Ezhel siyasilere salladı ''F*ck you Mr. E.''

Bu konuyu okuyanlar

Ege ERKEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
90
Ülkemizde iktidarı da eleştirebilen ve hatta sertçe eleştirebilen milyonlarca insan var. Küfür etmek yasaya göre suç ise ve bu suçun yaptırımı herkese eşit bir şekilde uygulanırsa (adalet ve eşitlik sağlanırsa) kendisinin ceza alması uygun görülebilir. Onun dışında Sercan'ın cezalandırılması bazı kesimler tarafından hoş bir şekilde karşılanmayabilir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Ülkemizde iktidarı da eleştirebilen ve hatta sertçe eleştirebilen milyonlarca insan var. Küfür etmek yasaya göre suç ise ve bu suçun yaptırımı herkese eşit bir şekilde uygulanırsa (adalet ve eşitlik sağlanırsa) kendisinin ceza alması uygun görülebilir. Onun dışında Sercan'ın cezalandırılması bazı kesimler tarafından hoş bir şekilde karşılanmayabilir.
Selam kardeşim sen editör olarak hep burda mıydın?
İlk kez görüyorum seni de. ?

Küçük bir öneri vereyim. Kostüm filan seçince Ne çok büyük ne çok küçük seçin. Yani şıp diye üstünüze olsun. :)

Ege ERKEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
90
Selam kardeşim sen editör olarak hep burda mıydın?
İlk kez görüyorum seni de. ?

Küçük bir öneri vereyim. Kostüm filan seçince Ne çok büyük ne çok küçük seçin. Yani şıp diye üstünüze olsun. :)

Ben de size bir öneri vereyim. Tanımadığınız kişilere ne yakın olun ne de uzak. Kendiniz için uyguladığınız tavsiyeleri başkasına saklayın, olur mu? Ya da direkt kendinize saklayın. Herkesin tavsiyesi kendine. Önce kendi bahçenizin önündeki pisliği temizlemelisiniz. Bu kişi, bu sürece mental bağlamdaki kirlerinden arınarak da başlayabilir.

Bu cevabımın kostüm imanızın kötü niyetli olmasına tedbiren yazıldığını belirtmiş olayım. Eğer profil fotoğrafımdaki kıyafetime bir yorum yapmışsanız o hâlde aşağıdaki cevap geçerlidir.

Merhaba. Burada 16 aydır çalışıyorum ancak foruma bazen uğruyorum.

Size bir sır vereyim. O profil fotoğrafı 6 yıllık ve hâlâ aynıyım. O dönemde kilo vermiştim. Ondan öyle oldu. Çok teşekkür ederim. Söylediğiniz son derece mantıklı ve artık bu bakış açısı ile kıyafet seçiyorum.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Ben de size bir öneri vereyim. Tanımadığınız kişilere ne yakın olun ne de uzak. Kendiniz için uyguladığınız tavsiyeleri başkasına saklayın, olur mu? Ya da direkt kendinize saklayın. Herkesin tavsiyesi kendine. Önce kendi bahçenizin önündeki pisliği temizlemelisiniz. Bu kişi, bu sürece mental bağlamdaki kirlerinden arınarak da başlayabilir.
Vay be bu ne hiddet?. Sakin olda sana kötü anlamda yazmak düşüncem yoktu zaten. Bahçenin ne alakası vardı anlamadım ama. Laf kalabalığı yapma sakin.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Sakın tanımadığınız birine sakın yapma diye emir vermeyin. Lütfen. Teşekkür ederim.
Burda herkes kardeşim gibidir. Hala tanımadığın birine diye tutturmuşsun.

Dost acı konuşur derler ya senin güzelliğin için tavsiyem olsun dedim. Hayırlı forumlar.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Dostum değilsiniz. Yine de teşekkür ederim, sağ olun. Hayırlı forumlar dilerim.
@Ege ERKEK,
Zaur Azerbaycanlı olduğu için Türkiye Türkçesine tam hakim değil. Bu yüzden bazen (sen, siz) gibi kavramlar karışabiliyor. Kendisinin kötü niyetli olmadığını bilin yani agresif karşılamanıza gerek yoktu. :) Sevdiğim bir abidir. Dediğim gibi dil ve kültür farkı sadece.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
bir sonraki story'de öyle olmadığını ima etti

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Son kelimede E harfinden çok Er hecesi çıkacak gibi olmuş. Küfür etmek ne olursa olsun, kime karşı olursa olsun, meşrulaştırılamaz.

Adam dahada ileri gitmiş. ( İnatla yok canım Erdoğan'ı kast etmiyordur ortaya konuşuyor diyenlere cevap niteliğinde ) E.R.D.! yazmış.

