Facebook Çoluk Çocukla Doldu

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Popüler sosyal ağ sitesini yeren bu gibi beyanatlara hâlen inanmıyorsanız, bu araştırmaya göz atmanızda fayda var.

Facebook için "tadı kaçtı, bebeler bastı" gibi sözler canınızı sıkıyorsa, acı gerçeklerle yüzleşmeye hazır olun. Zira temelde eski okul arkadaşlarını bulma amacıyla kurulan sosyal ağ sitesi, artık her gün gördüğü sıra arkadaşlarını ekleyen 17 yaş ve altı kullanıcılarla dolmuş durumda.

Şimdi Facebook'lu Olduk...

ABD'de 5.000 üzerinde katılımcıyla yapılan ankete göre, yetişkinlerin %35'i Facebook, MySpace ya da Bebo gibi sosyal sitelere katılım gösterirken, bu oran 17 yaş ve altı çocuklarda %65'e fırlıyor. Geçtiğimiz yıl ilk bölümü nisan-mayıs aylarında, ikinci bölümü de kasım-aralık aylarında yapılan anket, Facebook'un yeni MSN olma yolunda hızla ilerlediğini de gözler önüne seriyor.

:: Facebook'un amacından saptığını düşünüyor musunuz?

Bilgi İçin : Facebook
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
türkiyedeki oranı cok merak ediyorum. aslında bu konuda bir araştırma yapılabilir. SDN liderliğinde bir anket çalışması

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Üyeliğimi kapatalı uzun zaman oldu

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ilginç bir araştırma
facebook eski arakdaşları bulmak yerine sosyal bir sohbet ağı gibi bir işleve büründü
ben de kullanıyorum ama günlük hayatta görüğüm kişilerden çok arkadaşım yok

katironni

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Aslında kimin ne amaçla kulandığından çok kendimizin ne amaçla kulandığı önemli.Ben kendi açımdan söyleyebilirim ki çok eski arkadaşlarımı buldum.ve eskiden çok samimi olupta bir şekilde uzaklaştığınız birini yıllar sonra yeni haliyle karşınızda gördüğünüzde duyduğunuz haz paha biçilmez.liseli gençler sıra arkadaşlarını ekliyorsa onların kendi sorunu.önemli olan sizin nasıl kullandığınız.düşünün ki onların yaptığı da bir yatırım olabilir.yarın birgün okulları bittiğinde hiç bir zaman arkadaşlarını kaybetbeyecekler.onlardan uzaklaşmayacaklar.bide bu açıdan bakmak lazım:)

arex2155

Asistan
Reaksiyon puanı
0
abi ora amele kaynıyor yaw harbi harbi artık midemi bulandırıyor

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5000 kişi üzerinden bu kadar büyük bir sosyal yapının analizini doğru denekler kullanılsa bile ne kadar doğru olur bilemem.

ayrıca seviyesizlikten,sevgili arayışında olan tiplerden rahatsızsanız profilinizi gerekli ayarlarla arama sisteminden çıkartabilir sadece istediğiniz kullanıcıların "isim soyad" aramalarında gözükebilirsiniz.

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben kullanıyorum benim için bir sorun yok kullanmayı biliyorum ;)

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Bu konuda Recep İvdeik kerdeşimize söz verelim lütfen :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İşim olmaz facebookla..:D

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
halbuki girişte + 18 yazısı var demek görmemişler:D

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Çoluk çocuk dolmuş olabilir,ama benim onlarla işim yok ki.İlkokul,ortaokul,lise arkadaşlarımın birçoğunu Facebook'ta buldum.Onlardan haber almak ve arada hal hatır sormak güzel oluyor.Eski,yeni fotoğraflara yorum yapıp,bir araya gelemesek de bir şeyler paylaşabiliyoruz.

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
facebukta çoluk çocuklar, emolar, kırolar, kırovatlı adamlar, sıkıntılı kişiler, işsiz güçsüz adamlar, hatta sapıklar olsa da bizim bunlarla bağlantımız olmayabilir bu kişiler var diye de facebooka girmemek gerekiyor diye de bi kaide yok .

Neticede 1000lerce uygulamasıyla binlerce geyiği de içinde bulunduruyor facebook .

Şimdilerde ise artık öyle bişey olduki facebuk diyince: "aa orda bissürü amele var, bıraktım o işleri ", ya da "şekerim sıktı facebuk ya üyeliğimi de yeni kapattım zaten" gibi laflar pek revaçta.

Facebook iyidir-faydalıdır o kadar da kötülemeyin arkadaşlar.

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4
acikcasi ben baska amaclar icin kullanildini düsünüyorum sadece
facebook degil bi cok sitelerin..(netlog,twitter,piczo,myspace,wkw,studiVZ vs vs)
ben hic birisine üye degilim üye olmayida pek tavsiye etmiyorum
özellikle 18 yasindan kücük cocuklara !!!

bana MSN yetiyor artiyo bile bazen :D

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
gerçekten saptı değil sapıttı desek daha iyi...