Facebook Üzgün: iPhone kullanıcılarından Takibe İzin Vermelerini İstiyor!

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Apple'ın geçenlerde almış olduğu kararlara göre: App Store'daki herhangi bir uygulama, kullanıcının internetteki izlerini takip edebilmek için izin istemesi gerekiyor.
Facebook da takip ediyor olacak ki kullanıcılara Verileri Takip Etmek İçin İzin isteyen bildirimler gönderiyor.
facebook_8119.jpg

(Güya) Facebook’un reklam hedeflemesini olumsuz etkileyecekmiş.

Mark Zuckerberg ise şu açıklamayı yaptı: "Apple, güncellemeyi kullanıcılarının yararına yaptığını söyleyebilir, ancak bu hareketleri kesinlikle rekabetçi çıkarları ile örtüşüyor. Öngörülebilir gelecekte Facebook ve benzer diğer firmalar bu güncellemeden etkilenecek."
1612355919383.png

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu adamı hiç sevmemeye başladım. Facebook' u silmiştim. İnstagram zaten yok. Bi WP var. Onu da az daha zorlarsa sileceğim hesabı. Reklam diye diye ne gizlilik bırakıcak ne birşey. Tamam belki uçtan uca şifreleme ile göremiyor olabilir mesajları ama bu adamın yaptığı şeyler güven vermiyor artık.

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Bu adamı hiç sevmemeye başladım. Facebook' u silmiştim. İnstagram zaten yok. Bi WP var. Onu da az daha zorlarsa sileceğim hesabı. Reklam diye diye ne gizlilik bırakıcak ne birşey. Tamam belki uçtan uca şifreleme ile göremiyor olabilir mesajları ama bu adamın yaptığı şeyler güven vermiyor artık.
Aynen öyle. Mesajların içeriği önemli olmasa bile başkası tarafından izlenebilecek olması rahatsızlık verici.

• Beğen
Reactions: 023

Son mesajlar