Excalibur alınır mı? Başka öneriniz var mı?

AnonimmBirii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar selamlar. Bütçem 5000-7000 arasında ve araştırdığım kadarıyla en iyi performans alabileceğim bilgisayar (özelleştirilmiş şekilde)
Excalibur: Ekran kartı: 4gb gddr6 128bit gtx1650 - ram: 16gb ddr4 - 1tb hdd + 240gb m2 ssd - işlemci: 10.nesil i5-10300h - FreeDos
Ancak internette araştırdığım kadarıyla -ki çoğu eski yorumlar- casperin hiçbir şekilde alınmayacağı alınmaması gerektiği yönünde yorumlarla dolu. Ancak fps testlerini falan izlediğimde performansı çok iyi geldi ve kullanan kişiler de ısrarla öneriyor ve karalayanların kullanıcı değil ondan bundan duymaları yazdıklarını söylüyorlar. Eski sistemlerin sorunlarının falan kalktığını söylüyorlar. Çok varlıklı birisi değilim, öğrenciyim, tek atımlık kurşunum var ve yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Excalibur önerir misiniz malzeme olarak nasıldır veya öneriniz olan başka bir marka model (laptop) var mıdır? Şimdiden cevap veren herkese teşekkür eder iyi günler dilerim.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Arkadaşlar selamlar. Bütçem 5000-7000 arasında ve araştırdığım kadarıyla en iyi performans alabileceğim bilgisayar (özelleştirilmiş şekilde)
Excalibur: Ekran kartı: 4gb gddr6 128bit gtx1650 - ram: 16gb ddr4 - 1tb hdd + 240gb m2 ssd - işlemci: 10.nesil i5-10300h - FreeDos
Ancak internette araştırdığım kadarıyla -ki çoğu eski yorumlar- casperin hiçbir şekilde alınmayacağı alınmaması gerektiği yönünde yorumlarla dolu. Ancak fps testlerini falan izlediğimde performansı çok iyi geldi ve kullanan kişiler de ısrarla öneriyor ve karalayanların kullanıcı değil ondan bundan duymaları yazdıklarını söylüyorlar. Eski sistemlerin sorunlarının falan kalktığını söylüyorlar. Çok varlıklı birisi değilim, öğrenciyim, tek atımlık kurşunum var ve yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Excalibur önerir misiniz malzeme olarak nasıldır veya öneriniz olan başka bir marka model (laptop) var mıdır? Şimdiden cevap veren herkese teşekkür eder iyi günler dilerim.
Babacım monster tavsiye ederim.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Alınmaz kardeşim aklından bile geçirme

5000-7000 arasında ve araştırdığım kadarıyla en iyi performans alabileceğim bilgisayar demişsin alakası yok kullandım çünkü onun yerine Abra al 7000 TL'ye.

Onun dışında 7000'ye kadar bir çok mükemmel derecede kasa toplayabiliyiz sana istersen.

AnonimmBirii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Alınmaz kardeşim aklından bile geçirme

5000-7000 arasında ve araştırdığım kadarıyla en iyi performans alabileceğim bilgisayar demişsin alakası yok kullandım çünkü onun yerine Abra al 7000 TL'ye.

Onun dışında 7000'ye kadar bir çok mükemmel derecede kasa toplayabiliyiz sana istersen.
Canavar bir masaüstü toplanacağından eminim fakat ordan oraya tatili vesaire masaüstü çok büyük problem benim için -ha tatile gittiğim de yok orası ayrı ama demek istediğimi anladınız- Çok kararsızım dostlar

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Nasip işi ya bu işler lenovo bilgisayar aldı sözde iyi 6 bin küsüre şimdi 9 bine çıkmış fiyatı kaç kez servise gitti bozuk çıktı değiştirdiler sonra ikincide sorunluydu baya uğraştırdı casper nasıldır bilemem ama genelde sağlam cihazlardan şaşmamak lazım 10 yıla yakındır kullandığımız Toshiba var format atarak devam? Telefonda mesela xiaomi aldık pişmanlık oldu keşke sevmediğim samsungla devam etseydim.Yani sana gelen cihaz kronik sorunlu değilse bile tırt çıkabilir ama en azından bilindik kaliteli markaların daha az sorun çıkarcağını düşünüyorum.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Canavar bir masaüstü toplanacağından eminim fakat ordan oraya tatili vesaire masaüstü çok büyük problem benim için -ha tatile gittiğim de yok orası ayrı ama demek istediğimi anladınız- Çok kararsızım dostlar
Casper alma da ne istiyorsan onu alalım sana.

