Soru Evlenmeden tek başına yaşanabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar Müge Anlı'nın programındaki olayları (kadının başka erkeğe kaçması, erkeğin karısını aldatması vs.) Şeyleri gördükçe evlilikten soğuyorum. Ve TikTok ülkeye geldiğinden beridir ülkedeki bazılarının zeka seviyesini, karakter seviyesinide düşürdüğünü düşünüyorum. Hani derler ya "ne varsa eskilerde var" diye o söz çok haklıymış cidden. Ayrıca evlendikten sonra sma diye bir hastalık var, çocuğa zulüm gibi bir şey yaşatıyor. Böyle bir durumdan da korkuyorum zulüm yaşamasını istemem kimsenin. Ama evlenmezsem de yalnız yaşamak bir süre sonra insanı bıktırır, sıkar gibime geliyor. Ama bir yandan da düzgün insan kalmadı gibi düşünüyorum o müge anlıdaki olayları duydukça. Bi akrabam evlilik pişmanlıktır karı dırdırından bıktım diyordu hep. Sizce nasıl bir yol izlenmeli? Evlenmeden hayat yaşamak cidden sıkıcı olur mu? Bu arada kafama takıldığından bu konuyu açtım ve yaşım 19. Şu anlık evlilik gibi bir şey düşünmüyorum tabii.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,869
Sadece kendi kariyerine, hayatına ve eğlencene bakacaksın kanka. Evlenmek gibi bir hata yapma sakın.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
evlilik şarttır. bunu burda açıklamak sayfalar dolusu yer işgal eder. Onun için yazmam burda. sadece şunu yazayım; sevdiğin kız varsa ve iyi kötü bir işin varsa evlen.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
evlenmem diyenler hep pişman olmuşlardır, ya ölmeden önce ya da öldükten sonra :D

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
Öncelikle SMA için önceden testler yaptırılabiliyor ve bence evlilik gerçekten iyi bir kişiyle olunca harika bir olay hayat arkadaşı sonuçta
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca unutmadan söyleyeyim Müge Anlı daki olayların çoğu genç yaşta evlenen belirli bir olgunluğa erişemeyenlerin veya sevmeden evlenenlerin başına geliyor o yüzden kişiyi dikkatli seçmek lazım bence

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Bunun tiktokla falan ne kadar ilgisi vardır bilmiyorum. Bazen çok muhafazakâr görünen insanlar da üçkâğıtçı çıkabiliyor. Söz ve nişan dönemleri var birbirini tanımak için ama adam bazen 20-30 yıllık karısını aslında hiç tanıyamamış olduğunu fark edebiliyor.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
Bunun tiktokla falan ne kadar ilgisi vardır bilmiyorum. Bazen çok muhafazakâr görünen insanlar da üçkâğıtçı çıkabiliyor. Söz ve nişan dönemleri var birbirini tanımak için ama adam bazen 20-30 yıllık karısını aslında hiç tanıyamamış olduğunu fark edebiliyor.
Çoğu zaman aile evinde kısıtlanmış kişilikleri bi anda yeni bir eve geçince patlak veriyor

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Yalnızlık Allah'a mahsustur derler. Tamam, bekârlık da sultanlıktır ama bir yere kadar. İnsanoğlu doğası gereği yalnız yaşamayı sevmeyen bir varlık. Bu yüzden de zincir bir yerde kırılacaktır doğru enerjilerin birbirlerine çekilmesi ile. ?

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Yaşanır tabi ki niye yaşanmasın fakat insan evlenmek için uğraşması gerekiyor öyle köşeye geçeyim kafam rahat derdim yok dersin sıkıntı dinimizde arayın diyor çünkü farz değil ama gene de çaba harcamak lazım. He o kadar çaba harcadın olmuyorsa o zaman yapacak bir şey yok ama hiç bir zaman pes etmeyeceksin :)

Reaksiyon puanı
16
O şeyler için evlenmeye gerek yok. Bazı insanlar için gerekli değildir bu. Benim içinde bir önemi yok.
Hocam 19 yıldır elimi kullanıyorum bende ve insan ister istemez bi ilişkiye girmek istiyor insanın doğasında var ya illa birini bulmak lazım gibi?

taylorsaundles

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Şimdi bakış açısına göre evliliğin iyi kötü yanları var.
Dezavantajları:
1) Sağlıksız ilişki olma ihtimali
2) Zihnin beklediği hoşunuza gidecek şeyleri karşı bir cinsten duyamamak
3) Karşı cinsten bir sırdaşınızın olmaması
4) Kötü zamanınızda derdinizi dinleyecek bir kadın bulamamak
5) Sofrada ekstra bir boğaz olması, giderlerin artması ve hediye masrafları
6) Hastalıklı çocuk doğma riski

vs. daha da sıralayabiliriz.
Avantajları:
1) Paranızı paylaşabileceğiniz birisinin olması
2) Hediyeleşeceğiniz birisi
3) Çocuk yapıp eve neşe katmak
4) Güne daha mutlu başlamak (Sağlıklı ilişkide)
5) En iyi ve en yakın arkadaş

vs. bunları da sıralayabiliriz.
Evlenmemek:
1) Yalnız yaşamın ve hane içi sosyalleşememenin getirdiği psikolojik rahatsızlıklar
2) Paranın cepte kalması
3) Aşk, meşk işleriyle zaman ve para harcamayıp kariyere odaklanmak
4) Daha fazla boş zaman
5) Sırdaş bir hayat kadını olmaması

vs. diye bu listeyi de uzatabiliriz.

Derleme bu kadardı, umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi eğlenceler!