Eve yeni internet bağlatmak

Bu konuyu okuyanlar

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.
Eve yeni internet bağlatmak istiyorum. Sabit telefon yok sıfırdan yeni internet bağlatılacak. Evin altyapısında turkcell ve vodafone'nun dediğince göre fiber alt yapısı mevcutmuş. Öğrenci evinde tek kalıyorum tahmini 50-100gb arası bir internet benim için yeterli olur ayrıca yalın internet alacağım (ev telefonu olmayan) Sırasıyla sorularım :
1) F/P açısından tavsiye edeceğiniz paketler var mı ?
2) Nasıl bir modem almalıyım ? (Ev 60m2)
Not : Ben vodafone'lu olduğum için vodafone %10 indirim veriyormuş.
@CapScroLL @EFI Shell sizlerin fikirleri nedir ?
Not 2 : Diğer servislere de açığım ama ttnet olmasın mümkünse.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.
Eve yeni internet bağlatmak istiyorum. Sabit telefon yok sıfırdan yeni internet bağlatılacak. Evin altyapısında turkcell ve vodafone'nun dediğince göre fiber alt yapısı mevcutmuş. Öğrenci evinde tek kalıyorum tahmini 50-100gb arası bir internet benim için yeterli olur ayrıca yalın internet alacağım (ev telefonu olmayan) Sırasıyla sorularım :
1) F/P açısından tavsiye edeceğiniz paketler var mı ?
2) Nasıl bir modem almalıyım ? (Ev 60m2)
Not : Ben vodafone'lu olduğum için vodafone %10 indirim veriyormuş.
@CapScroLL @EFI Shell sizlerin fikirleri nedir ?
Not 2 : Diğer servislere de açığım ama ttnet olmasın mümkünse.
Bulunduğun yerde Türksat Kablonet varsa öneririm. Ben kullanıyorum ve memnunum. Ama yok ise Türknet ya da Millenicom kullanabilirsin. Ben Millenicom'u eski adı Doping iken kullanmıştım memnundum. Sadece bana pahalı geldiği için kapattırmıştık. 802.11AC Router'a sahip bir modem lazım size. 5GHz yani.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
vodafonenin önerebileceğim tarifeleri var ben memnunum şahsen sitelerin de siz de bakabilirsiniz

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Bulunduğun yerde Türksat Kablonet varsa öneririm. Ben kullanıyorum ve memnunum. Ama yok ise Türknet ya da Millenicom kullanabilirsin. Ben Millenicom'u eski adı Doping iken kullanmıştım memnundum. Sadece bana pahalı geldiği için kapattırmıştık. 802.11AC Router'a sahip bir modem lazım size. 5GHz yani.
Hocam o modemler çok pahalı değiller mi ya ? Eğer yapılıyorsa ayda + bilmem ne ücrete kiralamak daha mantıklı bence.
Millenicom'a pek güvenim yok işin açığı ama kablonete sıcağım ama fiyatları hemen hemen superonline'a yakın olması lazımdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

vodafonenin önerebileceğim tarifeleri var ben memnunum şahsen sitelerin de siz de bakabilirsiniz
24 ay sözleşme yapıyorlar sanırım hepsinde diye biliyorum ben.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Hocam o modemler çok pahalı değiller mi ya ? Eğer yapılıyorsa ayda + bilmem ne ücrete kiralamak daha mantıklı bence.
Millenicom'a pek güvenim yok işin açığı ama kablonete sıcağım ama fiyatları hemen hemen superonline'a yakın olması lazımdı.

Hayır, 802.11AC'li modemlerin çeşitleri var. AC1200, AC1600 gibi. AC1200 fazlasıyla yetecektir.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627

ben de size bu konuda katılıyorum kiralatmak daha pahalı modem fiyatları havalarda ama belki uygun birşey bulabilirsiniz göz atmanızı tavsiyye ederim

evet maalesef sözleşme var ama değiştirmek isteyince bazı firmalar belli bir ücrete kadar cayma bedelini ödüyor yine de siz bir bakın

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
ben de size bu konuda katılıyorum kiralatmak daha pahalı modem fiyatları havalarda ama belki uygun birşey bulabilirsiniz göz atmanızı tavsiyye ederim

evet maalesef sözleşme var ama değiştirmek isteyince bazı firmalar belli bir ücrete kadar cayma bedelini ödüyor yine de siz bir bakın
Her türlü bedel ödetiyorlar bana 12 aylıklar lazım işin açığı. yada tahatsüz

daha ucuz ve kaliteli dediğiniz varsa önerilere açığım :)
Zyxel VMG3312-T20A 4 Port 300mbps Wireless N VDSL2 Combo Fiyatı Baba evinde bunu kullanıyoruz zaten fiber altyapı falanda yok 12mbps destekliyor.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
valla tahatsüz az var tahatsüz yaptırmak isteyince bazı firmalarda daha pahalı oluyor fiyat

size önerim bu siteden kendinize uygun opsiyonları seçip bakmanız

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959

daha ucuz ve kaliteli dediğiniz varsa önerilere açığım :)
Zyxel VMG3312-T20A 4 Port 300mbps Wireless N VDSL2 Combo Fiyatı Baba evinde bunu kullanıyoruz zaten fiber altyapı falanda yok 12mbps destekliyor.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Arkadaşlar bana bir şey bırakmamış ki, sağolsunlar :) Arkadaşım Millenicom kullanıyor 1 ay gecikme olduğunda aşırı şekilde hız düşürmüşlerdi arayıp problemi anlattı hızı artırdılar sonraki ay faturasına ekstra 30-50₺ arasında hız yükseltme ücreti yansıtmışlar. Arayıp görüştük 1 ay geciktiğinde hız düşüyormuş 2 ay geciktiğinde bildiğimiz gibi hat kısıtlanıyormuş, eğer geciktirmem otomatik ödeme vs. yaparım ya da otomatik ödeme gibi öderim diyorsan önerebilirim ama riske atmayayım diyorsan Superonline'ı tercih edebilirsin. Daha önce Vodafone Fiber kullanan görmediğim için pek bilgi sahibi değilim, kuzenim VDSL kullanıyordu gayet memnundu.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Ben de Kablonet öneririm, memnunum.