Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım ağları zehirli aygıtlardır!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
584989_detay.jpg


Geçen ay Diyanet İşleri Başkanlığı koltuğunu Ali Bardakoğlu’ndan devralan Mehmet Görmez, önümüzdeki döneme ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın izleyeceği politikalar hakkındaki ilk mesajlarını Diyanet Dergisi’nden verdi. Görmez’in mesajları şöyle:

MİNBERE SIKIŞMAK

Din hizmeti görevini sadece mihrap, minber ve kürsüyle sınırlandırmak bir yanılsamadır. Çünkü din, kişinin varlığını anlamlandıran ve ona hayata ve ölüme dair nihai anlam haritası sunan en doğru ve en yetkin kılavuzdur. Din, doğumundan ölümüne kadar insan hayatının her evresinde zorunlu olarak vardır.

SİYASETÜSTÜ

Cumhuriyet’le yaşıt olan Diyanet İşleri Başkanlığı, yerleşik geleneği, kurumsal devamlılığı, gündelik politikaların dışında kalan siyasetüstü duruşu ve herkesi kuşatan hizmet anlayışıyla daima milletimizin teveccüh ve takdirini kazanmıştır. Bu yöndeki ilkesel kararlılığı bundan böyle de devam edecektir.

SOSYAL SİTELER

Bugün her zamankinden daha fazla şefkat ve merhamete muhtaç bir dünyada yaşıyoruz. Daha çok maddi refah, daha ölümcül silahlar, daha çok gürültü, aşırı bilgi kirliliği; başta aile olmak üzere çocuk, kadın, gençlik ve toplumun diğer kesimlerini tahrip eden zehirli aygıtlar, ahlaki değerleri çürüten etkili ağlar ve acımasız menfaat savaşları günümüz insanını birbirine düşman ediyor, güçsüzleştiriyor ve yalnızlaştırıyor.

‘DÖVME HARAMDIR’

Gelenekler konusunu işleyen Diyanet Dergisi’nde Bursa Merkez Vaizi Selim Arık’ın yazısında ise son dönemde gençler arasında hızla yayılan dövme modasıyla ilgili değerlendirmeler yer alıyor. Cahiliye devrindeki kadınların vücutlarına iğne ile yaptırdığı dövme âdetini Peygamber’in yasakladığı belirtilirken “İnsanın vücudunu süs ve gösteriş olarak dağlaması haramdır. Nitekim bir başka hadiste ‘Güzellik için dövme yaptıran ve Allah’ın yarattığı güzelliği değiştirmeye kalkan kadınları Allah rahmetinden uzaklaştırsın’ buyurulmaktadır” deniliyor.

Habertürk
 

BrknEs

Dekan
dövme konusuna değinmesi iyi olmuş gerçekten çünkü çok fazla fikir farklılığı oluyordu doğrusunu söylemiş hoca.
 

HapS

Profesör
birde din adamı olacak milyonlarca kişinin kullandığı birşeye direkt kafadan zehirli diye girersen bu millet seni topa tutar şu dk dan sonra bu adamın söylediği hiçbirşey umurumda değil
 
neden spy :) neyse gerçekten de doğru söylemiş zaten yanılmıyorsam bu dövmede boy abdesti bile kabul olmuyor diye biliyorum ben :) ayrıca insan kendisini neden boyar orası ayrı mevzu :D
 

lBa1xkrV1fe7

Asistan
ali bardakoğlu döneminde sessiz sakin edebini bilen bir kurumdu diyanet işleri:)
lakin gelin görün ki yeni başkan her yere dilini uzatmaya başladı.. üstelik saçmalıyor.. yakında yobazca yorumlarını görmeyiz umarım..
 

topalsolucan

Rektör
Ali Bardakoğlu çok pasifti. ülkenin din e fetva başkanı daha aktif ve gerçekçi olmalı. dinin şartları ve kanunları açıkça dururken eveleyip gevelemenin alemi yok.

Zaten nedense doğruluğunu bildikleri ama zor geldiği için yapmadıkları şeyleri, bir başkası dile getirince hemen kötü adam ilan ediliyor. Kendini kandırma ve unutmaya çalışma çabası heralde.
 

sdnxx

Asistan
birde din adamı olacak milyonlarca kişinin kullandığı birşeye direkt kafadan zehirli diye girersen bu millet seni topa tutar şu dk dan sonra bu adamın söylediği hiçbirşey umurumda değil

Haber anlayışı manipülasyon olan ve eski medya patronu Dinç Bilgin'in dediği şekilde " pırasa gibi değersiz " bir gazetenin çarpıtmalarına bakarak zan oluşturmak ne kadar doğrudur! Bunu vicdanlara bırakıyorum.

