Fabrika Çıkışı Win 10 Pc Kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

Nemesisqwertyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
fabrika çıkışı olarak aldığım lenovo leptop bildiğiniz orjinal windows 10 da kasıyor bazı proglamları açmak olsun derse giriyorum arkaya bişey açim diyorum hemen yanıt vermiyor diyor + bide 120 gb ssd var 60 gb si boş yani bunda sorun yok ama ilk aldığım gündende farkı yok cıkartım kutudan açtım sonra açıldı yenileye basttım 1 dk sonra geldi he neyse dedim sonra bidaha oldu bu beni çok sinirlendiri dedimki yeni açıldı normal dedim ama bu böyle devam etti şuan şu yazıyı yazarken bile az bişey drop yiyoyrum bunu ben windows 7 ye düşürürsem ne olur

Nemesisqwertyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    137.6 KB · Görüntüleme: 105

Nemesisqwertyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bilgisayarı
RAM düşük olabilir. 8 yap öyle windows 10'a geç. Windows 8.1 deneyebilirsiniz.
evkurdan taksitle aldım ve kaskosuda var ama kasyo 70 karşılıyor taksitde devam ediyor ama windows 7 ye orjinal sürüm olarak geçmiyeceğim zaten ISO dosyası indirip geçicem ama eğer geçersem fps de veya hız performansında bi değişiklik olurmu bide merak ediyorum taksit kapsamında böyle bişey yaptığımız zaman bişey olurmu yan itaksitte herhangi değişiklik fiyatta artma vb. şeyler olabilceğinden korkuyorum ama win 7 geçtim diyelim driverleri düzgün yüklemesse ne yapacam :D diyelimki taksit bitmedi ama win7 geçtim win 7 kullanıyorum taksit bitincede 8 gb ram yaparım böyle olursa nasıl olur 120 gb de ssd var

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
* Windows ve Microsoft Store uygulamalarını mutlaka güncelleyin.
* Tüm yüklü sürücülerin çalışır ve güncel durumda olduğunu Aygıt Yöneticisi'nden kontrol edin.
* Ayarlar > Uygulamalar ihtiyaç duymadıklarınızı kaldırın.
* Ayarlar > Gizlilik > Arka plan uygulamaları'nı gözden geçirin ve ihtiyaç duymadıklarınızı [Kapalı] konuma getirin.
* Görev Yöneticisi > Başlangıç programlarını kontrol edin ve ihtiyaç duymadıklarınızı [Devre dışı] bırakın.
* [Sistem dosyalarını temizle] seçeneği ile disk temizleme işlemini gerçekleştirin.
* Windows Ara'ya %temp% yazıp ENTER'layın. Açılan pencerede tüm ögeleri seçip (Ctrl+A) silin (Delete).
* Bilgisayarı yeniden başlatarak son durumda herhangi bir iyileşme var mı, gözlemleyin.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Nemesisqwertyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hazır gelen Windows 10'ların çoğu kasıntı olur özellikle bu tarz bilgisayarlarda. Orijinal ISO ile temiz bir format at, sürücüleri siteden güncelle sorunun çözülür büyük ihtimalle.
ISO olarak ne atmalıyım tekrardan win 10 mu win 8.1 mi win 8 mi yoksa win 7 mi atmalıyım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
bilgisayarı

evkurdan taksitle aldım ve kaskosuda var ama kasyo 70 karşılıyor taksitde devam ediyor ama windows 7 ye orjinal sürüm olarak geçmiyeceğim zaten ISO dosyası indirip geçicem ama eğer geçersem fps de veya hız performansında bi değişiklik olurmu bide merak ediyorum taksit kapsamında böyle bişey yaptığımız zaman bişey olurmu yan itaksitte herhangi değişiklik fiyatta artma vb. şeyler olabilceğinden korkuyorum ama win 7 geçtim diyelim driverleri düzgün yüklemesse ne yapacam :D diyelimki taksit bitmedi ama win7 geçtim win 7 kullanıyorum taksit bitincede 8 gb ram yaparım böyle olursa nasıl olur 120 gb de ssd var
İşletim sistemi performansını yükseltir ama bence win7 ye geçme güncelleme desteği kaltığı için sorun çıkartabilir windows 8.1 geçebilirsin
Taksite hiçbir yansıması olmaz bu yaptığının laptop artık senin olduğu için istediğin gibi kullan :D

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Üstte yazılan temiz kurulum yolları ve sürücü yöntemleri de işe yarıyor fakat yine de bir zaman sonra yine aynı sorunları yaşayacağınızı düşünüyorum.

Sebebi ise bunun gibi laptoplar ucuz olduğu için tercih ediliyor. Bu laptoplar ise 1509 vb. sürüm ile geliyor. Yani bellek, disk ve işlemci kullanımı az kullanan sürümler ile geliyor. 2004 ve üstü sürümler ise disk ve bellek isteyen sürümler olduğu için A101 benzeri yerlerden alınan ucuz laptoplarda sorun çıkartmaya başlıyor. Nedeni ise donanım olarak pek güçlü olmamalarıdır. Windows 10 ise yeni sistemlerde aşırı stabil, böyle düşük sistemlerde ise aşırı hantal çalışıyor.

Benim önerim ise Windows 8.1 kurmanız olacak. Bu sistem için daha iyi olacağını düşünüyorum. Windows 10'un eski sürümlerini de kurmayın çünkü program desteği olarak bazı programları kurmanızda sorun çıkartıyor.