeki kullanıcı adınızı/hesap e-postanızı girmeniz gerekiyor (şifre gerekmiyor). Daha sonra Facebook birkaç saniye içerisinde eklediğiniz sitedeki son etkinliklerinizi Mini-Feed bölümünde göstermeye başlıyor.

Kollar Daha da Uzayacak

Şimdilik dört adet siteden haber alınabilse de, yakında bunlara Digg de dahil olmak üzere yeni siteler eklenecek ve bu sayı artacak. O zamana kadar mevcut sitelerdeki her türlü faaliyetinizi duyurup gizliliğinize balta vurmakta serbestsiniz.

Bilgi İçin: Facebook
Yazan: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net
 

Son mesajlar

Üst