Evrimin kayıp halkası olabilir

eddiebg

Asistan
17 Mart 2008
345
4
0
47 milyon yıllık fosil kayıp halka olabilir

80'li yıllarda Almanya'da bulunmuş olan 47 milyon yıllık fosil insan evriminin kayıp halkası olabilir mi?

Almanya'nın Messel Oyuğu'nda 1983'te keşfedilen ve geçtiğimiz günlerde New York Doğal Tarih Müzesi'nde ziyarete açılan 47 milyon yıllık fosil kendi türü içinde şu ana kadar bulunanlar arasında en az eksiğe sahip fosil.1983'te keşfedilen fosili güzel göründüğü için duvarına asan fosil koleksiyoncusu bu fosilin ne kadar değerli olduğunun farkında olmadığını belirtiyor. 2006 yılında bir tacir, fosili Oslo Doğal Tarih Müzesi görevlilerinden Dr. Jorn Hurum'a gösterdiğinde fosilin ne kadar değerli olduğu fark ediliyor.
İda adı verilen fosili inceleyen ve araştırmalarını PLoS One'da yayınlayan ekibe göre, fosil insan ve maymunların en eski ataları ile aralarındaki kayıp halkalardan biri olabilir.

47 milyon yıllık fosil kayıp halka olabilir - Bilim ve Uzay- ntvmsnbc.com

missinglink.gif

ayrıca bbc, cnn, discovery, national geographic gibi yayın organları bu olay üzerine inanılmaz şekilde eğiliyor. birkaç gün sonra bilimadamları tarafından açıklama yapılacakmış. teorinin kanunlaşması gündemde imiş.

"MISSING LINK" PHOTOS: New Fossil Links Humans, Lemurs?

Deal in Hamburg bar led scientist to Ida fossil, the 'eighth wonder of the world' | Science | The Guardian

Evrim karşıtlarını kızdıracak bir haber! / Yaşam / Radikal İnternet

fosil % 95 oranında korunmuş ve 45 milyon yaşında. linkten görebilirsiniz fosili.

http://www.revealingthelink.com/more-about-ida/resources/fossil_plate_full.jpg

ayrıca ekşisözlük e bomba gibi düştü bu haber.

fosil ida

croft

Doçent
4 Mayıs 2009
520
0
0
ısıt ısıt sürün miletin önüne yok kardeşim maymundan gelmedim maymun değil benim atam yaw niye illede bunu dikte etmye çalışıyolar anlamadım

Nnetmaniaa

Doçent
25 Ocak 2009
901
7
0
Kendini bi hayvanla karşılaştırma çabasına hayret le bakıyorum.

Ben hayvan değilim kusura bakmayın

ayrıca google 19 mayısta logoyu değiştirmedi ama bu logo çok manidar olmuş

SiyahBuzul

Doçent
7 Mayıs 2009
608
7
0
Evrimi destekliyorum, keşke olsa.
Çook insanın beyninin evrim geçirmesi lazım bu ülkede ve dünyada tabi ;)

joker10

Asistan
20 Nisan 2009
331
0
0
insan'ın evrilmesi falan bilmem'de ama bence hayvanlar evriliyorlar yaşam şartlarına göre...

Turab Garip

Dekan
Emektar
30 Mayıs 2007
6,892
176
1,243
Ekşisözlüğe öyle girilmiş ki haber, "oh be, sonunda lan atamın maymun olduğu ortaya çıktı, oh ya rahatladım, bir an insan olduğumdan şüphe etmiştim" gibi. :) Gerekli yerlerde vurguları yaparak çok güzel ifade etmişler bunu, tebrik etmek isterim.

Bir de bir kaç yılda bir aynı başlıkla haber yapılır hep; "kayıp halka filanca fosil bulundu" diye. Mübarek kayıp halkalar hiç bitmiyor. Ama ne zaman evrim konusu açılsa, "pozitivist" arkadaşlar, "evrimde kayıp halka yok, herşey ıspatlandı" diyorlardı. (Bkz. Forumdaki ateist yazışmaları.) Peki kayıp halka yoksa bu bilimadamları neci yıllardır kayıp halka peşinde? Kurulan resmi site bile "kayıp" halkadan bahsederken, ne bilimden anlayan, ne felsefe bilen arkadaşların sürekli "evrim ıspatlandı işte bana ne ya" şeklindeki tavırları yine değişmeyecek mi?

