Rehber Evde Sistem Odası Kuruyorum!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
67
Evde oyun sunucuları, web sunucuları, medya sunucuları için uygun ortamı sağlayacak sistem odası kurulumu için kolları sıvadım. Aslında bu işlemi mini bir veri merkezi kurmak olarak da adlandırabiliriz. Tüm detayları bu konu üzerinden devamlı olarak paylaşacağım. O halde kollarımızı sıvayıp, çalışmalara paylaşalım.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Evde oyun sunucuları, web sunucuları, medya sunucuları için uygun ortamı sağlayacak sistem odası kurulumu için kolları sıvadım. Aslında bu işlemi mini bir veri merkezi kurmak olarak da adlandırabiliriz. Tüm detayları bu konu üzerinden devamlı olarak paylaşacağım. O halde kollarımızı sıvayıp, çalışmalara paylaşalım.
Reis bize de bir web sunucu ateşlersin demi?

Reaksiyon puanı
67
Adım 1: İnternetin temini.

Normal kullanım amaçlı Superbox kullanırken, sistem odası için Turkcell'den ek internet aldık. Odanın kurulacağı binanın iç altyapısı bakır kablolar kullanırken, tüm altyapı fiber optik kablolarla güncellendi.

Güncel hız testi sonuçları;

1622220483942.png

1622220528827.png

Download ve upload hızları günün belirli saatlerinde değişiklik gösteriyor. Upload hızı maksimum 100mbps, download hızı maksimum 300mbps bant genişliğine ulaşıyor.