EzCool HD Dream...İnceleme>>>

Bu konuyu okuyanlar

cagatay.vural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba SDN Okurları...

"Media Box" lar hakkında pek fazla bilgi bulunmadığı için kendi kullandığım cihazı inceleme olarak paylaşmak istedim.

Eğer Moderatörlerimiz uygun bulurlarsa Shiftdelete.net adresinde İnceleme Olarak Yayınlayabilirler. (cagatay vural)

Ezcool HD Dream Resmi Sitesi :
http://www.ezcool.com.tr/urun.asp?id=10

TEKNİK ÖZELLİKLER

Chipset Realtek RTD1073D
HDD Desteği Max 2TB harici USB HDD desteği
Geliştirilmiş Portlar 3 in 1 card reader, 2 adet USB 2.0 Host bağlantı yuvası
Desteklenen Diller Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca
Ses Formatları MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC
Video Çözünürlükleri H.264, MKV, WMV9, TS and HD Divx, 1920 x 1080p 50/60p RM/RMVB , 1080
Video Formatları H.264, MKV, WMV9, MPEG 1/2/4, HD Divx , Xvid, FLV, RM/RMVB
Video Uzantıları mkv, ts, m2ts, mts, tp, trp, wmv, Ifo, iso, vob, dat, avi, mpg, mp4, mov, rm, rmvb, divx, xvid, flv
Altyazı Formatları sub, smi, ssa, srt, idx + sub
Resim Formatları JPG, JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF
LCD Ekran 5 Satır LCD, Televiyon açık olmadan da çeşitli ayarlamalar yapmayı sağlar
Görüntü, Ses Çıkışları Stereo R/L, optical, HDMI digital
Ağ Bağlantısı RJ45, supports Samba client, Wi-Fi 802.11g/n dongle (option)
Uzaktan Kumanda Var
Adaptör 12V / 2A DC adaptör
Boyutlar / Ağırlık 100 x 110 mm / 251g
Paket İçeriği HD Dream, Kumanda, 2 Adet Pil, Bağlantı Kablosu, Garanti Belgesi, Kullanım Kılavuzu

Hepsiburada.com adresinden (170TL) aldığım Cihazın Fotoğrafları ve yorumlarım...

Kutuyu kargodan teslim aldık.. :lol:
DSC03014.JPG

Kutu İçeriği:

DSC03020.JPG

DSC03028.JPG

Cihazın Üzerindeki Bağlantı Noktaları, Portlar:

Yan Tarafında; MS SD ve MMC Hafıza kartı ve USB Host1 portu
DSC03025.JPG

Arka Tarafında; DC güç girişi, USB port, AV çıkışları, HDMI, FastEthernet ve Fan Bulunmakta

DSC03024.JPG

Sistemdeki Görüntüsü;

DSC03017.JPG

Kurulumu tamamladıktan sonra kullanımı çok basit.
İlk önce Standart Tarih Dil vs. ayarları yapıyorsunuz.

Cihazın Firmware sürümü ilk aldığınızda eski olabilir.

-İnternet Hizmetlerinde Youtube Oynatmaması
-Kapatıp Açtığınızda Sistemi Resetlemesi
-İlk aldığınız cihazda İnternet Radyo ve TV bulunmamakta fakat güncellemeyi yaptıktan sonra menüde değişiyor ve İnternet TV ce Radyo geliyor.
Bütün Ülkelerdeki radyo ve TV kanallarını izleyebiliyorsunuz. fakat her kanal yok Türkiyede ATV Show KanalD Star vs. yok. gereksiz kanallar ve TRT serisi var.

Gelelim Artılarına (+) :

+ Ağ Üzerinden sanki server gibi erişim sağlanabiliyor.
ister kendi bilgisayarınızdan cihazdaki videoları izleyin ister ağdaki bilgisayardaki videoyu cihazda izleyin Sorun yok.

+ BiTTORRENT desteği veriyor.
Bittorrent kullanabilmek için ağdaki bilgisayarından cihazın IP adresini Web Browserınıza yazıyorsunuz (örn: 192.168.1.100) sizi "neighbor" adlı web arayüzüne bağlıyor. oradan cihaza LOGON olup. Torrent ayarlarınızı yapabiliyorsunuz.
Ayrıca oradan cihazın içindeki dosyalara erişebiliyorsunuz.