Aklıma hep şu ayetler geliyor; "gözleri vardır ama görmezler, kulakları vardır ama duymazlar". Hatta aklıma bu ayetleri okuyanların burnundan soluyarak kaka şeyler yazacağı da geliyor. :) Elhamdulillah.

Bu arada düzenleme: İda bizi(!) diğer primatlara bağlayan tek fosilmiş anladığım kadarıyla. Bu da bir çeşit itiraf olsa gerek. Nitekim herşey tahmin üzere kurulu. Bundan önce fosilsiz tahmin vardı, şimdi fosilli tahmin. Hayvanın bileğindeki kırıkla öldüğünü tahmin ediyorlar mesela, ama öldükten sonra bir yere düşmüştür diye tahminde bulunmuyor kimse. (Amiyane bir örnek, özellikle bu örneği verdim çünkü neden evrimde tüm tahminler hep evrim tarafına doğru yapılır; hatta deney sonuçları aksini gösterse dahi. Bu konuda bir kaç evrimci bilim adamının yayınladığı makaleler vardı, kendim şahsen okumuştum.)

mc92001

Doçent
11 Şubat 2009
786
16
18
Ekşisözlüğe öyle girilmiş ki haber, "oh be, sonunda lan atamın maymun olduğu ortaya çıktı, oh ya rahatladım, bir an insan olduğumdan şüphe etmiştim" gibi. :) Gerekli yerlerde vurguları yaparak çok güzel ifade etmişler bunu, tebrik etmek isterim.

Bir de bir kaç yılda bir aynı başlıkla haber yapılır hep; "kayıp halka filanca fosil bulundu" diye. Mübarek kayıp halkalar hiç bitmiyor. Ama ne zaman evrim konusu açılsa, "pozitivist" arkadaşlar, "evrimde kayıp halka yok, herşey ıspatlandı" diyorlardı. (Bkz. Forumdaki ateist yazışmaları.) Peki kayıp halka yoksa bu bilimadamları neci yıllardır kayıp halka peşinde? Kurulan resmi site bile "kayıp" halkadan bahsederken, ne bilimden anlayan, ne felsefe bilen arkadaşların sürekli "evrim ıspatlandı işte bana ne ya" şeklindeki tavırları yine değişmeyecek mi?

Aklıma hep şu ayetler geliyor; "gözleri vardır ama görmezler, kulakları vardır ama duymazlar". Hatta aklıma bu ayetleri okuyanların burnundan soluyarak kaka şeyler yazacağı da geliyor. :) Elhamdulillah.

Bu arada düzenleme: İda bizi(!) diğer primatlara bağlayan tek fosilmiş anladığım kadarıyla. Bu da bir çeşit itiraf olsa gerek. Nitekim herşey tahmin üzere kurulu. Bundan önce fosilsiz tahmin vardı, şimdi fosilli tahmin. Hayvanın bileğindeki kırıkla öldüğünü tahmin ediyorlar mesela, ama öldükten sonra bir yere düşmüştür diye tahminde bulunmuyor kimse. (Amiyane bir örnek, özellikle bu örneği verdim çünkü neden evrimde tüm tahminler hep evrim tarafına doğru yapılır; hatta deney sonuçları aksini gösterse dahi. Bu konuda bir kaç evrimci bilim adamının yayınladığı makaleler vardı, kendim şahsen okumuştum.)
dilime tercüman oldun. tşk.

braveheart.fb

Profesör
21 Mart 2009
1,985
92
228
Evrim teoarisi adındanda anlaşılacağı gibi bir "teori". Peki Teori ne demek beraber bakalım.
teori:
Bilimseliği kesin olarak kanıtlanmamış,çok sayıda gözlem ve deneylerle desteklenebilen bir hipoteze teori denir. ancak teori deneylerle ispatlanmış olmasına rağmen, bunun aksinin ispatlanması da mümkündür. örneğin dalton 'un atom teaorisi bunlardan biridir.

kanun ise: doğruluğı kesin olarak kanıtlamış teorilere verilen isimdir. "yerçekim kanunu" en bilinenidir.

