Soru Fabrika Ayarlarına Döndürülen Telefonun Verileri Geri Getirilebilir mi?

• Konuyu başlatan Deleted member 6644497
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Bildiğim kadarıyla, bilgisayarlarda harddiske işlenen veriler bir şekilde geri döndürülebiliyor.

Ya Samsung marka bir telefonun verilerine, fabrika ayarlarına döndürülerek sıfırlandıktan sonra erişim mümkün mü?

Bu verileri tamamen silmenin bur yolu var mı?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bildiğim kadarıyla, bilgisayarlarda harddiske işlenen veriler bir şekilde geri döndürülebiliyor.

Ya Samsung marka bir telefonun verilerine, fabrika ayarlarına döndürülerek sıfırlandıktan sonra erişim mümkün mü?

Maalesef yok.Google Fotoğraflarda fotolarınız duruyordur belki.

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133

Bende Samsung kullanıyorum. Hiç emin değilim ama hesabı girince verileri aktaran birşey vardı galiba. Cihazı kurarken görmüştüm. Ama emin değilim şuan. Verilerinizi Bulut depolama veya USB aracılığı ile saklasanız iyi olurdu.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406

mümkün aslında e-mailine yedekleme aldıysanız numaralardan ve hesap şifrelerinizde dahil bütün fotografları geri alabilirsiniz.bu verilerin silmenin yolu yedeklemeyi kapatıp herşeyi silmekten gecer

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,252
Sadece fabrika ayarlarına mı döndürdün hocam yoksa herşeyi silerek mi döndürdün?

Her ne olursa olsun drive yedeklemesi yapman lazım yaparsan sadece galerideki fotoğraflar gider harici herşey kalır, galeride gidenlerin hepsi Google fotoğraflarda kalır ben xiaomi de denedim öyle oldu

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Sadece fabrika ayarlarına mı döndürdün hocam yoksa herşeyi silerek mi döndürdün?

Her ne olursa olsun drive yedeklemesi yapman lazım yaparsan sadece galerideki fotoğraflar gider harici herşey kalır, galeride gidenlerin hepsi Google fotoğraflarda kalır ben xiaomi de denedim öyle oldu
andoridlerde öyle xioaminin bir diger güzelligi ise mi hesapına kaydetip telefondaki notlara kadar geri getirebiliyorsun andorid telefonların hepsinde numralarıda drive atabiliyorsun sifrenide kaydetebiliyorsun.tabi bunları yapınca cift faktörlü koruma başka bir gmiale baglayarak güvenligi artırması gerekiyor

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,252
andoridlerde öyle xioaminin bir diger güzelligi ise mi hesapına kaydetip telefondaki notlara kadar geri getirebiliyorsun andorid telefonların hepsinde numralarıda drive atabiliyorsun sifrenide kaydetebiliyorsun.tabi bunları yapınca cift faktörlü koruma başka bir gmiale baglayarak güvenligi artırması gerekiyor
Xiaomi aslında çinin lideri marka ama yazılımı çözemedi hala, samsung dışında alacağım tek Android marka.

Benim herkese önerim haftada bir kendi elinizle drive ve whatsapp yedeklemesi yapmanız ne olur ne olmaz telefon suya düşer batarya yanar herşey gider ondan sonra

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Xiaomi aslında çinin lideri marka ama yazılımı çözemedi hala, samsung dışında alacağım tek Android marka.

Benim herkese önerim haftada bir kendi elinizle drive ve whatsapp yedeklemesi yapmanız ne olur ne olmaz telefon suya düşer batarya yanar herşey gider ondan sonra
stabil kullandıgımız sürece az sorun cıkarıyor. ama MIUI 14te düzelecek inş whatsapp kendi yedeklemesini alıyor whatsapp ayarlardan yedekleme süresini seciyoruz fotograflardada gmaillil girince oda yedeklemesini alıyor.

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Arkadaşlar, verilerin bilgisayarda harddiskten geri döndürülebilmesi gibi bir durum söz konusu mu onu soruyorum. Yani bu telefona daha önce indirilen dosyaları bir başkasının geri getirebilmesi mümkün mü?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıfırlayarak fabrika ayarlarına döndürdükten sonra veriler geri getirilebilir mi?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,252
Arkadaşlar, verilerin bilgisayarda harddiskten geri döndürülebilmesi gibi bir durum söz konusu mu onu soruyorum. Yani bu telefona daha önce indirilen dosyaları bir başkasının geri getirebilmesi mümkün mü?

Sıfırlayarak fabrika ayarlarına döndürdükten sonra veriler geri getirilebilir mi?
Drive dan getirilir yedeklemeyi geri yükleyeceksin yedekleme yaptıysan

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133

Yedekleme yapmadıysanız verilerinize erişemezsiniz. Çünkü cihazı sıfırlarken tüm verileri silmiş oluyorsunuz.

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Yedekleme yapmadıysanız verilerinize erişemezsiniz. Çünkü cihazı sıfırlarken tüm verileri silmiş oluyorsunuz.
Bilgisayarlarda da sıfırlama (sistem geri yüklemesi) yaparken, sözde, hepsini silmiş oluyoruz. Ama harddiskten tekrar erişilebiliyormuş. Bu doğru değil mi? Telefonlarda böyle bir durum yok mu?