Facebook yayınında av tüfeğiyle intihar etti!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Facebook yayınında av tüfeğiyle intihar etti!

22 yaşındaki Erdoğan Ceren isimli genç, Facebook canlı yayını sırasında av tüfeğiyle karnına ateş edip, hayatını sonlandırdı. Dehşet verici olay İstanbul'da yaşandı.

Bu kan donduran olay hakkında düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Son düzenleme:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bir kız için değmez ya vallaha değmez. Mekanı cennet olsun.

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Böyle geri kafalılar yüzünden cennet dolmasın
cennet cehennem muhabbeti yapacağınıza olayın biraz iç yüzünü sorgulayın dini bir forum değil burası.

bu çocuğun sorunlarıyla neden ilgilenmemiş kimse bu çocuk kimseye bişey söylememiş mi? böyle konular neden ihmal ediliyor hafife alınıyor bu ülkede?
yaptığı salaklık için pişman bile olamayacak artık çok yazık ölmeyi bayılmak sanıyordu herhalde.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Videoyu izledim, can verirken çıkardığı sesler içimi burktu.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
cennet cehennem muhabbeti yapacağınıza olayın biraz iç yüzünü sorgulayın dini bir forum değil burası.

bu çocuğun sorunlarıyla neden ilgilenmemiş kimse bu çocuk kimseye bişey söylememiş mi? böyle konular neden ihmal ediliyor hafife alınıyor bu ülkede?
yaptığı salaklık için pişman bile olamayacak artık çok yazık ölmeyi bayılmak sanıyordu herhalde.
Dostum çocuk zaten az akıllı olsa böyle bişey yapmaz.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
İntihar edenin bu dünyada hiç dostu falan olmamıştır şimdiye kadar. Bu psikolojiye bir insan kolay bir şekilde gelebiliyorsa en büyük suçlu önce yakın çevresidir. Hayattan bu kadar kolay vazgeçilmez.

Şair, en fazla 1 yıl sürer 20. asırlarda ölüm acısı, diyordu. 21. asırda bu kadar sürmüyor bile. Uğruna hayatından vazgeçtiği kişiye ceza mı verdi şimdi ne oldu? Gerçekten çok yazık. Allah rahmet eylesin.

Ayrıca bu tip haberlere devletimiz yasak getirmeli. O kadar çok haber yapılıyor ki, cinayetler, adam yaralamalar, intiharlar, boşanmalar vs. kişi bunları gördükçe beynindeki çareler kısmına bunları yerleştiriyor. Birisiyle sorun mu yaşadın git bıçakla, neden çünkü başka adam böyle yapmış. Sevdiğimden ayrıldım, ne yapayım; başka bir genç hayatından vazgeçmiş, ben de öyle yapayım.

Çocuklarımız cinayet, intihar... bu kelimelerin anlamını bilmeden büyümeli. Hiç görmemeli,okumamalı.

ohmg

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Dostum çocuk zaten az akıllı olsa böyle bişey yapmaz.
insanlar değişken ruh hali içerisinde olabilirler ve bu değişik duygular içerisinde sağlıklı düşünemezler insan psikolojisi çok farklı birşeydir ve en zeki insanlar bile değişen bir ruh hali içerisinde en salakça şeyler yapabilirler ama bunun farkında olmazlar. bunu da o şekilde değerlendirmek lazım. kendi hayatına son vererek aslında en büyük cezayı ailesine ve yakın çevresine verdi, (sözde)intiharına sebep olan kişi ise ömür boyu vicdan azabı çekecek ama bu devirde bırakın birisi için ölmeyi, kırılmaya bile değmez...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bu sacmaligi yaparak eline ne gecti? Hicbir sey. Bana deger vermeyen biri icin birak ölmeyi, zerre kadar üzülmem.