Görüldüğü gibi henüz "teori" aşamasında olan bir kuramı sanki "kanun"muş gibi kesin ispatlanmış saymak,sunmak yada inanmak bilimse düşünceye ters.

İnsanlığın "varlığı" konusunda tek bilimsel kuram evrim teorisi değildir. "yaratılış teorisi" adında günden güne bilim çevreleri tarafından kabul gören bir teori daha var.evrim teorisi her keçen gün geçerliğini kaybederken yaratılış teorisi ise dahada güçlenmektedir.

brokenxxl

Doçent
5 Ekim 2008
583
5
18
Evrim teoarisi adındanda anlaşılacağı gibi bir "teori". Peki Teori ne demek beraber bakalım.
teori:
Bilimseliği kesin olarak kanıtlanmamış,çok sayıda gözlem ve deneylerle desteklenebilen bir hipoteze teori denir. ancak teori deneylerle ispatlanmış olmasına rağmen, bunun aksinin ispatlanması da mümkündür. örneğin dalton 'un atom teaorisi bunlardan biridir.

kanun ise: doğruluğı kesin olarak kanıtlamış teorilere verilen isimdir. "yerçekim kanunu" en bilinenidir.

Görüldüğü gibi henüz "teori" aşamasında olan bir kuramı sanki "kanun"muş gibi kesin ispatlanmış saymak,sunmak yada inanmak bilimse düşünceye ters.

İnsanlığın "varlığı" konusunda tek bilimsel kuram evrim teorisi değildir. "yaratılış teorisi" adında günden güne bilim çevreleri tarafından kabul gören bir teori daha var.evrim teorisi her keçen gün geçerliğini kaybederken yaratılış teorisi ise dahada güçlenmektedir.

katılıyorum Allah'a inancını pamuk ipliğine bağlıyanlar için yeni yolunuzda sizi ibretle izleyeceğim diyorum.

Rapchy

Rektör
Emektar
3 Ağustos 2008
10,758
119
243
Yinemi evrim konusu . Evrimciler gelir birazdan hareket başlar yine :D

kryyltkn

Doçent
13 Nisan 2009
520
0
0
Arkadaşlar evrim için çok gerilere gitmeye gerek yok. Yakın geçmişimizde mesela Hz.Ali'nin kılıcını gören var mı? O, kılıcı tutmak bir yana savaşta tek eliyle sağa sola sallarmış. O zamanda insanlar iri ve uzun boyluymuş. Şu anda daha minyon bir yapıdayız bunun da nedeni diğer bütün canlılarda görüldüğü gibi canlı formlarının küçükmeye yönelik eğilimidir. Bu da evrimdir işte ve evrim vardır...

Evrim bir zincir gibidir. Ayak uyduramayanların soyları tükenir. Geyikler eğer hızlı koşmaları yönünde bir evrim geçirmeselerdi vahşi hayvanlar tarafından soyları tüketilirdi. Burada bütün canlıları Allah yaratmış evrim de nedir dediğinizi duyuyor gibiyim. Malesef bizdeki en büyük yanlışlardan birisi her alanda olduğu gibi bilime de dini karıştırmaktır. Hz. Adem ile Havva'nın bizim gibi insanlar olduğunu düşünmek bana göre bilime aykırıdır. Nedeni ise şu anda yaşayan insan formunun o zamanda hayatını sürdüremeyeceği. Biz üzerimize koruyucu kıyafetler yapıp soğuktan korundukça kıllar önemini yitirmiş ve dökülmüşlerdir. O zamanda tekstil sektörünün pek gelişmediğini sayarsak Hz. Adem ile Havva'nın kıllı olduklarını söyleyebilirim.Vahşi hayvanlardan da tüfekle korunamayacakları için bir şekilde onlarla başa çıkabilmeleri için bedenleri de daha değişik yapıda olabilir. Böyle de olmak zorunda zaten o zamanın şartlarına ayak uydurabilmeleri için.

