Facebook Artık Kısmen Paralı

Öne Çıkar uygulamasını kullanır mısınız?

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .

ALPARS

Profesör
800 milyonu aşkın üyesi bulunan ünlü sosyal ağı facebook kısmen paralı oldu.Bir çok kez Facebook'un ücretsiz kalacağı yönünde ifade eden Zuckerberg kullanıcıları bir hayli şaşırttı.

Peki,paralı olan ne?

Yeni çıkan ve ücretli olan bu sistem,Twitter'daki öne çıkarılanlar sisteminin birebir aynısı desek yeridir.Yani yaptığınız gönderileri arkadaşlarınızın sayfasında en üst kısımda bulunmasınız istiyorsanız belli bir ücret karşılığında faydalanabileceksiniz.
Sistem şu an itibariyle aktif olarak tüm kullanıcılara açılsada,halen bir çok kullanıcıda çalışmamaktadır.

Ücretlendirme konusunda,sistem şimdilik 35 kuruşla 2 TL arasında ücretlendiriyor.

Bir çok kez Facebook'un ücretsiz kalacağını belirten Mark Zuckerberg'in bundan sonraki süreçte neler ifade edeceği merakla bekleniyor.

Öne çıkar sisteminden bir kare:

M.Arslan/ALPARS™

ck-xe

Dekan
Yüzlerce kişi, gönderilerim arkadaşlarımın sayfasında en üstte çıksın diye bunu kullanırsa hangisinin gönderileri üste çıkacak? Mutlaka birilerininki yine aşağılarda kalmayacak mı :D

Eski sistemin üzerine yeni bir hizmet ekleyip bunu ücrete bağladılar sadece. Facebook'un paralı olma gibi bir durumu yok. Eskiden neyse yine aynı şekilde devam ediyor...

ahmeta

Profesör
Ayda yılda bir kullanıyorum bide üsütne paramı vereceğim olduuu.
Face para versin ben de normal kullanayım :p

Karargaht

Dekan
Kapatalım gitsin, zaman çalmakatan başka ne yararı var? diye yazarken aklıma şu yararı geldi aklıma. Hiç görmediğin arkadaşın, akraban vesaire resmini görüp mutlu olabiliyorsun. Ha bi meraba naberden sonrası pek de gelmiyor orasıda ayrı.

Kapatalım gitsin, zaman çalmakatan başka ne yararı var? diye yazarken aklıma şu yararı geldi aklıma. Hiç görmediğin arkadaşın, akraban vesaire resmini görüp mutlu olabiliyorsun. Ha bi meraba naberden sonrası pek de gelmiyor orasıda ayrı.

Okuldaki bütün arkadaşlarla sınav öncesi dökümanları ve derslerle ilgili materyalleri falan paylaşıyoruz. Bizlere çok yararı oluyor. Hatta bu gün sınavda bile kullandık :D

webrettin

Profesör
Paylaşım yapmıyorum zaten yapsamda arkadaşımın duvarının üstünde olsa ne yazar olmasa ne yazar bu ancak kurumsal reklam içeren profiller ve kendisinden bahsedilmesinden son derece haz duyanlar için tercih edilebilir ve bu da son derece anlaşılabilir bir durum.

re13el

Dekan
Ben arkadaşımın gönderisini benim sayfamda en üstte görmek istemiyorsam doğal olarak ya gönderilerini engellerim ya da silerim. Bu uygulamayı kullanan arkadaşta o uygulamaya para vermeyi kesebilir böyle olaylardan sonra.

turancen

Profesör
Aylardır benden cep telefon numarası istiyor onu bile vermiyorum :) sonuna kadar kullanırım mecburen :D zorlarlarsa güle güle facebook :D herşeyin sonu biter, seninde sonun bürgün gelecektir elbet er yada geç

hayırlı olsun bizde keriz çok kesin para verip kullanan olur.iyiki kapatmışım.zaten 8 ay falan kullandım sıkıldım boşboş saatler harcanıyor.5 aydırda hiç girmedim faceye.

Son mesajlar