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Vurmayacaksanız bir kaç kelime yazmak istiyorum.
Arka tarafta çalan müziğe kulak vermenizi istiyorum.Zihninizde köşe başlarında ki sokak serserilerinin sosyal medyada pirim yaptığı uyuşturucu silah aşk acısı ve intihar temalı müzikler canlanıyorsa ne demek istediğimi daha net anlayacaksınız.
Toplumumuzda bu potansiyelde maalesef yüzlerce gencimiz var.Serseriliğin mafyalaşmanın sempati gördüğü cinayet işlemenin popüler olduğu cezaların öneminin yitirdiği eğitimin bir rant kapısı olarak görüldüğü her gün artan şehit haberlerinin patlayan bombaların toplumumuzda yarattığı infialinin küçük bir yansımasıdır.Tıpkı bu gencimiz gibi vicdanlarımızı da kaybettik!

jaegerjaquez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bölelerin Çoğu Piskolojisi Bozuk Arkadaşı Olmayam Yalnız İnsanlardır İntihar Moda Oldu Artık aga Geçen Senede 2 Sevgili 16 Yaşlarında Amvden Atlayarak Can Verdiler ee sonrasını hiç düşünmedilermi ailen var arkadaşların var ben aşk kelimesi duymaktan bıktım bı kız için intihar edilirmi be

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
101020161648404329745_2.jpg

OSMANİYE'nin Düziçi İlçesi'nde 22 yaşındaki Erdoğan Ceren, sosyal paylayım sitesi Facebook hesabından canlı yayın yaparken av tüfeği ile karnına ateş ederek yaşamına son verdi.

Olay saat 15.00 sıralarında ilçeye bağlı Ellek Beldesi'nde meydana geldi. Sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından "Aşkımız destan yazacaktı, Hani gözler ağlamayacaktı, şimdi söyle gidiyor musun yar, ellerim sensiz yanacak mı" diye dörtlük ve ardından "Canım ablam ve canım yeğenim" yazılı iki fotoğraf paylaşan Erdoğan Ceren, sayfasından canlı yayını açtı. Elinde otomatik av tüfeği bulunan genç, " Hiç kimse inanmadı onun için öleceğime. Alın, alın da izleyin" diye konuştuktan sonra av tüfeğini karın boşluğuna dayayarak tetiği çekti. İlk denemede tüfeğin emniyeti kapalı olduğu için ateş almazken, ikinci denemesinde tetiği çekince silah ateş aldı.

Bu sırada canlı yayın yaptığı telefon düşünce ekran karardı. Silah sesi üzerine eve gelen yakınları Erdoğan Ceren'in cesidini buldu. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma soruşturma başlattı.

DHA

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Dikkat çekmeye çalışan bir ergen. Ölsen ne olacak? 2 gün konuşulup 3. gün unutulacaksın. Bu kadar basit.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Aile, bu konudaki en büyük suçludur. Evlatlarınızı eğitmelisiniz.. Onlara ahiret inancını küçük yaşlardan aşılamalısınız, dinî eğitimi tam anlamıyla vermelisiniz.. Yüreğinde Allah korkusu taşımayan insandan her şeyi bekleyin..

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Ne oldu şimdi kendini öldürünce. O kız ahlayıp vahlıyor mu ya da sen şimdi huzurlumusun gittiğin yerde. Saçma sapan bir neden yüzünden...

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Ölmedi ki, şaka yapmış.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Buraya yorum atacağına Google arama motorundan arama yapabilirdin, mobilim yardımcı olamayacağım.

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Türkmenistan'da televizyonlarda kötü haber göremezsiniz. Yasak çünkü. Çocuklar etkilenmesin. Yetişkinler medyadan , internetten takip eder ama çocuk ve genç nüfus genel olarak haber takip etmez internetten. Bizimde kanallarımıza kötü haberler getirilmemeli. Ailemle birlikte haber izlediğim için son 1-2 yıldır çift taraflı olarak pişmanlık yaşıyoruz. Çünkü bana normal gelmeye başladı, ilgi uyandırdı. Ne kadar farklı o kadar ilgi. Araştırma ve düşüncelerimi çok etkiledi cinayetler , intiharlar, suçlular. Şimdi kopamıyorum ve iyiyi düşünemiyorum , aklımdan hep , önce en kötüsü geçer . Bilmiyorum.