Ama nato mermer nato kafa. bu yazdığım şeylerin önemsenmeyeceğini biliyorum. Çünkü acayip bir millet olmuş çıkmışız. Allah bize akıl vermiş ki düşünelim. Düşünüyoruz gelen tepki sus kafir Allah'ın işine mi karışacaksın diyorlar. Malum islamcı kesim ise insanoğlunun hurmadan geldiğine inanıyor :D Ben ne diyim şimdi maymun daha gerçekçi geliyor hurmaya nazaran :D

turgay_1905

Asistan
8 Aralık 2006
367
2
18
yıllardır araştırıyorlar yıllarcada araştırsalar ispatlayamayacaklar.bizi allah yarattı deyip kurtulacakken,yok efendim biz hayvandan geldik inadıyla yıllardır arayıp duruyorlar yıllarcada arayacaklar ama nafile...

croft

Doçent
4 Mayıs 2009
520
0
0
Arkadaşlar evrim için çok gerilere gitmeye gerek yok. Yakın geçmişimizde mesela Hz.Ali'nin kılıcını gören var mı? O, kılıcı tutmak bir yana savaşta tek eliyle sağa sola sallarmış. O zamanda insanlar iri ve uzun boyluymuş. Şu anda daha minyon bir yapıdayız bunun da nedeni diğer bütün canlılarda görüldüğü gibi canlı formlarının küçükmeye yönelik eğilimidir. Bu da evrimdir işte ve evrim vardır...

Evrim bir zincir gibidir. Ayak uyduramayanların soyları tükenir. Geyikler eğer hızlı koşmaları yönünde bir evrim geçirmeselerdi vahşi hayvanlar tarafından soyları tüketilirdi. Burada bütün canlıları Allah yaratmış evrim de nedir dediğinizi duyuyor gibiyim. Malesef bizdeki en büyük yanlışlardan birisi her alanda olduğu gibi bilime de dini karıştırmaktır. Hz. Adem ile Havva'nın bizim gibi insanlar olduğunu düşünmek bana göre bilime aykırıdır. Nedeni ise şu anda yaşayan insan formunun o zamanda hayatını sürdüremeyeceği. Biz üzerimize koruyucu kıyafetler yapıp soğuktan korundukça kıllar önemini yitirmiş ve dökülmüşlerdir. O zamanda tekstil sektörünün pek gelişmediğini sayarsak Hz. Adem ile Havva'nın kıllı olduklarını söyleyebilirim.Vahşi hayvanlardan da tüfekle korunamayacakları için bir şekilde onlarla başa çıkabilmeleri için bedenleri de daha değişik yapıda olabilir. Böyle de olmak zorunda zaten o zamanın şartlarına ayak uydurabilmeleri için.

Ama nato mermer nato kafa. bu yazdığım şeylerin önemsenmeyeceğini biliyorum. Çünkü acayip bir millet olmuş çıkmışız. Allah bize akıl vermiş ki düşünelim. Düşünüyoruz gelen tepki sus kafir Allah'ın işine mi karışacaksın diyorlar. Malum islamcı kesim ise insanoğlunun hurmadan geldiğine inanıyor :D Ben ne diyim şimdi maymun daha gerçekçi geliyor hurmaya nazaran :D
asıl anlamadğınız şu evrim başka mutasyon başka şey maymundan geldiğini idda etmesi kişinin yakında ninja kablumbağaları da gündeme getirir:stuart:

kryyltkn

Doçent
13 Nisan 2009
520
0
0
asıl anlamadğınız şu evrim başka mutasyon başka şey maymundan geldiğini idda etmesi kişinin yakında ninja kablumbağaları da gündeme getirir:stuart:

Mutasyon dediğin bir canlı türünün kendi türüne üstünlük kuracak ek yetiler elde etmesidir ki bu dediğin ancak filmlerde görülür.
Evrim ise bir canlı türünün kendi türüne değil de dışsal çevreye ayak uyduracak yetiler kazanmasıdır. Yani birşeyler değişecekse o değişen şey bütün türde geçerli olur yalnızca belirli türlerde (mutasyon) olmaz.

