Facebook da mı İsrail'i destekliyor

Bu konuyu okuyanlar

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Paylaşım sitesi Facebook, İsrail'in Filistin'e yaptığı saldırıları kınamak isteyenleri, uyardı ve "aksi halde hesabınız kapatılır" tehdidinde bulundu.

561620080715022848800.jpg

Milyonların üye olduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta İsrail'in 2008'in son günlerinde başlattığı Gazze saldırısını protesto etmek için kurulan dayanışma gruplarına üye olanlar site yönetiminin ilginç bir uyarı mesajıyla karşılaştı.
Facebook yönetimi, bazı üyelere gönderdiği uyarı mesajında sitenin kullanım koşullarının ihlal edilmemesini istedi ve "Aksi halde hesabınız kapatılır" tehdidinde bulundu. Kullanıcılara gönderilen uyarı mesajında şöyle denildi: "Sistemimiz sitedeki bazı özellikleri kötüye kullandığını belirledi.
Bu e-posta bir uyarı niteliğindedir. Facebook'un özelliklerini kötüye kullanmak ya da Facebook kullanım koşullarını ihlal etmek hesabının kapatılmasına neden olabilir. Anlayışın ve işbirliğin için şimdiden teşekkürler. Facebook ekibi." Kullanıcılar; "Filistin halkı yalnız değildir", "İsrail'in Filistin halkına yaptığı soykırımı nefretle kınayanlar" ve "İsrail'in Filistin katliamını kınıyorum" adlı gruplara üye olanlara gönderilen bu mesaja tepki gösterdi.

Kaynak göstermeyi unutmuşum
http://www.haber7.com/haber/20090104/Facebooka-Siyonist-ayar.php

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
kapatsınlar sanki çok mataf bişimiş gibi büyütüyorlar saçmalıktan başka bişi değil

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
:S bu ne saçmalık yaa bence bu haber gerçekse biz protesto edip hesaplarımızı kapatalım :excl:

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Bende öle bi grub aççtım ve 2 bin üye oldu devamda ediyor öle bi uyarı gelirse direk hesabı sildirrim daha onlar silmeden önce..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
bu mesajların orjinallerini görelim...
öyle her lafa her habere mış mişe inanmak yok...
sonra o gruplarda eğer İsrail i yok etmek İsraillileri öldürmek gibi kelimeler geçiyorsa zaten bu facebook kurallarına aykırı gayet normal olarak bu kişiler uyarılırlar...
Değil İsrail başka ülke de olsa ve o ülkeye de kurallar dışında haddini aşan yorumlar hakaretler yapılrsa ve bu ilgili ülke vatandaşları tarafından şikayet edilirse tabiki Facebook müdahale eder...
Tepki vermeyi küfür etmek... Tepki vermeyi hakaret etmek, asıp kesmek olarak zannedenler öyle mesaj atarlars tabiki bu tür müdahaleler olacaktır...
Şimdi SDN de ben bu forumda İsraille ilgili bir sayfada İsraillilere Yahudilere anaavrat düz gitsem SDN beni banlar mı Banlamaz mı?
Banlarsa SDN israil yanlısı mı olur?
Banlamayacaklarına SDN söz versin ben de burda en Afilli küfürleri İsraile göndereyim SDN de İsrail yanlısı olmadığını kanıtlamış olsun...
Saçmalık bu tür haberler...

buyrun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yarışcı kardeşime teşekkür ediyorum. Bizi bilgilendirdiniz

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ellbruz artı kaç istiyorsun söyle vereceğim. gayet açıklayıcı olmuş .şu haberleri bi de yorumlamadan ve ayrıntıları ile direk verseler böyle sıkıntılar çıkmaz. haber diyorlar olayları kendi yorumları ile sunuyorlar. bizi aptal mı zannediyor bu medya kuruluşları..!!!

CompTeach

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynısını Türkiye veya Filistin için yapsınlar.Çok merak ediyorum facebook uyarı mesajı gönderir miydi? Kesinlikle göndermezdi bence.İş israil olunca el kol bağlanıyor..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Aynısını Türkiye veya Filistin için yapsınlar.Çok merak ediyorum facebook uyarı mesajı gönderir miydi? Kesinlikle göndermezdi bence.İş israil olunca el kol bağlanıyor..

