Evlilik Programları Gidiyor, Yerine Barıştırma Programları Geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
24
Skandalların eksik olmadığı izdivaç programlarının yeni sezonda ekranda olmayacağını duyuran Fatih Altaylı, "Aynı ekipler bu kez barıştırma programları yapacak." dedi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı köşe yazısında evlendirme programlarının yayından kaldırılıp yerine barıştırma programlarının getirileceğini iddia etti.

Barıştırma programlarını da aynı kadroların yapacağını belirten Altaylı, "Toplumsal baskı ya da kanalların ödeyeceği paralar nedeniyle barışacak çiftlerin arasında yeniden sorunlar oluşabilir. Ve yarın öbür gün gazetelerde, 'Esra Erol'un barıştırdığı çiftte acı son. Kocası barıştığı eşini öldürdü' gibi haberler görebiliriz" ifadelerine yer verdi.

İşte Altaylı yazısındaki ilgili kısım;

Televizyon kanalları "yeni yayın döneminde" yani eylül ayından itibaren "evlendirme programları"nı noktalayıp, o programlar yerine aynı kadrolarla "barıştırma" programları yapacaklarmış.

Yani kavga eden, ayrılan ya da ayrılmak üzere olan çiftleri stüdyoya getirip barıştırmaya çalışacaklarmış. Yanlış hatırlamıyorsam böyle bir format daha önce denendi. Sinan Çetin'in sunuculuğunda, sorunlu çiftler barıştırılmak istendi.

"ŞİMDİDEN RTÜK'Ü UYARMAK İSTİYORUM"

Program çok uzun soluklu olmadı. Bu nevi programlar yapmak isteyen televizyon kanallarını ve RTÜK'ü şimdiden uyarmak isterim.

Bu barıştırma programları çok iyi niyetle başlasa bile çok kısa süre içinde büyük sorunlara neden olabilir. Toplumsal baskı ya da kanalların ödeyeceği paralar nedeniyle barışacak çiftlerin arasında yeniden sorunlar oluşabilir.

"HİÇ BAŞLAMAYIN"

Ve yarın öbür gün gazetelerde, "Esra Erol'un barıştırdığı çiftte acı son. Kocası barıştığı eşini öldürdü" gibi haberler görebiliriz. Bunun vicdani ve hukuki sorumluluğu ağır olur.

Bence başlamadan önce iyi düşünün.

Hatta hiç başlamayın.

Evlilik Programları Gidiyor, Yerine Barıştırma Programları Geliyor
 

Son mesajlar

Üst