F/P Açısından Toplama Pc'mi Hazır Sistem mi?

Bu konuyu okuyanlar

Klyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Günümüz şartlarında herkes bu konuda kararsız burada açıklık getirelim. Sizce fiyat performans açısından Toplama sistemlere mi yoksa Hazır Sistemlere mi yönelmeliyiz?

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
İndirim kovala hangisi ucuzsa o bazen hazır pcler iyi bir inidirimle toplamalardan ucuza olabiliyor.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Günümüz şartlarında herkes bu konuda kararsız burada açıklık getirelim. Sizce fiyat performans açısından Toplama sistemlere mi yoksa Hazır Sistemlere mi yönelmeliyiz?
Şu anda hazır sistemler çok daha ucuz piyasada. Ama bazı fırsatlar ile toplama da toplanabilir.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Genelde hazır sistemler kampanyalı bir şekilde birleştirildiğinden daha uygun olur. Aynı parçaları tek tek almaya kalksanız daha pahalı tutar. Ancak bunu kontrol etmeniz lazım. Her yerde durum aynı olmayabilir. Hazır sistemdeki parçaları tek tek aynı yerden almaya kalktığınızda çıkan fiyata göre hareket edebilirsiniz.

Klyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Genelde hazır sistemler kampanyalı bir şekilde birleştirildiğinden daha uygun olur. Aynı parçaları tek tek almaya kalksanız daha pahalı tutar. Ancak bunu kontrol etmeniz lazım. Her yerde durum aynı olmayabilir. Hazır sistemdeki parçaları tek tek aynı yerden almaya kalktığınızda çıkan fiyata göre hareket edebilirsiniz.
Çok doğru bazen göz boyayıp ayrı ayrı toplayınca daha ucuz olabiliyor. Dikkat etmek lazım.

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Toplama bana göre daha mantıklı, almak istediğin parçaları not et ve zaman zaman internette fiyatları kontrol et. Zaten mesela herhangi bir donanımın en düşük fiyatını gösteren siteler var mesela Epey ve akakçe gibi ve çok iyi indirimleri gösteriyor bazen. Biraz zamanını alır ama çok uyguna toplanabilir. İncehesap gaming gecelerinide takip edebilirsin ordada bazen güzel indirim oluyor.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Şahsen ben önce hazır toplanmış pc alacaktım. Ama sonra bazı parçalarını değiştirmek istediğimden kendim topladım. Böyle de bir avantajı var yani belki daha fazla para veriyorsunuz ama keyfinize göre diziyorsunuz. Piyasayı ve hatta dolar/tl paritesini iyi takip etmek lazım :D Malum, dolar artınca fiyatlar anında artıyor ama düşünce anında düşmüyor.

Klyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Toplama bana göre daha mantıklı, almak istediğin parçaları not et ve zaman zaman internette fiyatları kontrol et. Zaten mesela herhangi bir donanımın en düşük fiyatını gösteren siteler var mesela Epey ve akakçe gibi ve çok iyi indirimleri gösteriyor bazen. Biraz zamanını alır ama çok uyguna toplanabilir. İncehesap gaming gecelerinide takip edebilirsin ordada bazen güzel indirim oluyor.
Evet ama aynı donanımlara bağlı olamayabiliyoruz bazen biraz şans işi diyebiliriz. Sizin dediğinizde çok mantıklı

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Evet ama aynı donanımlara bağlı olamayabiliyoruz bazen biraz şans işi diyebiliriz. Sizin dediğinizde çok mantıklı
Mesela dün ryzen 5800x işlemci incehesap ta gaming gecesinde yanlış hatırlamıyorsam 3800 tl civarına düştü 300 tl lik bir indirim oldu nerdeyse piyasaya göre. Daha ben 5-6 gün önce 4050 tl ye almıştım bu işlemciyi ve boşu boşuna 250 tl zarar etmiş gibi hissetim. :( Yani ben biraz acele ettim. Aslında acele etmemek lazım.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Şuan olan stok sıkıntısından dolayı hazır daha mantıklı geliyor.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Evet ekran kartı stoklarında şimdilik sıkıntılar var. Yani stokta yoklar. Onun için çok pahalı olabiliyorlar. Hazır sistem bakınız isterseniz. ?