Şu şekilde düşünsek nasıl olur acaba: Evrim Allah'ın en büyük mucizelerinden biridir aynı zamanda. Siz bilgisayarınız gelişen teknolojiye ayak uyduramadığında ne yapıyorsunuz bu bilgisayar en başta böyleydi ben kullanmaya devam mı ederim diyorsunuz. Hayır. Upgrade ederek bilgisayarınızın değişen teknolojiye ayak uydurmasını sağlıyorsunuz. Allah'ın da bizlere yaptığı bu aslında. Evrim Allah'tan asla bağımsız değildir. Mutlak güç Allah olduğuna göre onun kontrolü altında olur.

Bu şekilde neden düşünmüyoruz da evrimi baltalamaya çalışıyoruz acaba.

brokenxxl

Doçent
5 Ekim 2008
583
5
18
konu zaten bi farklılaştırma çabası olmasa teori ispatlanmadan kimse açıklama yapmazdı yada kimse vicdan meselesi yaparcasına bu teoriyi savunmazdı
ispatlanıp gerçekliği bilimsel olarak kanıtlandığı zaman bazı kesimlerin dinin yokluğunu ispatlama çabasından çok gerçeğin kendisi olur böyle temelsiz temelsiz sallanıp iki tartışmadan birinin konusu olmaz
evrim varmış biz maymunmusuz der meseleyi kabullenirdik.

croft

Doçent
4 Mayıs 2009
520
0
0
Mutasyon dediğin bir canlı türünün kendi türüne üstünlük kuracak ek yetiler elde etmesidir ki bu dediğin ancak filmlerde görülür.
Evrim ise bir canlı türünün kendi türüne değil de dışsal çevreye ayak uyduracak yetiler kazanmasıdır. Yani birşeyler değişecekse o değişen şey bütün türde geçerli olur yalnızca belirli türlerde (mutasyon) olmaz.

Şu şekilde düşünsek nasıl olur acaba: Evrim Allah'ın en büyük mucizelerinden biridir aynı zamanda. Siz bilgisayarınız gelişen teknolojiye ayak uyduramadığında ne yapıyorsunuz bu bilgisayar en başta böyleydi ben kullanmaya devam mı ederim diyorsunuz. Hayır. Upgrade ederek bilgisayarınızın değişen teknolojiye ayak uydurmasını sağlıyorsunuz. Allah'ın da bizlere yaptığı bu aslında. Evrim Allah'tan asla bağımsız değildir. Mutlak güç Allah olduğuna göre onun kontrolü altında olur.

Bu şekilde neden düşünmüyoruz da evrimi baltalamaya çalışıyoruz acaba.

senin dediğine göre insanlar maymundan insana uprage edilmiş versiyonnudur öylemi ?pehh ayrca mymundan insana dönüşmek denilen şey o senin filimlerde dediğin mutasyon olayıdır buda kabul edilcebilcek şey değildir
peki siz neden bukadar katı bi şekilde savunucusu oldunuz bu mutasyonun anlamadım

braveheart.fb

Profesör
21 Mart 2009
1,985
92
228
kryyltkn kardeşim "teori" ile "kanun" arasındaki farkı bir önceki mesajımda anlatmıştım.Bu yüzden Bu mesajınının bilimsel düşünceye ters olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

örneğinde bahsettiğin "hz. ali kılıçı" evrim teorisini ispatlayan değil aksine çürüten bir delildir.Nedeni ise evrimciler, evrimsel sürecin çok ama çok uzun bir zama dilimi içinde olduğunu söyler.evrimciler bu zaman dilimini çoğu zaman "miyonlarca yıl" kelimesiyle anlatırlar. oysa aradan geçen zaman 1400-1500 yıl civarı.yine onun zamanında yaşayan ve boyu bu günün insanlarından bile daha küçük olan binlerce kiçinin varlığından sanırım herkesin haberi vardır.Ama ilaki merak ediyorsan topkapı sarayına bakabilirsin;) yine örneğin evrimsel düşünceye ders. çünkü sözünü ettiğin şey tamamen "fiziksel" bir değişimdir.oysa evrimin olması için "fiziksel" değil "kalıtsal" özelliklerinin değişmesi gerekiyor. Bir örnek vermek gerekirse hazreti alinin kolu o zamn büyük ve uzun olabilir. ama hazreti alinin kolonun bu günkü insan kolunun "kalıtsal" özelikleriyle birebir aynıdır.Buda evrimi destekler nitelikte değil aksine çörüten bir delildir.cümlende " nato mermer nato kafa" ifadesini kulanmışsın. bence bu cümleyi evrime körü körüne inan kişiler daha çok hak ediyor.

ş
u şekilde düşünsek nasıl olur acaba: Evrim Allah'ın en büyük mucizelerinden biridir aynı zamanda. Siz bilgisayarınız gelişen teknolojiye ayak uyduramadığında ne yapıyorsunuz bu bilgisayar en başta böyleydi ben kullanmaya devam mı ederim diyorsunuz. Hayır. Upgrade ederek bilgisayarınızın değişen teknolojiye ayak uydurmasını sağlıyorsunuz. Allah'ın da bizlere yaptığı bu aslında. Evrim Allah'tan asla bağımsız değildir. Mutlak güç Allah olduğuna göre onun kontrolü altında olur.
Dediğin şekilde düşünemeyiz. Bunun iki nedeni var. Birincisi evrim teorisi düşüncesine ters. İkincisi islam inancına ters.

Evrim teorisi düşüncesine ters. çünkü evrim "doğa üstü bir gücün" varlığına itiyac duymadan gelişen evrimsel süreci anlatır.Burda her şey "tesadüf" kelimesiyle anlatılır.Eğer sen "doğa üstü bir gücün" varlığından bahseder ve evrim "doğa üstü bir gücün" kontorülü altında meydana gelmiştir dersen o zaman bizzat evrim teorisini sen çarpıtmış olsun. Evrim zaten bu düşünceyi çürütmek için ortaya atılmış ve genelde dine önyargıyla bakan bilim cevreleri tarafından kabul görmüştür.

İslam inancına ters. Çünkü dinimiz her canlının ayrı ayrı ve özel olarak yaratıldığını söyler.Kutsal Kitap canınlıların birbirinden türeyen değil yüce yaratıcı tarafından ayrı zaman dilimi içinde ve tek tek yaratıldıklarını söyler.

Bu gün "evrimsel düşünce" giderek Geçerliliğini kaybetmekde bunun yerini "yaratılış düşüncesi" almaktadır. size tavsiyem "yaratılış düşüncesi" üzerinde biraz kafa yormanız. belkide " nato mermer nato kafa" olmaktan kurtulursunuz.

eddiebg

Asistan
17 Mart 2008
345
4
0
İnsanlar Adnan hoca gibi insanlara itibar edip sonra evrim ile ilgili haberlere biranda 180 derece dönüp kuduz hayvanlar gibi saldırmalarına neden oluyor. Din ile bilimi çatıştırırsanız bundan din zarar görür. Akisne din ile bilime olan ilgiyi arttırmalı, insanlığın keşfedilmemiş yönlerini bulmak için zemin hazırlamalı. Evrim kanıtlanınca , dinin yokolacağından mı korkuluyor , anlamıyorum ki . Asıl bu çelişkiyi yaratanlardan korkun.

