Soru Excalibur G770 Kullanan Var Mı?

Bu konuyu okuyanlar

enescmz

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Bu forumda Excalibur G770 kullanan var mı deneyimlerini söyleyebilir mi?Yorumları çok merak ediyorum.Forumlarda herkes bu notebooktan şikayetçi ama hepsiburada vs... gibi sitelere girdiğimde herkes 5 yıldız vermiş :D

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Bu forumda Excalibur G770 kullanan var mı deneyimlerini söyleyebilir mi?Yorumları çok merak ediyorum.Forumlarda herkes bu notebooktan şikayetçi ama hepsiburada vs... gibi sitelere girdiğimde herkes 5 yıldız vermiş :D
Onlar kisa kullanim sonuclari casper tavsiye etmiyorum bazi modelleri kotu oluyor bu model hakkinda bir bilgiye sahip degilim ama arastiririm

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
@Kararsız23

Arkadaşa tavsiye etmiştim. Kullanmaya başladıysa yorum yapabilir.

Ürüne şikayet gelmesi gayet doğal. Ne kadar ekmek, o kadar köfte sonuçta. Türkiye genelinde Casper teknik destek kısmında iyi sayılabilecek bir firma. Ayrıca herkeste sıkıntı çıkacak diye bir kaide yok. Millet Monster bilgisayarlardan şikayet eder, 2 tane Monster Laptop kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım. Şans işi.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
@Kararsız23

Arkadaşa tavsiye etmiştim. Kullanmaya başladıysa yorum yapabilir.

Ürüne şikayet gelmesi gayet doğal. Ne kadar ekmek, o kadar köfte sonuçta. Türkiye genelinde Casper teknik destek kısmında iyi sayılabilecek bir firma. Ayrıca herkeste sıkıntı çıkacak diye bir kaide yok. Millet Monster bilgisayarlardan şikayet eder, 2 tane Monster Laptop kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım. Şans işi.
Kasasi iyi olan bir monster almissinizdir sans isi olmuyor kasasini bilmek gerekiyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bütçeye bağlı bir durum ama genel olarak Casper alternatifi bulunuyor.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Kasasi iyi olan bir monster almissinizdir sans isi olmuyor kasasini bilmek gerekiyor
Klasik Clevo Abra A5 kasası kullanan T5 V19.1 ve yeni Tongfang kasa kullanan A7 12.1 modelini kullandım. Bunlar yurtdışında belli ünlere sahipler zaten, kasalar sağlam ve kendini kanıtlamış modeller genellikle.

Casper modelleri ise Quanta kasa kullanıyor. Clevo ve Tongfang'a nazaran ünleri biraz daha az ama yine fena değiller. Bazı Aorus Laptop'lar Quanta kasadır hatta.

T5'in incelemesini de çektim hatta:

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Klasik Clevo Abra A5 kasası kullanan T5 V19.1 ve yeni Tongfang kasa kullanan A7 12.1 modelini kullandım. Bunlar yurtdışında belli ünlere sahipler zaten, kasalar sağlam ve kendini kanıtlamış modeller genellikle.

Casper modelleri ise Quanta kasa kullanıyor. Clevo ve Tongfang'a nazaran ünleri biraz daha az ama yine fena değiller.

T5'in incelemesini de çektim hatta:
Sürümler arasında ciddi farklar var ama

enescmz

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Bütçeye bağlı bir durum ama genel olarak Casper alternatifi bulunuyor.
Ya arkadaşım satın alacak ve 8500 bütçesi var.Ben ona acer nitro 5 önerdim beğenmedi hemde işlemci 10.nesildi fakat alacağı G770 9.nesil i5 :/

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
G900 Kullanıyorum Leptop Olarak Gayet Memnunum Mesela Şuan Aydında Halamlardayız Leptop Duruyor Masada Ve Gayet İyi Bir Leptop Memnunum.

Emrezc12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ya arkadaşım satın alacak ve 8500 bütçesi var.Ben ona acer nitro 5 önerdim beğenmedi hemde işlemci 10.nesildi fakat alacağı G770 9.nesil i5 :/
Belki başka bir özelliğine veya görüntüsüne göre karar vermiştir. Sordun mu neden böyle bir tercih yaptığını

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Güzel Bir Leptop Diyebilirim Kendi Fikrim Olarak.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Casper excalibur reklamlarda çıkıyor ya bir de oyuncu laptopu olarak geçiyor çoğu kişi biliyor belki de ondan dolayı casper istiyordur

enescmz

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Belki başka bir özelliğine veya görüntüsüne göre karar vermiştir. Sordun mu neden böyle bir tercih yaptığını
Dışı çok güzel diyor :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

G900 Kullanıyorum Leptop Olarak Gayet Memnunum Mesela Şuan Aydında Halamlardayız Leptop Duruyor Masada Ve Gayet İyi Bir Leptop Memnunum.
Peki sıcaklık nasıl? Yani modelden modele değişiyor ama hepsi birbirine yakın.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180

Hepsi birbirine yakın değil. İmkansız bu.

Örneğin 10750H içeren bir cihazla 10300H içeren bir cihazın aynı kasada benzer soğutma performansı vermesi imkansızın ötesindedir. En başta sebebi İntel'in 8750H'den beri aynı işlemciyi Overclock ederek piyasaya sürmesi olsa da, 10750H 6/12 çekirdek ve izleğe sahip iken 10300H'nin 4/8 çekirdek ve izleğe sahip olmasıdır. Bunun yanında ekran kartı da sıcaklığı fazlasıyla etkileyen bir etken olduğu için, ekran kartı aynı olsa bile sürüm değişikliğinde dahi sıcaklıklarda fark olabilmekte. Bu yüzden alacağınız kasada, alacağınız konfigürasyonu kullanan birisine danışmanız ya da YouTube üzerinden incelemelere bakmanız sizin açınızdan daha iyi olur.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910

Bugün Gta 5 Oynamıştım Evdeyken Cpu 49 Gpu 70 Derece Civarlarındaydı.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Birkaç gündür kullanıyorum. Şu anlık gayet memnunum. Ekranı ve hızı olsun beni oldukça tatmin etti bilgisayar. Oyun performansını soruyorsanız bu aralar meşgul olduğumdan henüz deneyimleyemedim. Dün witcher 3 indirdim fakat dediğim gibi daha oynamadım. İnternette vardır diye tahmin ediyorum oyun testleri. Onun dışında kullanıcı yorumu olarak soruyorsanız da gayet memnunum şimdilik. Müşteri hizmetlerini birkaç kez aradım soru sormak için. Kolayca muhatap bulabiliyorsunuz. Servisi deneyimlemedim ama ömür boyu ücretsiz bakım yaptırabiliyorsunuz. Ben 6750'ye aldım. İndirim kovalayıp bu civarlara bulabilirseniz kaçırmayın derim. Şahsen ben şimdilik memnunum.

@utkuversus 'a da önerdiği için teşekkür ediyorum ?

Ardx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
kullanıyorum sıkıntı yok 1 yıldır bakım yapmadığım ve nerdeyse tüm gün açık tuttuğum için ısınıyor ?