Explorer.exe hatası hiçbir dosya açmıyor windows 7 ultimate

Bu konuyu okuyanlar

efem213

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba benim şöyle bir sorunum var :
windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorm. Kullandığım yazılım sahteydi. bir kaç prgramla orjinal yaptım sayılır. Tek sorun pc açılınca masaüstü arkaplanı siyah geliyordu ve arada sırada kullandığınız yazılım sahte diye bir uyarı geliyordu . pes oynarken filan oyundan atıyordu hep artık canıma tak etti.ve orjinal yapıyım dedim .Birkaç program denedim fakat dandik bi program yüzünden bilgisayarım bölümünde c: d: kısmına birde z: diye bir şey geldi 100mb boyunda bende taktım ona windows birtürlü silmeme izin vermedi sonra denetim masasında uğraştım buldum kaldırdım.birkaç program daha denerken en sounda harbici bi programla windowsu orjinal yaptım . Orjinal dediğim başlat-bilgisayar-sağ tuş- özellikler yapınca bu trial yazan yada şifre yazan bölüm kalktı.Artık pc normal masaüstü planı ile başlıyordu. ve o sahte yazılım uyarıları gelmiyordu.Pcmde bitdefender 2010(2047 years crack) kullanıyordum.fakat uzun süredir çalışmıyordu adam akıllı sorun şu ki :

Bi süre sonra makinede çift tıkladığım hiçbir .exe dosyası çalışmamaya başladı ve sağ tuş-kişiselleştir diyince explorer.exe hatası veriyo sadece explorer ile nete giriyo opera kullanılmıyo .exe dosyalarını açsa bisürü adam akıllı antivirüs ile işi çözcem ama indiriyo açmıyo en sağlam yol format biliyorum ama oyun save dosayalarım var onlar gidicek diye format atmıyorum. Bana yardımcı olurmusunuz ? ne yapmalıyım hiçbir .exe ve .rar dosyasını açamıyorum sadece klasörler açılıyo videolarda açılmıyo

Eğer tek yol formatsa Assasin Creed Brother Hood , colin mcrae dirt 3 ve crysis 2 nin save dosyalarının yeri nerde onları atarsam format atarım şimdiden yorum yapan herkese teşşekkürler

PC :
AMD ATHLON II x4 3.40 ghz İŞLEMCİ
GİGABYTE 870A-UD3 ANAKART
HIS HD 5770 1GB EKRAN KARTI
Hİ-LEVEL 2X2 1600 MHZ RAM
SAMSUND 7200RPM 1 TB HARDDİSK
OCZ 600W POWER
DARK FALCON KASA
WİNDOWS 7 ULTİMATE 64 BİT

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dostum kötü virüs yemişsin en garanti çöüzümün format ve ondan sonra diğer disk bölümlerine girmeden de onlardaki virüsleri temizlemen ;) save dosyaları konusunda bir fikrim yok maalesef

Reaksiyon puanı
2,146
Bilgisayar'ı aç, şunu yaz gir %userprofile%\Saved Games , assassins creed buradaymış.