Bu konuyu okuyanlar

Gandalf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba evde kullanmakta olduğum sistemin şemasını basitçe paintten çizdim. Sistem şu şekilde:

wifi şema.png

Kullanmakta olduğum Modem: Tplink Archer VR400 1200 Mbps v2 (5 Ghz ve 2.4 Ghz) Teknik Bilgiler: Link
Holde kullanmakta olduğum Wifi Repeater: Tplink TL-WA850RE v2 300 Mbps (2.4 Ghz) Teknik Bilgiler: Link

PROBLEM: 3 - 4 - 5 nolu odalarda bağlantı yavaş olmakla birlikte kopmalar yaşanmaktadır. 5. odada hızı daha yüksek yakalayabilmem için ne yapmam gerekir?
Çözüm için hangi noktaya hangi cihazı almam lazım.
Cihaz konusunda kafam karıştı.
Yeni bir wifi repeater mı almalıyım?

Access Point mi almalıyım?
Yoksa rooter mı almalıyım?
Alacağım cihazı hangi konuma yerleştirmeliyim.

Not: Modem yerini değiştirmem çok zor TV ve bir kaç cihaz kablo ile bağlı ayrıca yaşam alanı daha çok modemin olduğu yerde.

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837
Arkadaşlar merhaba evde kullanmakta olduğum sistemin şemasını basitçe paintten çizdim. Sistem şu şekilde:

Ekli dosyayı görüntüle 145338

Kullanmakta olduğum Modem: Tplink Archer VR400 1200 Mbps v2 (5 Ghz ve 2.4 Ghz) Teknik Bilgiler: Link
Holde kullanmakta olduğum Wifi Repeater: Tplink TL-WA850RE v2 300 Mbps (2.4 Ghz) Teknik Bilgiler: Link

PROBLEM: 3 - 4 - 5 nolu odalarda bağlantı yavaş olmakla birlikte kopmalar yaşanmaktadır. 5. odada hızı daha yüksek yakalayabilmem için ne yapmam gerekir?
Çözüm için hangi noktaya hangi cihazı almam lazım.
Cihaz konusunda kafam karıştı.
Yeni bir wifi repeater mı almalıyım?

Access Point mi almalıyım?
Yoksa rooter mı almalıyım?
Alacağım cihazı hangi konuma yerleştirmeliyim.

Not: Modem yerini değiştirmem çok zor TV ve bir kaç cihaz kablo ile bağlı ayrıca yaşam alanı daha çok modemin olduğu yerde.
Benim önerim router alman. Keenetic Extra, Giga ya da Ultra'ya bakabilirsin.

meyveverenağaç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Zyxel multy u 2 li modelini öneririm. 370m çekim gücü var. Evin geniş repeater işine yaramaz.Böyle bir cihaz ile işini çözersin.

Son mesajlar