+ 2TB a kadar Harici harddisk destekliyor. (kendim 1.5 TB WD HDD'i Everest marka Sata Kutuda kullanıyorum) Sorunsuz.

+ 1080p çözünürlükte hiç takılmadan video izlenebiliyor.
+ sadece 1080p degil 720p 540p 420p ye kadar inebiliyor.

+ Alt yazı seçenekleri gayet güzel. Rengini boyutunu konumunu ayarlamanız mümkün.

+Youtube Flicker Hava Durumu Picasa CNN vs. gayet güzel çalışıyor.

+ Firmware Update işlemini USB portuna en az 2 GB lık USB bağlayarak yapın.
ve update sırasında cihazın kapatmayın.

+ Üzerindeki LCD panelde ekranda görülen hemen herşey var. (aynı Düzende)
isterseniz TV nizi açmadan LCD panel üzerinden müzik dinleyebilirsiniz.

+ Üzerinde LCD panel Satır Satır Olan panellerden degil. Grafik ekran. Resimlerinize bakarken LCD panelde de Resim görünüyor.

+Uzaktan Kumandası çok başarılı. bütün kontroller uygun yerlere konulmuş. alışması çok kolay. ( pil Dahil) Kumanda yaklaşık 8 metreden ne şekilde çalışıyor.

+ Yanında Hediye olarak Altın kaplama uçlu HDMI kablo geliyor. Kaliteli bir kablo.

+Video ve Ses Formatlarında sıkıntı yaşanmıyor. vaat ettiği formatları akıcı bir şekilde oynatıyor.

+ resimlere bakarken eger o klasörün içinde Ses dosyası varsa isterseniz onu arkaplan müziği olarak oynatıyor.

+ Kumanda üzerindeki COPY tuşu ile istediğiniz dosyayı AĞ-HDD-Harici DVD seçenekleri arasında istediğiniz şekilde kopyalayabiliyorsunuz.

+ 3 Gün süreyle (72saat) açık bıraktım fakat hiçbirşekilde ısınma sorunu olmadı.
Full HD video izlerkende ısınma olmuyor.

+ Arkasında bulunan FAN soğutma işlemini Sessiz ve Etkili yapıyor.

+ 32X e kadar ileri geri sarma yapıyor

+ GOTO özelliği var. Videonun istediğiniz saniyesini yazıyorsunuz oradan başlatıyor.

Sıra geldi EKSİLERİNİ sıralamaya;

- Torrent ayarlarında Pause Tuşu yok (Güncellemeyle Halledileceğini Umuyorum)

- WMV formatında bazen oynatmayabiliyor. sanırım videonun sürümüyle alakalı. WMV 9 olması gerekiyor.

- İnternet TV ve Radyoda Türkiye için Yeterli Kanal yok.

- Harici HDD yi yaklaşık 10 Snde görüyor. ( bendeki HDD Kutsundan kaynaklanıyor olabilir)

- Equalizer ayarı yok (pek eksi sayılmasada :yes: )

- İleri geri sarmada 32X bile olsa yavaş ilerliyor 30sn lik peryodlarla.

Başkada Eksisi şuan için yok aklıma geldikçe ARTI ve EKSİ ekleme yapacağım.

Kendi Yorumum:

Şu ana kadar para harcayıp aldığım en güzel elektronik aletlerden.
Tonla para sayıp HDD li modelini almaya gerek yok. eğer Harici HDD nizi varsa bu model çok rahat işinizi görecektir.

Aldığım günden bu yana (1Ay) hiç sorunsuz ve hergün severek kullanıyorum.

Şuana kadar en fazla 20GB lık MKV film seyrettim hiç sorunsuz çalıştırıyor.
Ağ bağlantı Hızı yaklaşık 50 Mbit/s olarak gözüküyor. sanırım kullandığım kablodan kaynaklıdır.

* LinkSYS(cisco) WAG54GS modeme bağlı. 2 PC + Media Box.
* kablo 10Metre Slink (10TL)

Arkadaşlar Umarım yardımcı olmuşumdur.

Sormak istedikleriniz varsa seve seve cevaplarım.

