Evde 4. Katta Balkonda Kedi Beslemek...

Bu konuyu okuyanlar

ugurkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, benim bir kız kardeşim var sürekli kedi istiyordu. Bugün ailemle gittiler kediyi aldılar geldiler kedi 1 aylıkmış küçük çok korkuyor. Onu önceden besleyen full sosis ile beslemiş kediyi kötü alıştırmış. Kediyi balkona koydular ama daha ne bi mama var ne bi kedi kumu var bu akşam alacaklarmış. Süte su kattım azıcık ekmek koydum biraz yedi. Kediye babam yuva yapmıştı önceden 2 kedi bakmıştık kız kardeşim korktu diye salmıştık dışarıya. Yuva dediğim içinde bir tane tüylü yelek var kartondan küçük bir ev. Gerçekten resmen eziyet ediyoruz kediye ama aileme ne desem anlatamadım diyorum eziyet ediyoruz falan ama anlamıyorlar. 10 gün sonra falan kedi yatağı falan da alırız diyor. Ben diyorum madem kedi beslicektik herşeyi önceden almamız lazımdı diyorum anlatamıyorum. Kedi korkuyor balkonda koltuğun altına falan giriyor vallaha bıktım ben çok fena sinirlerim bozuldu ben napıcam bilmiyorum. Ben çok hayvansever birisiyim balkonda kedi beslemek istemiyorum. Yaz mevsimi olduğumuz için bişey olmaz diyolar kapı da açık kalıcak ama yuvası içerde olmalı bence. Söylüyorum anlamıyorlar karşı gelip duruyorlar ben mi çok kasıyorum olayı yoksa eziyet mi ediyoruz? Ne yapmam lazım tavsiyelerinizi alayım lütfen sinirlerim bozuluyor. Şuan elimizde sadece rahat olmayan bir yuva, kapta süt ve su var başka hiçbir şey yok. Kedi kumu alıcaz alıştırıcam falan ama ben bir can sorumluluğu istemiyorum. Ben kendi evime çıkınca kedi istiyorum ama aileyle olmuyor gerçekten. Evde beslesek yuva koycak yer yok çok mu kasıyorum ben ya anlamadım yardım edin.

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
kardeşim bu kadar da takılma bu konuya o hayvan sokakta yaşasa daha çok zarar görecekti zaten gerekli şeyleri alacakmışsınız neyin vicdanını yapıyorsun anlamadım

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
bilinçli beslenmeyecekse eziyet oluyor hayvana.

kedinin markası ve kişiliği de önemli. bazı evcil kediler dışarı bile çıkmadan keyifli keyifli yaşayabiliyor. bazılarının gözü dışarıda oluyor. bazısı başka kedilerle anlaşabiliyor, bazısı dayak yemiş çocuk gibi dönüyor eve.

alışma süreci çok sürmez, birkaç güne alışıyorlar yeni eve gitseler bile. bir iki aylık kedilerde biraz daha uzun sürüyor. yetişkinken daha kolay alışır yer değiştirmeye.

yuvaya genelde ihtiyaç duymuyorlar. olur da kalırsa göreceksiniz zaten. çamaşır makinesinde bile uyurken bulabiliyorsunuz :D

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Balkonunuz cam balkonsa falan beslenebilir. Ben de besledim kedi maalesef vefat etmişti.
Çok büyük bir sorumluluk, eksiklerini aldığınız sürece bir sorun yok. O da size alışınca işler daha rahat olacaktır. Ancak açık balkonsa yazın sıcak kışın soğukta kedi için eziyete dönüşür, zaten kedi yuvasında durmaz ki. Evin içinde gezinecek bulup istediği köşede yatacak yani. Evde bunu sorun etmeyecekseniz besleyin, güzeldir. Bana çok pozitif enerji verirdi. Ancak kedi balkona terk edilecekse bu topa girmeyin. Ayrıca balkondan düşme riskide var. Bir arkadaşım besliyor ve balkonlarında file takılı düşmesin diye, o tarz bir şey gerekebilir.

