Evde spor salonuna yatirim mi yapmaliyim yoksa spor salonuna devam mi etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaslar. Aranizda cok yeni sayilirim aslinda. 2-3 aydir spor salonuna gidiyorum. COVID yuzunden cok tereddut etmistim baslarda baslamaya ancak bir sekilde basladik. Izmir'de oturuyorum ama suan yurtdisindayim ve aralik gibi donecegim. Bu depremden sonra COVID daha da beter olacak gibi duruyor. Temasta kalmak zorunda oldugum yasli yakinlarim var, bu yuzden zaten tedirgindim suan bu biraz daha artti. Bu yuzden aklima baslikta gordugunuz soru takildi. Benim hala baslangic seviyesinde biri oldugumu kabul edersek, eve bar ve dumbbell seti alarak calismam benim icin mantikli olur mu? Veya su olmazsa olmaz dediginiz bir sey? Spor salonu gibi olmayacaginin farkindayim ama sizlerin degerli fikrini almak istedim. Cok fazla butce ayirmam ne yazik ki mumkun degil, ayrica alan konusunda da cok sansli degilim. 500TL gibi bir butcem var ve aklimdakiler dumbbell-bar seti ve kapiya monte edebilecegim bir barfiks bari. Sizce ne yapmaliyim? Evde spora yatirim mi yapayim yoksa aralikta spor salonuna geri mi doneyim? Simdiden cok tesekkur ederim yardiminiz icin.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Diğer arkadaşlara katılıyorum, pandemi döneminde pek doğru bir iş değil diye düşünüyorum.

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Haklisiniz ancak evde alan olmadan ve bu duzeyde alinabilecek ekipmanlarla verim alabilir miyim sorusu geliyor aklima. Spor salonu riskli evet ama genelde sabah gittigim icin ya yalniz ya da 1-2 kisi oluyoruz koca salonda. Hala cok riskli oldugu gercegini degistirmez tabii. Bir diger endiselendigim konu ise aralik ayina kadar salonlar kapanirsa bu agirlik ekipmanlarinin fiyatlari martta oldugu gibi astronomik seviyelere ulasir gibi. Sizce kapanir mi? Bu biraz tahmin isi tabii. Suan Italya'dayim ve karantina tekrardan basladi bile...

Reaksiyon puanı
10,560
Evde yapman daha mantikli.
Deadlift benchpress felan yapman zor olacak.
Yalniz dambillari plastik alma. Yer problemin varsa pahali olur ama döküm plaka az yer kaplar kullanimda bile rahat edersin vucuduna carpmaz, hareketini kısıtlamaz.
Klipslerine de dikkat et plastik olanlarin tasiyabilecegi yuk dambil basina 7.5 kg oluyor. Fazlasina ilerde cikamazsin.
Ayrica barin kavrama bolgesiyle plaka arasini ayiran kisim kaucuksa hemen asinir. Yeni masraf cikarir.
Paradan kacayim derken kendi ayagina sıkarsin.

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
Ben evde yapıyorum 10 kilo verdim evde de olur

Reaksiyon puanı
77
MuayThai yapıyorum maçlara hazırlanıyordum virüs yüzünden bıraktım annem hipertansiyon zaten . Ben evde yapmayı hiç sevmem hele yalnız başıma asla yapamam başımda biri olucak bagiracak vuracak anca öyle e evdede olmuyor kaslarım fln eridi düştü formum sana diyeceğim eğer kendine güveniyorsan yap kendini zorlama fazla çok yorulursun ve bayarsın senin için en önemlisi kondisyon olacak bunuda koşu yaparak sunucaksın vücuduna spor yaptığım vakitler 3 4 saat koşu yapardık durmadan dediğim gibi sabah koşunu yap fazla para harcama f/p urunleri bul el yayı al 1 tane bilek geliştir şimdiden kolay gelsin ama kendine güvenerek yap kesinlikle