Emin ol yaparlar ama sen tepki vermeyi bil...
yani facebookta Türkiyeyi alenen hakaret eden gruplar yok mu?
var...
o grupların alt köşesinde şikayet butonu var...
güzel bir dille İngilizce metin yazarak grubu şikayet edeceksin...
ve senin gibi 100 000 ler şikayet ettiğinde elbet facebook gerekeni yapacaktır...
siz istiyorsunuz ki biz bişe yapmadan Facebook bize çalışsın...
Bak bakalım Türklere hakarta eden sitelere Bizim Türkler ana avrat dümdüz küfür etmişler ancak içlerinden kaç tanesi Facebook a grubu güzel bir dille şikayet etmiş?

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Facebook a üye olmadım - olmam da ! Bu denli boş bir platformu neden bu kadar büyütüyorlar anlamıyorum...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Facebook a üye olmadım - olmam da ! Bu denli boş bir platformu neden bu kadar büyütüyorlar anlamıyorum...

Üye olmadın olmazsın da peki nerden biliyorsun boş bir platform olduğunu?
Muhalefet olayım da nasıl olursa olsun...
hani desen ki üye oldum takıldım boş bir platform olduğuna karar verdim...
ama üye de olmadan sadece başkalarından duyduklarınla boş bir platform diyorsun...
Facebook sıradan bir arkadaşlık sitesi değil...
sana faecbook u anlatanlar hepsi kendi pencerelerinden anlatmış... sağdan soldan duyduklarınla boş bir platform diye değerlendirmek oraya üye milyonlarca üyeye hakarettir...

Rikamekato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Facebook'u kuran Amerikali degil mi destekler mi destekler. Ama demissiniz ki "Filistin halki yanliz degil" diye. Ne yaptik Filistin icin söyler misiniz? Savasi durdurabildik mi? Israil'e dur denildi mi? Bunlar tabi ki yapilmadi. Bir müslüman olarak tabi ki yüregimiz sizliyor olabilir ama "Filistin halki yanliz degil" diyipte kenari cekilmeyin lütfen. Bu arada Israil, Filistin'e kara harekatina basladi coktan.

arnavut81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkün TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR......

vestanbul

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
Müslümanın Müslümandan başka dostu yoktur!

Hindistanlı Müslümanlar istiklal savaşında Müslümanlara yardım olsun diye kadınlarının kollarındaki bilezikleri çıkarıp gönderdi!!!

O paraya ne oldu biliyor musun?

İŞ BANKASI KURULDU!

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Facebook da american yapımı demiş arkadaşın biri tam diceklerimi demiş. Facebookta kınayacı gruplar açmak yerine MAdem destek olucaz face booktan çekilmeye başlayarak tepkimizi gösterebiliriz. FACebook hesaplarımızı silerek.Tepki dedğin böyle olmalıdır

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Facebook da american yapımı demiş arkadaşın biri tam diceklerimi demiş. Facebookta kınayacı gruplar açmak yerine MAdem destek olucaz face booktan çekilmeye başlayarak tepkimizi gösterebiliriz. FACebook hesaplarımızı silerek.Tepki dedğin böyle olmalıdır
Öyle cesareti olan varmı bildiğin birileri?Bir ton laf ettim facebok yönetimine halada ediyorum.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
çokta önemli değil silsinler hesabımı zaten küfür ederek kimseye israili kötüleyemeyiz
herkez profiline yapılan zulumden bir kaç kare koysa bu en güzel küfür olur

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Abicim küfür etmek kişinin kendisini aşağılamasıdır.Bazı özel durumlar haricinde küfür etmek bence hiç hoş değil.En iyisi mantıklı laflarla isyanı dile getirmek.

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sonuçta Abd yönetimi malum israil bağlantılı facebook'ta öyle direk veya dolaylı yahudiler hakkında konuşturmazlar adamı..yani kimi kime neden şikayet edeceksiniz?

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
o zmn ben küfredecem israilede facebokada kapatmazlarsa ben ta............