Rehber Facebook Sayfanızın SEO’sunu Geliştirmek için Harekete Geçirilebilir 10 İpucu

Bu konuyu okuyanlar

MSET

Öğrenci
Cezalı
Katılım
3 Mart 2021
Mesajlar
27
Reaksiyon puanı
7
Puanları
3

Facebook Sayfanızın SEO’sunu Geliştirmek için Harekete Geçirilebilir 10 İpucu

Facebook sayfaları için SEO’nun nasıl yapıldığını bilmek istiyorsanız , en son Facebook güncellemelerinin neler olduğunu bilmeniz önemlidir , böylece onlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin, Facebook’un Haber Kaynağının, kullanıcıların ne görmek istediğini tahmin etmek için yapay zekayı nasıl kullandığını anlamalısınız.
Gibi SocialMediaToday.com açıklıyor, bu sürece iki ana adım vardır:
  1. Kitlenizi ve ilgi alanlarını bilmek.
  2. Sürekli bir ilgili içerik akışıyla bu değerleri sağlamak.
Kitlenizi yeterince iyi tanımadığınızı düşünüyorsanız, sosyal dinleme bu bilgileri içerik planlamak için kullanılabilir ve eyleme geçirilebilir hale getirmenin bir yoludur.
Ayrıca, organik erişiminizi ve görünürlüğünüzü artırmak için Facebook sayfanızın yalnızca platformun kendisinde değil, arama motorlarında da keşfedilebildiğinden emin olmanız gerekir.
Daha fazla görünürlük için sayfanızı nasıl optimize edeceğinizi bilmiyorsanız veya konuyla ilgili doğru kaynakları bulma konusunda hiç şansınız olmadıysa, size yardımcı olabiliriz!
Facebook SEO’nuzu başarılı bir şekilde geliştirmenize olanak sağlayacak 10 güçlü ipucunu keşfetmek için okumaya devam edin .

1. Nomen Est Omen

Adın her şeyi söylüyor.
Bu yüzden Facebook sayfanızın adını seçerken dikkatli ve seçici olmalısınız.
Geçmişten farklı olarak, artık Facebook sayfanızın adını değiştirebilirsiniz. Ancak, en baştan almak daha iyidir.
Temel SEO kurallarından biri, içeriğiniz boyunca anahtar kelimeler kullanmanız gerektiğini söyler ve bu, anahtar kelimelerin sayfa adınızda da yer alması gerektiği anlamına gelir.
Ancak, kendinizi fazla kaptırmayın çünkü spam olarak görüneceksiniz. Bu uygulama hem dahili Facebook algoritmaları hem de takipçilerinizin katılımı açısından kötü.
Kimse bariz bir şekilde kendini geliştiren ilgi arayanlardan hoşlanmaz. Bu nedenle, “Mark’ın Spor Giysileri – Ucuz Rahat Koşu Ayakkabıları ve Giysileri” gibi isimler iyi bir fikir değildir. Dürüst olalım ve itiraf edelim ki hiç kimse bu tür sözlü canavarlığı içeren bir gönderiyi kendi beslemelerinde paylaşmaz.
Tek, özenle seçilmiş, uzun kuyruklu

Okumaya devam et...
 
Üst