Facebook Çoluk Çocukla Doldu

Alengirli

Dekan
Popüler sosyal ağ sitesini yeren bu gibi beyanatlara hâlen inanmıyorsanız, bu araştırmaya göz atmanızda fayda var.

Facebook için "tadı kaçtı, bebeler bastı" gibi sözler canınızı sıkıyorsa, acı gerçeklerle yüzleşmeye hazır olun. Zira temelde eski okul arkadaşlarını bulma amacıyla kurulan sosyal ağ sitesi, artık her gün gördüğü sıra arkadaşlarını ekleyen 17 yaş ve altı kullanıcılarla dolmuş durumda.

Şimdi Facebook'lu Olduk...

ABD'de 5.000 üzerinde katılımcıyla yapılan ankete göre, yetişkinlerin %35'i Facebook, MySpace ya da Bebo gibi sosyal sitelere katılım gösterirken, bu oran 17 yaş ve altı çocuklarda %65'e fırlıyor. Geçtiğimiz yıl ilk bölümü nisan-mayıs aylarında, ikinci bölümü de kasım-aralık aylarında yapılan anket, Facebook'un yeni MSN olma yolunda hızla ilerlediğini de gözler önüne seriyor.

:: Facebook'un amacından saptığını düşünüyor musunuz?

Bilgi İçin : Facebook
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

emubaltaci

Rektör
Onursal Üye
türkiyedeki oranı cok merak ediyorum. aslında bu konuda bir araştırma yapılabilir. SDN liderliğinde bir anket çalışması

antilove

Profesör
Ilginç bir araştırma
facebook eski arakdaşları bulmak yerine sosyal bir sohbet ağı gibi bir işleve büründü
ben de kullanıyorum ama günlük hayatta görüğüm kişilerden çok arkadaşım yok

katironni

Asistan
Aslında kimin ne amaçla kulandığından çok kendimizin ne amaçla kulandığı önemli.Ben kendi açımdan söyleyebilirim ki çok eski arkadaşlarımı buldum.ve eskiden çok samimi olupta bir şekilde uzaklaştığınız birini yıllar sonra yeni haliyle karşınızda gördüğünüzde duyduğunuz haz paha biçilmez.liseli gençler sıra arkadaşlarını ekliyorsa onların kendi sorunu.önemli olan sizin nasıl kullandığınız.düşünün ki onların yaptığı da bir yatırım olabilir.yarın birgün okulları bittiğinde hiç bir zaman arkadaşlarını kaybetbeyecekler.onlardan uzaklaşmayacaklar.bide bu açıdan bakmak lazım:)

omegama

Asistan
5000 kişi üzerinden bu kadar büyük bir sosyal yapının analizini doğru denekler kullanılsa bile ne kadar doğru olur bilemem.

ayrıca seviyesizlikten,sevgili arayışında olan tiplerden rahatsızsanız profilinizi gerekli ayarlarla arama sisteminden çıkartabilir sadece istediğiniz kullanıcıların "isim soyad" aramalarında gözükebilirsiniz.

hta1905

Profesör
Çoluk çocuk dolmuş olabilir,ama benim onlarla işim yok ki.İlkokul,ortaokul,lise arkadaşlarımın birçoğunu Facebook'ta buldum.Onlardan haber almak ve arada hal hatır sormak güzel oluyor.Eski,yeni fotoğraflara yorum yapıp,bir araya gelemesek de bir şeyler paylaşabiliyoruz.

Frespo

Doçent
facebukta çoluk çocuklar, emolar, kırolar, kırovatlı adamlar, sıkıntılı kişiler, işsiz güçsüz adamlar, hatta sapıklar olsa da bizim bunlarla bağlantımız olmayabilir bu kişiler var diye de facebooka girmemek gerekiyor diye de bi kaide yok .

Neticede 1000lerce uygulamasıyla binlerce geyiği de içinde bulunduruyor facebook .

Şimdilerde ise artık öyle bişey olduki facebuk diyince: "aa orda bissürü amele var, bıraktım o işleri ", ya da "şekerim sıktı facebuk ya üyeliğimi de yeni kapattım zaten" gibi laflar pek revaçta.

Facebook iyidir-faydalıdır o kadar da kötülemeyin arkadaşlar.