Herkese İyi günler Dilerim.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
sonunda almayi düsündügüm cihazi biri incelemis tesekkür ettim. buarada sdn incelemelerini hic begenmiyorum ürün böyle incelenir 2 dakkikalık videoda üstünkörü olmaz o is.

cagatay.vural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslına bakarsan incelemedeki diğer bir nedenimde buydu. :)

Artılara bir tane daha;

+ USB bellek taktığınız zaman yan tarafına. belleğin ışığının yanıp sönmesi gözünüzü almasın diye arka tarafa denk geliyor.

küçük bir detay ama.işin güzelliği detaylarda gizlidir. :tt1:

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
usb portundan wireless adaptor calistirabiliyomu deneyebildinmi acaba? kablo cekmek istemiyorum pek salona.

cagatay.vural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
USB wireless dongle im var U.S Robotics marka fakat denemedim.

pek hızlı olacağını zannetmem. bildiğiniz gibi USB wireless donle lar.maximum 54MBit/sec. aktarım hızına sahipler.
bu deger teorik degerdir. pratik kullanımda 11-15 MBit/s aktarım hızına ulaşabiliyorlar. Buda film izlerken veya dosya aktarımında ciddiderecede yavaşlık getirecektir.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
1-3D Filmler için altyazı desteği var mı?
2-BUNUN BİR ALT MODELİ OLAN EZCOOL HD BOX kulllanıcısıyım. Anlatması biraz zor ama şöyle bir sorun algıladım. (Bir çok kişiye sorun olarak görünmeyebilir). Mesela altyazı 2 satır ise, ilk önce üst satır ekrana geliyor, ikinci satır ise 1 sn gecikmeli olarak ve soldan sağa başlar şekilde ekrana geliyor. Yani her iki satır da aynı anda ekranda belirmiyor. Bu sorun bu modelde de var mı?
3- Görüntü HDMI ile bağlı iken, analog çıkışlarla stereo olarak ses aktarılabiliyor mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3d film ve stereo ses konusunu bende meerak ediyorum doğrusu , mkv dosyası oynatıyor deyince 3d film leride kapsıyormu ayrıca benım tv de sadece optik ses girişi var analog yok bu sebepten 5+1 i çalıştıramıorum bu ürünü alırsam ses sistemimi kullanabilirmiyim tv min markası lg 42 lm 620s 3d tv ürünü kullanan arkadaşlar yardım lütfen...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cihazı 2 gün önce aldım 2 gündür test ediyorum. Açmadığı format yok lakin açıyor ama bozuk cd gibi göstriyor bazılarını, az önce Bourne mirası filmini 480P olarak indirdim interneten ve izledim filim atlaya atlaya bi hal oldu atlamalar o kadar sinir bozucuki cihazı kırmama ramak kaldı

Filmin Özellikle
Kodek: MPEG-4 Video (XVID)
Çözünürlük: 720x304
Kare hızı: 23.976023

Tür: Ses
Kodek: A52 Audio (aka AC3) (a52 )
Kanallar: 3F2R/LFE
Örnekleme oranı: 48000 Hz
Bit hızı: 384 kb/s

Bu özelliklere sahip bir filmi takılarak izliyorsunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
harici disk taktıgımızda ağdan o diske erişebiliyormuyuz acaba?
bilgisayardan o harici diske veri yükleyebilirmiyiz.

ali1980

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:pBu ürünü dün aldım. 2 tane wireles adaptör ( tenda ve everest) denedim. olmadı wireles adaptör modemi görmedi. oxit bilgisayarı ( distrubütörü) aradım ''HİPER 683 usb adaptörden başkası ile çalışmıyor'' dediler.Aynı zamanda HİPER 683 USB ADAPTÖRÜN distrubütörüde OXİT BİLGİSAYAR .internetten baktım HİPER 683 heryerde yok da . en azından internette . EXA bilgisayardan almışdım.Durumu anlattım.Onlarda şaşırdılar. Exa bilgisayar da iade edebileceğimi söylediler..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayardan izledigim bir filmi tv ekranına nasıl aktarabılırım?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
windows 8.1 single language kullanıyorum. Hiç bir şekilde cihaza bağlanamıyorum (kablosu ve kablosuz olarak denedim). Daha doğrusu cihaz benim bilgisayar adını görüyor ama bir türlü paylaşılanlara erişmiyor. Sorun nerede olabilir? Cihaz mı geride kaldı (teknoloji olarak) yoksa Windows mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eksi bir özelliği filmin istenilen yerine gidememesi. Ancak ileri sardırma ile mümkün