Facebook'tan WhatsApp ile ilgili sözleşme açıklaması.. Tepkiler çığ gibi büyüyor!

Bu konuyu okuyanlar

allura

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
73

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini 8 Şubat tarihinde zorunlu olarak kullanıcılara kabul ettirmeye çalışmasıyla birlikte uygulama tepki çığ gibi büyürken, WhatsApp'ın sahibi olan Facebook'un Türkiye yönetiminden önemli bir açıklama geldi.​

1610436972700.png

WhatsApp'ın 8 Şubat tarihine kadar kullanıcılarından yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmesini istiyor. Avrupa Birliği ülkelerinden farklı olarak Türkiye dahil birçok ülkede bu kurallara zorunlu tabi olunması istenirken, Facebook Türkiye'den yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi:

"WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz."

Facebook'tan yapılan açıklamada WhatsApp-Facebook ilişkisinin nasıl değişeceği de aktarıldı:

"Bu güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.

Kaynak: Facebook'tan WhatsApp ile ilgili sözleşme açıklaması.. Tepkiler çığ gibi büyüyor!

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Gmail üzerinden de mesajlaşılıyor. O kadar veriniz saklansın istiyorsanız onu kullanın, hem kullanıcı gördükten sonra sil gibi seçenekler var.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini 8 Şubat tarihinde zorunlu olarak kullanıcılara kabul ettirmeye çalışmasıyla birlikte uygulama tepki çığ gibi büyürken, WhatsApp'ın sahibi olan Facebook'un Türkiye yönetiminden önemli bir açıklama geldi.​

Ekli dosyayı görüntüle 133511

WhatsApp'ın 8 Şubat tarihine kadar kullanıcılarından yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmesini istiyor. Avrupa Birliği ülkelerinden farklı olarak Türkiye dahil birçok ülkede bu kurallara zorunlu tabi olunması istenirken, Facebook Türkiye'den yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi:

"WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz."

Facebook'tan yapılan açıklamada WhatsApp-Facebook ilişkisinin nasıl değişeceği de aktarıldı:

"Bu güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.

Kaynak: Facebook'tan WhatsApp ile ilgili sözleşme açıklaması.. Tepkiler çığ gibi büyüyor!
Isletmelere destek içinmiş
Bilgilerinizi satıp milyarlar kazanıcaz demiyor da isletmeleri büyütmek için diyor
Gülerim buna

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Gmail üzerinden de mesajlaşılıyor. O kadar veriniz saklansın istiyorsanız onu kullanın, hem kullanıcı gördükten sonra sil gibi seçenekler var.
Gmail'de o veriler saklanıyor mu sanıyorsun? Senin mailine gelen kredi kartı ekstresinden ne aldığını bile biliyor Google. İlla gizli bir mail servisi kullanacaksanız Proton Mail kullanın.

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Gmail'de o veriler saklanıyor mu sanıyorsun? Senin mailine gelen kredi kartı ekstresinden ne aldığını bile biliyor Google. İlla gizli bir mail servisi kullanacaksanız Proton Mail kullanın.
Eğer Proton Mail dediğin aynı zamanda Proton VPN'i de yapan adama aitse ona da pek güveneceğimi sanmıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abartmıyorum şirketlerin cirolarının bir kısmı bilgi satımından geliyor.
Bana 1 milyar dolar verilse ben seve seve Tc'mi veririm.

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Google şu anda en büyük veri tabanına sahip bence.
Arkadaş şu Whatsapp olayı çıktığından beri herkesin verisi önemli oldu. Valla Google'ın neden aldığı gayet mantıklı, ne konuşsam o karşıma çıkıyor. Google'da karşıma çıkan reklamlar, arama sonuçları benim verilerime göre belirleniyorsa istediği gibi kullanabilir.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
Arkadaş şu Whatsapp olayı çıktığından beri herkesin verisi önemli oldu. Valla Google'ın neden aldığı gayet mantıklı, ne konuşsam o karşıma çıkıyor. Google'da karşıma çıkan reklamlar, arama sonuçları benim verilerime göre belirleniyorsa istediği gibi kullanabilir.
Bence de ama ben her zaman en az veriyi paylaşmaya çalıştım,zaten bunu tamamen durdurmak imkansız. Ben şahsen Google'ın beni takip etmesini sevmiyorum.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
#deletemarkürünleri. Google'da çok masum olmasada bir yere kadar sana seçenek sunuyor istersen takibi kapatabilirsin gibi.

Açık kaynak kod ve anonim olanları kullanın.

Signal
Firefox
Duckduckgo
Protonmail
Linux(çoğu kişi geçemez uyumluluk yüzünden)
VLC player
7zip

Reaksiyon puanı
2,554
Benim saçma mesajlarımı satıp kazanacaksa isteyene ben 10 TL'ye veririm.
Gerçekten bu kadar basit nasıl düşünebilirsiniz ciddi misiniz bilmiyorum.
Bakın bu mesele bu kadar hafife alınacak bir mesele değil öyle olsa bu kadar tepki büyümezdi.Hadi biz ülkecek gaza geldik ya diğer ülkeler.
Evet senin şahsın özelinde benim şahsım özelinde işe yaramaz ama bunu puzzle gibi düşün sen o puzzle ın sadece bir parçasısın tek başına bir anlam ifade etmiyor olabilirsin ancak resmi tamamlıyorsun yine de.Yani herkesin telefonunda WhatsApp vardı dolayısıyla herkes puzzle ın bir parçasıydı.
Şimdi normalde insanlar hakkında yeterli bilgisi vardı çoğu insan zaten Facebook instagram kullanıyordu.
O zaman niye WhatsApp bilgilerini de alsınlar.Çünkü olay basit WhatsApp herkes kullanıyor.
Yani artık bütün ülkenin verisi ellerinde olacak demektir bu.
Evet iyimser ve olması gereken ve onların da iddia ettiği üzere düşünürsek bunu reklam iyileştirmesi için kullanacaklar diyoruz.Zaten vaad edilen bu.
Ancak bir de bunun karanlık yüzü var adamların elinde bütün herkesin özel verileri olacak bu ciddi bir güç demek bu gücü isterseler kötüye de kullanabilirler.Nasıl derseniz araştırın anlatanlar var çok basit.
Her 2 ihtimale de baktığımız zaman Facebook şirketinin zaten kötüye kullandığını davalık olduğunu zaten sabıkalı olduğunu görüyoruz e o zaman neden hâlâ güvenelim bunlara ?
Ha dersin ki mark benim kankam ben ona güveniyorum biz aynı mahallenin çocuğuyuz beraber büyüdük ben ona kefilim eyvallah kardeş sıkıntı yok o zaman senin adına ?

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
#deletemarkürünleri. Google'da çok masum olmasada bir yere kadar sana seçenek sunuyor istersen takibi kapatabilirsin gibi.

Açık kaynak kod ve anonim olanları kullanın.

Signal
Firefox
Duckduckgo
Protonmail
Linux(çoğu kişi geçemez uyumluluk yüzünden)
VLC player
7zip
Telegram da açık kaynak,açık kaynak iyidir.