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
bilinçli beslenmeyecekse eziyet oluyor hayvana.

kedinin markası ve kişiliği de önemli. bazı evcil kediler dışarı bile çıkmadan keyifli keyifli yaşayabiliyor. bazılarının gözü dışarıda oluyor. bazısı başka kedilerle anlaşabiliyor, bazısı dayak yemiş çocuk gibi dönüyor eve.

alışma süreci çok sürmez, birkaç güne alışıyorlar yeni eve gitseler bile. bir iki aylık kedilerde biraz daha uzun sürüyor. yetişkinken daha kolay alışır yer değiştirmeye.

yuvaya genelde ihtiyaç duymuyorlar. olur da kalırsa göreceksiniz zaten. çamaşır makinesinde bile uyurken bulabiliyorsunuz :D
Tamam da zaten daha önce kedi beslemişler bilinçli bir aile demek ki kedi 1-2 gün beklese ne olacak sonra alırlar zaten

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
düşebiliyor ve atlayabiliyor, karga gibi kuşların da dikkatini çekebiliyor. balkonda kalması yanlış olur.

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Balkonunuz cam balkonsa falan beslenebilir. Ben de besledim kedi maalesef vefat etmişti.
Çok büyük bir sorumluluk, eksiklerini aldığınız sürece bir sorun yok. O da size alışınca işler daha rahat olacaktır. Ancak açık balkonsa yazın sıcak kışın soğukta kedi için eziyete dönüşür, zaten kedi yuvasında durmaz ki. Evin içinde gezinecek bulup istediği köşede yatacak yani. Evde bunu sorun etmeyecekseniz besleyin, güzeldir. Bana çok pozitif enerji verirdi. Ancak kedi balkona terk edilecekse bu topa girmeyin. Ayrıca balkondan düşme riskide var. Bir arkadaşım besliyor ve balkonlarında file takılı düşmesin diye, o tarz bir şey gerekebilir.
Yuvayı falan geçtim de evde kedi beslemek kediye zaten eziyet bir de balkonda bahçesi olmayan evde kedi köpek beslenmez evde köpek hiç beslenmez zaten

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
bilinçli olmaktan kastım kedinin karakterini iyi gözlemleyip kararları ona göre vermek. kediden kediye çok farklı olabiliyorlar. evde kalmaya bayılan da var, dışarı çıkmayı göze alıp ikinci kattan atlayan da.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yuvayı falan geçtim de evde kedi beslemek kediye zaten eziyet bir de balkonda bahçesi olmayan evde kedi köpek beslenmez evde köpek hiç beslenmez zaten
Düşündüğünüz gibi değil, evde kedi beslemek iyi baktığınız sürece bazı kedilere ödül gibi bir şey. Dışarıda doğal hayatta yaşayamazlar o kediler. Her evde kedi beslenmez zaten ama ortalama bir eviniz varsa çok rahat bakarsınız, illa bahçeye gerek yok.

j0yella

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Kanka önceden 2 kedi beslemişsiniz kardeşin korkmuş diye dışarı salmışsiniz artık yeni bi kedi almanıza ne gerek vardı belki bu kediyide dışarı atacaksınız benim iki katlı müstakil evim var bahçem var ben bile yeni sahiplendim önceden eşyalarını alsaydınız daha iyi olurdu ha bana dersen keşke almasaydınız kediyi sokağa geri salarsaniz daha kötü olacak

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Düşündüğünüz gibi değil, evde kedi beslemek iyi baktığınız sürece bazı kedilere ödül gibi bir şey. Dışarıda doğal hayatta yaşayamazlar o kediler. Her evde kedi beslenmez zaten ama ortalama bir eviniz varsa çok rahat bakarsınız, illa bahçeye gerek yok.
Aslında haklısın ev ortamı kedi için harika olabilir ama köpek için değil

j0yella

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Aslında haklısın ev ortamı kedi için harika olabilir ama köpek için değil
Bazı ırklar var evde yaşayabilen çok fiziksel hareket istemeyen köpekler evde beslenebilir ama yinede dışarı çıkartıp gezdirmek en iyisi

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Hayvan beslemek ilgi, emek ister. Balkon da eğer kapanabilen cinstense, yani cam balkon ise pek sorun yaratmaz. Ama dinen de hoş olmaz evde hayvan beslemek yukarıda yazıldığı gibi.

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Benim 2 tane kedim var.

Son mesajlar