Habertürk'de belirtildiği gibi " Sosyal Siteler " başlığıyla bir makale kaleme alınmamıştır. Makalenin içinde " Sosyal Siteler " başlığı bulunmamaktadır. İkincisi; zehirli aygıt denirken, facebook ve twitter'e tek bir atıf yok, buna rağmen niyet okuyuculuğu yapıp, o başlık nasıl atılabilir? Hayret!

Yazdığı iki sayfalık makaleyi okuduğumuzda, zaman zaman hepimizin dile getirdiği gibi ailede ve toplumdaki ahlak çöküşünün sebeplerinden söz edildiğini görürüz. Bu çöküşe sebep olan varlık kötülenmiyor, bunun kötüye kullanılması eleştiriliyor.Örneğin; bıçağı ekmek keserken kullanmak faydalı iken, adam öldürmede kullanırsak zararlı olmasındaki gibi.

Velhasıl; makalenin bir paragrafını parçalayıp ve içinde geçen " zehirli aygıtın " facebook, twitter olduğunu düşündürmek için " Sosyal Siteler " başlığıyla yayınlamak tek kelime dezenformasyondur. Bu oyuna bilinçli Müslüman gelmez.

***

Sözü edilen Diyanet Dergisi’ndeki o yazıyı okumak ister misiniz?

İşte, sözü edilen “mesajlar”ı içeren yazısı.

http://www.diyanet.gov.tr/turkish/DIYANET/2010aylik/aralik/aylik.pdf

Haberi değerlendirme sırası sizde!

Kolay gelsin!
 

ashabulyemin

Profesör
ali bardakoğlu döneminde sessiz sakin edebini bilen bir kurumdu diyanet işleri:)
lakin gelin görün ki yeni başkan her yere dilini uzatmaya başladı.. üstelik saçmalıyor.. yakında yobazca yorumlarını görmeyiz umarım..

Öncelikle belirteyimki diyanet kurumuna karşıyım.İslamı devlet düzenine uydurmaya çalışıyor.Sizler dövmeye takılmışsınız.Deri altına işleyerek dövme yaptırmak haramdır.Hadisle kesinlikle yasaklanmıştır.Herkezin uyacağı konusunda mecburiyette yoktur.Ama kıyamet gününe iman edenlere bu mecburidir.Gerekçesine baktığımızda[ki bu doğru değildir araştırmak bize düşmez]bir iğne topuzu kadar kuru yer kalmaması gerektiren gusülde o bölge kuru kalmaktadır ve gusul etmemiş olunmaktadır.
Cübbeli hocaefendi bir sohbetini bu konuya ayırmış ve sonucu şöyle bağlamıştı.Eğer dövme yaptırdınız pişman olup sildireceksiniz eğer mümkünse yapın silinmesi mümkün değilse tevbe edin Allah[cc]tevbeleri çokça kabul edendir buyurmuştur.Dövmenin birçok öldürücü hastalıkta taşıyıcılık yaptığıda kanıtlanmıştır.
Bu konu bu derece açıkkken fırsattır diyerek konuyu başka yönlere çekmek sizce doğrumudur.Hayır.
Allah[cc]ın gerek kur'anla gerekse Resul[sav]une vahyle gönderdiği emirleri tebliğ etmek her müslümana farz dır yani kaçış yok yapan yapar yapmayan da hesabıyla karşı karşıya kalır.Bir çok kişinin dövme yaptırmış olmasıda ona meşruiyet kazandırmaz
sessiz sakin edebini bilen bir kurumdu

Bizede ters gelen bu tavşan şeyi gibi ne kok ne bulaş lazım değil.Diyanetin bir benzeri papalıktır bir diğeri yahudi hahambaşılığıdır.Onların haram diye nitelediği ülkeye dahi sokulmaz özellikle israilde milletvekilinin giyimine dahi karışırlar.
Beyler kendimize gelmekte fayda var Allah[cc]isteseydi tüm kullarını islam üzerine ismet sıfatıyla yaratırdı bunlar inananlar için kurallardır.Eğer inanmayan varsaki o doğal hakkıdır ona karışan yok dilediği gibi yaşıyabilir[dönüş yanlız Allah[cc]adır]ama hassas konularda aynı ihtimamı inanan kardeşlerinizede gösteriniz
 

ck-xe

Dekan
"Zehirli aygıtlar"a değinmek istiyorum. Her şeyin yararı ve zararı var. SDN bile potansiyel kitle imha silahı olabilir.
 

HapS

Profesör
makalesini okuyacam inşallah ben günahını almışımdır adamın yoksa bu açıklama çok talihsiz bir açıklama

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 14:41 ----------

Adamın günahını almışız haberi çarpıdan top gazeteleri kınıyorum
zehirli.jpg
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst