Eve fiber kablo çekme

Bu konuyu okuyanlar

emihates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Turkcell Superonline’ın Fiber internetini kullanıyorum. Kullandığım internet FTTB (binaya kadar fiber) internet ama ben FTTH(eve kadar fiber) istiyorum. Bunu binanın içindeki internet kutusundan bana gelen CAT6 kaplosunu internetten aldığım Fiber kablo ile değiltirip eve kadar fiber çekebilir miyim? Not:Fiber kablo eve geldikten sonra bir dönüştürcü falan kullanıp dönüştürmem gerektiğini biliyorum. Sadece işe yarar mı?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Kablo değiştirmeyle internette hattı fiber olmaz öyle birşey mümkün değil..

emihates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablo değiştirmeyle internette hattı fiber olmaz öyle birşey mümkün değil..
Hayır zaten fiber internet kullanıyorum. Sadece binadan eve dağılarken cat 6 kablosuyla değilde optik kabloyla almak istiyorum

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bende fiber internet kullanıyorum fiber kablo ile evlere dağılıyor ona senin yapabileceğin birşey dwğil cat 6 ile dağılıyorsa sistem ona göredir bence müdahale etme bir sorun olur servisi çağırırsın müdahale ettiğin anlaşılır bunun çok büyük cezaları var..

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Merhaba Turkcell Superonline’ın Fiber internetini kullanıyorum. Kullandığım internet FTTB (binaya kadar fiber) internet ama ben FTTH(eve kadar fiber) istiyorum. Bunu binanın içindeki internet kutusundan bana gelen CAT6 kaplosunu internetten aldığım Fiber kablo ile değiltirip eve kadar fiber çekebilir miyim? Not:Fiber kablo eve geldikten sonra bir dönüştürcü falan kullanıp dönüştürmem gerektiğini biliyorum. Sadece işe yarar mı?
Eğer ev ve bina girişi100 metreden yukarı değilse cat 6 kablo yeterli düzeyde data taşır.(eğer yüksek katlı binalarda oturuyorsan zaten kapına kadar fiber gelir.)