1601115787321.png

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Sizi rahatsız eden nedir acaba =?

Anlıyorum ? Beni rahatsız eden bir şey yok da keşke azıcık haberin içeriğini okusaydınız ya da Google çeviri kullansaydınız ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Anlıyorum ? Beni rahatsız eden bir şey yok da keşke azıcık haberin içeriğini okusaydınız ya da Google çeviri kullansaydınız ?

İllaha saf ayağına mı yatmak lazım bu adamı savunmak için =? Orada yazan kelimelerin bir anlamı yok bas baya Erdoğan'a sallııyor aklı sıra gizli kapaklı yapmaya çalışıyor sordular mı tipik bazıları gibi KIVIRACAK ben onu demedim ki bak orada bu yazıyor tarzı UCUZ NUMARALAR ile...

Artık bazı kesimin halk kahramanı en değerli sanatçısı statüsüne yükselmiştir Ezhel'de nede olsa Erdoğan'a hakaret etti gelsin paracıklar artık. Tapan bir kitlesi olur artık...

Not: Cumhurbaşkanına alanen hakaret 4 yıldan başlıyor hapis. Aklı sıra böyle numaralar ile hakaret ediyor ve kendini rezil ediyor. ( Senin gibilerde halen işin İNGİLİZCESİNDE )

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Mistah e.r.d diye bir rapçiye diss atmış kendi açıklamasına göre. Instagram hikayesinde de "A2 ingilizce"si olan birinin bile rahatça anlayabileceği şekilde yazmış . İngilizce bilmemenizden ötürü mü desem niyet okumazından ötürü mü desem anladığınızı sanmıyorum ? Siyasi birine küfrettiyse de cezanı çeker umarım ama kanunlar niyet okumayla işlemiyor sanırsam ?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Mistah e.r.d diye bir rapçiye diss atmış kendi açıklamasına göre. Instagram hikayesinde de "A2 ingilizce"si olan birinin bile rahatça anlayabileceği şekilde yazmış . İngilizce bilmemenizden ötürü mü desem niyet okumazından ötürü mü desem anladığınızı sanmıyorum ? Siyasi birine küfrettiyse de cezanı çeker umarım ama kanunlar niyet okumayla işlemiyor sanırsam ?

Ezhel'in çektiği videoda söylediği şeyler Türk siyasetini eleştiriyor olarak net olarak gözüküyor en sonda Fuck you mr. e dersen o tabi erdoğana gider çok iyi niyetliyse olduğu gibi e.r.d diyecekti tam olarak. Ha bide yani Mistah e.r.d denen rapçiye diss için Türk siyasetini mi eleştiriyor bana bilerek kurgulamış gibi geldi mistah e.r.d üzerinden de kıvırıyor gibi geliyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Sende buna inandın hee mi ? 10 yaşında flanmısınız. Orta halli bir zekaya sahip herkes kimi kast ettiğini anlar. Sözlerin içinde Bakan Saray sen gel oy al veya Özgürlüğümü şerh koyan. ( Uyuşturucuya özendirmeden içeri alınmıştı bir ara onu kast ediyor. ) Açıkça baştan aşağı siyasi sözler var ve başka birine Diss atmış hee mi :D Ama KIVIRMAK BÖYLE BİRŞEY işte. ( Birde bunu savunan ve inanan tayfa var.)

Ayrıca sözlerin arasında anlamsızca Erdoğan der gibi ( Erguan diyor ) İkide bir orta parmak sallıyor flan.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Adam dahada ileri gitmiş. ( İnatla yok canım Erdoğan'ı kast etmiyordur ortaya konuşuyor diyenlere cevap niteliğinde ) E.R.D.! yazmış.

Ekli dosyayı görüntüle 117761
İmâ ederek küfür etmiş zaten, O'nu değil de şunu kastettim, demeye getirmiş aklınca. :)

Aslında genel olarak rap müziğin doğasında argo kullanım ve küfür var ancak kullanılan küfür tek bir kişiye yönelik olmadığında, yani belli belirsiz bir kitleye hitap etmek için kullanıldığında -belki de kimse üzerine almadığı içindir ki- bu, küfür olarak algılanmıyor. Bir takım olumsuzlukları dile getiren rap'çilere, dinleyicileri hak veriyor ve bu sözler küfür olarak düşünülmüyor.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
İmamoğlunun görüşlerini ve siyasi çizgisini beğenmesemde, küfür olayını asla tasvip etmiyorum. Bu şahısı kınıyorum, umarım bu yaptığı küfür karşılığında hakettiği cezayı alır.