byuCk

Doçent
10 Eylül 2007
960
1
18
İşte ek$iSözlükten bir kaç ilginç yorum:
-lan hepsini geçtim yaşını nasıl hesaplamışlar ki.. aklımda kaldığı kadarıyla karbon 14 metodu en eski 50000 yıllık fosilleri ölçebiliyordu o da ne kadar sağlıklı şüpheliydi.. 50000 yılla bilmemkaç yıl arasında daha farklı bir metod kullanılıyordu oda 1milyon yıl olsun hadi ida ya ayıp olmasın da; dayı kıırrkkyediiimilyooonyııll!!!! lan... nasıl hesaplanır ki.. hayvan tırsıp dilemi gelmiş "abi vurmayın yeeaaa bak ne güsel 47 küsur milyondur takılıodum ööle ehühühühheheuhuh" diye.. anlamadım ki..
-sıkıntı yaratan fosil.
bugün uyanır uyanmaz izlediğim ilk haber ağrı'da yine töre cinayetleri ile ilgiliydi. devlet kadını koruyamıyor, ailesi kulağı ve burnu kocası tarafından koparılmış kadına haketti diyor, vali huzurevine yerleştiremeyiz diyor, sığınak bulamayan kadın ölüme yürütülüyor yavaşça. ikinci haberse ida. multi yıl evel yaşamış canlı tek parça bulunuyor, bilimin ve insanlığın gözleri önüne seriliyor. burada insan bir dakika durup düşünüyor ister istemez

insana verilen değer ile ilgili hangi noktada olduğumuzu farkedip delirmiyorsam hala buralardan kaçmak için ufak bir umudum olduğudur.
-9 aylik oldugundan ve resit olmadigindan oturu mukellef degildir, sundugu kanitlar henuz akli ermedigi icin gecerli sayilamaz.
- madagaskar maymununa ait fosilleşmiş iskelettir,
yada ben çok fazla harun yahya okumaya başladım şu sıralar!!
- sağ yandaki kaburgalarının birinin üstünde "allah" yazan fosil.
-sanıldığı aradakı kayıp halkayı falan tamamlamıştır. sanki arada tek bir eksik varmış o tamamlanınca evrim ispatlanmış gibi bir hava yaratmanın alemi yok. insan'ın evrimi açıklayan milyonlarca fosilden biridir bunu özel yapan ise tam olarak bulunan nadir fosillerden olmasıdır. evet evrimizi açıklama konusunda çok önemli bir buluştur ancak yaradılışçılara karşı "nası koduk lan" şeklinde bir yaklaşımın anlamı yoktur. evrim zaten bilimsel bir gerçek bu fosil bulunmadan önce de yaradılış'ın saçmalık olduğu ortadaydı yeter ki delilleri gönül gözüyle değil beyninizle inceleyin.
-secde eder bi goruntusu var. gormesini bilene tabi.
-kıbleye dönük bir şekilde yatarken bulunmus fosildir.

ŞUNU DA BEN EKLEYİM:
Evrimciler yıllardan beri çok sayıda farklı canlıyı delilmiş gibi halkımıza sunmuşlardır. Yayınlandıktan bir süre sonra hasıraltı edilen ve bir daha sözü edilmeyen bu sahte delillerin yerine sürekli olarak yenileri konulmuş ve bu rezalet sürüp gitmiştir.

tetrapanazomi

Asistan
8 Nisan 2009
417
26
0

"Lamarck, çevredeki yavaş değişikliklerin canlılarda yeni ihtiyaçlar doğurduğunu, bu ihtiyaçlar sonucunda canlıların hareketlerinin bedenlerinde değişiklikler oluşturduğunu ve bu değişikliklerin sonraki nesillere aktarıldığını söyledi: Kullanılan organlar sinirsel sıvıdan daha çok faydalanıp gelişiyor, buna karşın kullanılmayan organlar köreliyordu. Bilinen en ünlü örneğe göre zürafaların boyunları yüksek dallardaki yaprakları yiyebilmek için uğraşmaları sonucunda uzamıştır ve bu özellik sonraki nesillere aktarılıp türün özelliği olmuştur."

