Facebook, Burger King'e Ayar Verdi

Alengirli

Dekan
Kullanıcılarının kendi arkadaşlarını bir Whopper uğruna silmesine katlanamayan Facebook, bakın nasıl bir karar aldı.

Burger King'in bir süre önce yayınladığı Whopper Sacrifice adlı uygulama, 10 arkadaşını listesinden silenlere ücretsiz bir Whopper kuponu hediye ediyordu. Ancak bu sistem, site yönetiminin pek hoşuna gitmiş gibi görünmüyor.

Gerekçe Aynı: Mahremiyet

Facebook ekibi tarafından, kullanıcıların kişisel bilgilerine saldırı olarak nitelendirilen Whopper Sacrifice uygulaması, geliştiricilerle görüşüldükten sonra kaldırıldı. Arkadaş listesinden kişi silenlerin kaydını tutan uygulama, bu yönüyle kullanıcı mahremiyetine zararlı özellikte bulundu.

Burger King'in yeni bir çözümle uygulamayı düzenleyip düzenlemeyeceği bilinmiyor. Ancak bir haftadan kısa bir sürede 82.771 kişi tarafından 233.906 arkadaşın silinmesi, fast food zincirinin bugüne kadar yaptığı en verimli reklam olarak tarihe geçebilir.
:: Facebook'un kararını doğru buluyor musunuz?

Bilgi İçin : Whopper Sacrifice
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
 

Alex1024

Asistan
Bir burger için 10 arkadaşının silinmesi gerekli değilmiydi? 82771 kişi var ise 827710 kişi silinmeliydi.. 233906 kişi silinmiş halbuki :D
 

JuGoLaTe

Asistan
Tr ye gelsin bakalim nabiyorum :D
arkadasimi satacagimdan ya da silecegimden degilll...
acarim bi hatun adresi 1 ayda 4000 kisi silmezsem ne olayim.. burger king in yanina türkishburger acar yari fiyatina satarim :D
 
Üst