EVGA GTX 1070(1987 TL) vs MSI GTX 1070 Ti(2676 TL)

Dourain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amazon.com'daki indirim sebebiyle EVGA GTX 1070'in fiyatı vergi ve kargo ücreti dahil 1987 TL oluyor.
Newegg.com'da ise MSI GTX 1070 Ti'da benzeri bir indirim mevcut vergi ve kargo dahil ücret 2676 TL.
Sizce hangisi tercih edilmeli ?
Oyunlardaki performans videolarını izledim ve fps farklarını biliyorum sayılır.
Ancak 700 TL'lik bir fark gördüğüm söylenemez fakat hazır almışken 1070 Ti alsam diye düşünmüyor da değilim.
Farklı kartlara mı yönelmeliyim yoksa bu ikisi arasından mı seçim yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
Aynı zamanda garanti konusunda hangi marka daha iyi yardımcı olur, ben iki markadan da sıkıntı çıkmaz zannediyorum fakat yorum yaparsanız sevinirim.

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Monitör modelin nedir? Veya yeni monitör alma fikrin var mı?

Dourain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monitör fiyatları biraz pahalı geldi özellikle G-Sync teknolojisini destekleyenler ama yine de planım G-Sync destekli 1920x1080 bir monitör almak.
Ya da sizin daha farklı bir öneriniz var mıdır ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Keşke Black Friday indirimlerini kaçırmasaydınız 1070 Ti kartını 2600 TL civarına alanlar oldu. 1070 Ti alacaksanız 2K monitör öneririm bu arada. FHD G-Sync monitör zaten piyasada çok olanlar da 2K G-Sync monitörlerden daha pahalı.

Dourain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki 2K Monitör öneriniz var mı ? Monitöre ekran kartından fazla para vermek beni garip hissettirir. 2K ve G-Sync desteği olup en azından 3500-4000 TL'den aşağı bir monitör bulmak mümkün müdür ?

Dourain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu monitöre ve türevlerine bakmıştım ancak color banding gibi sorunları varmış sanırım ve bu monitör bu kadar ucuzken diğerleri neden bu kadar pahalı diye bir soru da oluştu kafamda açıkçası.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Bu monitöre ve türevlerine bakmıştım ancak color banding gibi sorunları varmış sanırım ve bu monitör bu kadar ucuzken diğerleri neden bu kadar pahalı diye bir soru da oluştu kafamda açıkçası.
Eski sürümlerinde sorun olabiliyordu yeni sürümlerinde yok. Hepsiburadayı arayıp konuşmak lazım. Dell sürümden kazanmayı daha çok seven bir firma diyebilirim fiyatları genelde F/P odaklı olur.

Dourain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki sizce 1070 Ti bu fiyat farkına değer mi ? 2K oyun deneyimi yaşamak istiyorum açıkçası ve monitörü de muhtemelen Dell'den alacağım tavsiyeniz üzerine bu bakımdan 1070 Ti en mantıklı seçim olarak düşünüyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Peki Newegg hakkındaki görüşleriniz nelerdir, güvenli midir sizce ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

An itibariyle Amazon.com'daki teklif sona erdi sanırım çünkü seçenek aktif değil.
Verilen cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleme: