Evde elektronik eşya tamiri

Bu konuyu okuyanlar

skyleon35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhabalar, yeni yılınızı kutlarım umarım tüm istedikleriniz bu yıl sizinle olur.
Konuya geçelim. Öğrenciyim makine okuyorum. Evde harçlık çıkartmak için elektronik eşya tamiri yapmayı düşünüyorum. Telefon olur, bozulan tüm elektronik şeyler olur herşey. Nereden başlamalıyım hiçbir bilgim yok. Eve almam gereken temel ekipmanlar nelerdir ? Mini bir atölye oluşturabilirim. Teşekkürle

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Öncelikle herkese merhabalar, yeni yılınızı kutlarım umarım tüm istedikleriniz bu yıl sizinle olur.
Konuya geçelim. Öğrenciyim makine okuyorum. Evde harçlık çıkartmak için elektronik eşya tamiri yapmayı düşünüyorum. Telefon olur, bozulan tüm elektronik şeyler olur herşey. Nereden başlamalıyım hiçbir bilgim yok. Eve almam gereken temel ekipmanlar nelerdir ? Mini bir atölye oluşturabilirim. Teşekkürle
Merhaba;
Evde masaüstü bilgisayar tamiri yapabilirsin? Veya bozuk eşya tamiri de olabilir.

Eşya olarak da kendine liste hazırlayıp, ihtiyacın olan şeyleri alabilirsin.

skyleon35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hepsi olabilir ama bu konuda tecrübem yok ve alet edevat olarak ne kullanabilirim onu pek bilmiyorum.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Evet hepsi olabilir ama bu konuda tecrübem yok ve alet edevat olarak ne kullanabilirim onu pek bilmiyorum.
Format atmayı biliyorsanız. Bir Windows indirip bilgisayar formatlayabilirsiniz.

Bilgisayar tamiri için elinde bazı yazılımların olması gerekir. Memtest, HDD Tune gibi. Bilgisayar tamiri için de tornavida yeter.(Tabi ki de tornavida yetmez ama şuan aklıma bu geldi) :D

Diğer eşya tamirleri içinde her evde bulanan malzemeler işinizi görecektir. Ama bunun yanında bir alet çantası da alsanız fena olmaz.