AnonimmBirii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Nasip işi ya bu işler lenovo bilgisayar aldı sözde iyi 6 bin küsüre şimdi 9 bine çıkmış fiyatı kaç kez servise gitti bozuk çıktı değiştirdiler sonra ikincide sorunluydu baya uğraştırdı casper nasıldır bilemem ama genelde sağlam cihazlardan şaşmamak lazım 10 yıla yakındır kullandığımız Toshiba var format atarak devam? Telefonda mesela xiaomi aldık pişmanlık oldu keşke sevmediğim samsungla devam etseydim.Yani sana gelen cihaz kronik sorunlu değilse bile tırt çıkabilir ama en azından bilindik kaliteli markaların daha az sorun çıkarcağını düşünüyorum.
yaklaşık 1 yıldır xiaomi redmi note 7 kullanıyorum çokta memnun olduğum söylenebilir. sanırım dediğin gibi şans çok önemli bir faktör
Mesaj otomatik birleştirildi:

Casper alma da ne istiyorsan onu alalım sana.
Abradan başka bir önerin varmıdır aynı performans kalite vesaire

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Önünde üniversiteye gitmek vs gibi git gel yapabileceğin herhangi bir sebep yoksa masaüstü toplamanız daha iyi olabilir. Sürekli seyahat eden ya da bilgisayarı yanınızda taşıyan biriyseniz masaüstü almayın tabii, pişmanlık olur.
Casper markasına gelirsek tercih edeceğim bir firma değil. Ailece 3 Casper bilgisayar eskittik, memnun kalmadık. En son kuzenim almamasını tavsiye etmeme rağmen biraz aceleye geldiği için aldı ve bilgisayarla çok oynamayan biri olarak memnun değil. Genel olarakta yazılanlar ortada zaten, yanaşmam söylediğim gibi. Excalibur kullanmadık o konuda yalan olmasın.
O fiyatlara Monster laptoplar iyi alternatif olabilir. Kullanıyorum ben memnunum baya.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bu şuna benziyor 7000₺ var ben bu para ile 10 metre yukarıdan kafaüstü atlarsam canım yanar mı?
Casper alma da ne alırsan al selam bile alınmaz onlardan. (=

dogukan_t15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Dün casper excalibur sipariş verdim .

Excalibur i7 10750h 10.nesil 12 GB ram 4 GB GTX 1650 240GB ssd 7700 e geldi .

Ama ödemeyi yaptıktan sonra resmen 4 saat çin işkencesi çektim . Ödemeyi yaptım teyit amaçlı aradım 3 farklı zamanda ödeme sipariş görünmüyor dediler . Durumu izah ettim Casper üyeliğimde siparişim var görünüyor banka ile görüştüm dekontu da mevcut dedim . Sipariş kodunu verdim . Bu kod bize ait ancak bununla görüntüleme yapamıyoruz dediler . Farklı bir kod olduğunu belirttiler . O kodda bende yok . Mail attım belgeleri akşam güç bela onay gelmiş . Müşteri hizmetleri ilgili satış sonrası ve arkadaki finans destek ekibi gerçekten rezalet. Sitelerinde sıkça sorulan sorular bölümü bile mevcut değil . Aldığımda pişman oldum deme noktasına geldim artık . Ama sipariş iptali yapmayacağım.

Bulunduğum konumdan dolayı monster Lenovo gibi markaların servislerine kargo açısından ulaşımım zor . Ben de Casper aldım . Kuzenim 2 senedir kullanıyor farklı bir modelini sorun yaşamadı.

Ama destek alırken bel fıtığı , beyin dalgalanması ve maksimum derece sinir krizi geçirmen olası .

Son düzenleme:

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Öncelikle merhaba dostum, casper alma casper alma denmiş ama şunu söylemem gerekirse sektörden biriyim ve vatan bilgisayar müşteri hizmetlerine çalıştım geçmiş zamanda. Casperın F ve S serisi notebookları ayrı serviste işlem görüyor excalibur daha farklı serviste işlem görüyor. Yani demem o ki casper excalibur serisini el üstünde tutuyor ve sorun yaşayıp(yok denecek kadar az) sorununu çözemeyeni görmedim. excaliburlar gerek malzeme kalitesi gerek iç donanım bakımından fiyatına göre sana iyi konfigürasyonlar sunan ürünler. emin ol alırsan pişman olmazsın.

zamanında çin malı dandik derdik hatırlarsın.. artık çin malı olmayan ürün yok neredeyse ve kaliteler ortada. karar senin :)

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
ya ayn bende katılıyorum o kadar da kötü değil ama zamanında çok sarstı güvenimizi

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,110
Casper alınmaz. Önermem teknik servis rezalet. Max 1700TL'lik PC'yi 2700TL'ye satıyorlar.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
dediğim gibi asus rog ya da lenovo l340

Ardaaaaq

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Tabikide alınır ama eski modeller alınmaz bende tavsiye ediyorum kullandım ve alıcam ısınma problemi giderilmiş ama eski modeller tost makinası gibiydi 60 hz olması biraz kötü sadece bende alıcam ama

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Excalibur efsane bilgisayar hiç düşünmeden al gitsin

Gamer1644

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G770 i diyorsun herhalde kardeşim ben de excalibur bakıyorum ve senin dediğin gibi alınmaz diyorlar ben de araştırıyorum ama dezavantajı dışı dayanıklı değil