"Lamarckçılık, canlının çevresel faktörlere tepki verdiğini ve kendine içkin özelliklerle evrildiğini savunuyordu ki bu daha ümitvar bir yaklaşımdı: Hayat, doğanın içinde cevap veren aktif bir unsurdu, çevresel faktörlere karşı pasif bir konumda değildi."

"Jean-Baptiste Lamarck (asıl adı Jean Baptiste Pierre Antoine de Monet, Chevalier de Lamarck) (d. 1 Ağustos 1744 - ö. 1829) Fransız doğa bilimci. Evrim konusunda yaptığı çalışmalarla bilinir. "Kazanılmış karakterlerin iletimi" tezi oldukca büyük tartışma yaratmış, genetik aktarım prensiplerinin ortaya konmasıyla görüşleri geçerliliğini yitirmiştir."

Kaynak: tr.wikipedia.org

Dostum,
Senin iddia ettiklerini artık Evrimci'ler bile reddediyor. Bence komik duruma düşmüşsün.

Turab Garip

Dekan
Emektar
30 Mayıs 2007
6,892
176
1,243
@tetrapanazomi, ona kızma kardeşim, liseye kadar çocukların zihinlerine kazıdıkları saçmalık bu. Hala Lamarck'ın ördek doğuran ağaçlar teorisi bugün biyoloji kitaplarında yazar. Yanlış olduğunu söylerler ama yine de sürekli yazarlar; sonuçta evrim teorisinin gelişim süreci bu. Kısacası zamanla destekli sallamayı öğrenmenin tarihçesi.

Şimdi çocukların anne babadan çok gördüğü bir öğretmen kitlesi var. Çocuğa yanlış da öğretseler bunu alıp kabul ediyor; çünkü zihni boş, herşeyi almaya hazır. O yüzden bunu çok iyi kullanıyorlar, ana okulundan itibaren, hatta okul öncesi dedikleri dönemden itibaren çocukları ailelerinin ellerinden almak için her türlü yönteme başvuruyorlar. Bunu da sözde "eğitim" adına yapıyorlar. Bu da aslında, ailelere "sen kendi çocuğunu eğitemezsin, ben onu daha iyi eğitirim" deyip onların elinden çekip almak anlamına geliyor. Gerçi öyle bile olsa, kendi eğitimlerine kendileri bile güvenmiyorlar; zira bugün anne baba olan fertleri de çocukken onlar yetiştirmişlerdi. :)

tetrapanazomi

Asistan
8 Nisan 2009
417
26
0
Elmacik halen okullarda Lamarck okutuluyor mu gerçekten?!!!
Eğer bu vaki ise resmen bilim adına katliam yapılıyor demektir. Of off.

GKHNCKR

Profesör
7 Mayıs 2009
3,980
47
228
Evrim olmasını bekleyenler yaratıcının varlığını inkar etmek için kayıp halka diye adlandırdıkları -bana göre varolmayan- ipuçlarının peşindeler. Buldukları her iskelete de aha işte (haşa) Allah yokmuş! der gibi sevinerek atlayan ilginç bir grup.

Ben bunlara karşı Vakit'in Hürriyet içindi sanırım kullandığı bir cümleyi uygun görüyorum.
Vakit: Hürriyet atasını buldu... demişti...
(Konu hürriyet'in kayıp olan halka bulundu gibi bir haberiydi..)

leonidas90

Asistan
13 Mayıs 2008
456
1
0
Evrime inanıyorum yada inanmıyorum açıkcası kendi fikirlerimi burada yazmak istemiyorum.Ama bazı mesajlar(forum genelindeki evrim tartışmalarından bahsediyorum) sadece insanı tahrik etmek için yazılmış sanki.Yani kimse gidipte evrimi savunan birine ateist yada dinsiz diyemez.Yada benim inandığım bir görüşe gelipte rezillik,aptallık yada saçmalık gibi ifadeleri kullanamassın.Bu saygısızlıktır,bilinçsizce neyi savunduğunu bile bilmeden olaya atlamaktır.

İnanın sırf bu saydıklarım yüzünden insanın evrimci olası geliyor.