Ezan Vaktinde Bilgisayarın Sesini Kısmak

Bu konuyu okuyanlar

keskinlerinmehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese selamlar, Belediye personeliyim bir projemizde uzun bir yürüyüş alanında müzik veriyoruz komple alana kısık ses ile fakat ezan vakitlerinde kapatmam gerekiyor ve her seferinde oraya gitmem gerekiyor. Alana internet bağlanması baya uzun sürecek öyle olsa direkt bağlanır telefondan kapatırım fakat uzun sürecek. Otomatik saatlerini girsem bilgisayarın sesini kapatabilecek bir uygulama bilen varsa yardımcı olursa sevinirim ... :)

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Kaç vakit olacak, vakitlerin adı, kapatılınca tekrar açılacak mı, tahmini kaç dakika sonra açılacak

keskinlerinmehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere 4 vakit. Ezan bitince tekrar açılacak tabii, yani süre olarak ortalama 3er dakika diyebiliriz, vakitten 1 dakika önce kapanır 4 buçuk dakika sonra açılır gibi hesap edilebilir aslında

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Yarın gün içerisinde bitirebilirsem eklerim, gündüz bitiremezsem geceye.

Not: Windows 10 da test ettim çalışıyor. Sizde de sorun çıkmaz sanırım.

Bakınız böyle birşey:

seskontrol.jpg

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
1. Ayarlanan dakikadan 1 dakika önce sesi kapatır. (Örn: Dakika 23 ise 22 de kapanır)

2. Ayarlanan dakikadan 4 dakika sonra sesi açar. (Örn: Dakika 23 ise 27 de açılır)

3. Ayarladığınızda simge durumunda küçültün, çarpı işaretinden kapatırsanız sıfırlanır.

4. Küçüldüğünde sağ köşedeki mini ikonların oraya gider. Açmak için orayı kullanın. Masa üstünde ki simgeyi kullanmayın iki tane açmış olursunuz karışır.

5. Nasıl kullanılır anlattım bknz ekteki görsel

6. Windows 10 da test ettim çalışıyor. Anlattığım şekilde kullanırsanız işinizi görür.

7. Geçici olarak kullanacağınız için, ufak mantık hatalarını dikkate almadım. Dur şunu da yapayım veya düzelteyim dedikçe zaman uzuyor :)

8. Test edin

Not: Ayarladığınızda ses açık olmalı, ses kapalıysa açar ters işler.

anaekran.jpg

bilgilendirme.jpg