Etkili Kürtaj Yöntemleri Vol.1

Bu konuyu okuyanlar

newempat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tecavüz durumunda bebek de anne de masum dur ..

ne bebek alınabilir böyle birşey vardır ne de anne bu durumdan ayıplanabilir ..

kısa yoldan insanlar olmadık düşüncelerden kurtulsa ve bu durumda kalanlara kötü gözle bakıp ayıplamak yerine yardımcı olsa sorun kalmayacak ..

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Kürtaj cinayettir. Kimse bunu sözde meşru bir zemine oturtmaya kalkmasın, vebalin altında kalırsınız kimse kurtaramaz!

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Yasaklanması yerinde oldu. Bazı bayanlar diyor beden hakkı , bize kalmış bir şey ve ya özgürlük kısıtlayıcısı olarak görüyor. İnsan bir düşünür! O bedeni sana kim verdi? O canı kim verdi? Kim nefes almana izin verdi? Özgürlük külli bir yalandır. Bana göre özgürlük sadece milli gerekçelerle olur. Bugün İçişlerimize herhangi bir ülke karışamıyorsa(ki zaten karışamıyor) özgürüz demektir. Onun harici hepimiz Allah (c.c) birer kuluyuz. Olay bu kadar basit

Videodaki kadının yaptığı tamamen saçmalık ama gerekli hallerde kürtaja izin verilmeli. Tabiki önce korunmak gerekir ama bir kazadır olmuştur ,çocuğa bakıcak durumu olmadığını düşünün birde ... Çocuğu doğurup sokağa atması ve ya çocuğun açlık sefillik içinde yaşamasımı iyidir yoksa henüz her şey geç değilken kürtajmı daha kolaydır? Lafım yanlış anlaşımlasın sadece gerçekten gerekli durumlar için diyorum.

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Videodaki kadının yaptığı tamamen saçmalık ama gerekli hallerde kürtaja izin verilmeli. Tabiki önce korunmak gerekir ama bir kazadır olmuştur ,çocuğa bakıcak durumu olmadığını düşünün birde ... Çocuğu doğurup sokağa atması ve ya çocuğun açlık sefillik içinde yaşamasımı iyidir yoksa henüz her şey geç değilken kürtajmı daha kolaydır? Lafım yanlış anlaşımlasın sadece gerçekten gerekli durumlar için diyorum.

Yüce Allah o kadar merhametlidir ki tecavüz eseri olsun olmasın yaşayan her canlının rızkını ayırmıştır. newempat'ın dediği gibi ne bebek alınabilir nede anne ayıplanabilir. Tecavüz gibi bir durumda anneyi ayıplarsak zaten biz insanlık suçu işlemiş oluruz.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Bence yasaklanması yerinde bir karar. Zaten yasak zaruret vb istisnai durumları kapsamıyor. Sonuçta kürtaj bir cinayet ( bana göre ).

Birde sen bizim sorunumuza karışma diyorlar bazı ilerici kafalar. Ama aynı kafalar korunmanın milyon tane yolu olduğunu bilmiyorlar mı.? Arkadaş korunun. Korunmayın diyen mi var.? Ama bir bebeği anne karnında öldürmek nedir Allah aşkına. tecavüzler bahane ediliyor. Devletmi bakacak deniliyor. Size içeriden bilgi vereyim. Kardeşim sosyal hizmetlerde sizin o devletmi bakacak dediğiniz bebek ve çocuklara öğretmenlik, gözetmenlik yapıyor. İnanın sandığınız kadar kötü bakılmıyor bu çocuklara. Ve devlet kötülendiği kadar çaresiz bırakmıyor bu çocukları. Ne hikayeler var bir anlatsam aklınız durur. Ciddiyim. Ama devlet bunlara çok güzel sahip çıkıyor. Haaa yeter mi? bence yetmez daha fazla şey elbette yapılabilir? Fakat tecavüz gibi durumlar, anne karnında bebek katline perde olamaz.

Kimse tecavüzede uğramasın, kürtajda olmasın(zaruret vb. hariç)

Lütfen sapı çöpü iyi ayırt edelim. :)

İşte bu konuda konuşmak ne sana ne bana ne de başka bir erkeğe düşer.

Ben yıllarca Toplum Gönüllüsü olarak gönüllü olarak devletin bakıyor dediğin çocuklara abilik etmeye çalıştım, elimden geldiğince yol göstermeye birşeyler öğretmeye çalıştım ama emin ol hiç kimse onlara bir ana-baba olamaz. İsterse devlet dediğin kavram o çocukları altın kafase koysun yine de onlar sağlıklı bireyler olarak yetişmiyorlar malesefe... Anası-babası yanındayken yetişmeyenlerde var ama o ayrı konu.

Eminim hamile kalmış bir kadına Allah(c.c.) tarafından zaten bir annelik iç güdüsü veriliyordur, onun içinde kürtaj gibi bir konu eminim fazlasıyla zordur. Bu işi zaten eğlencesine yapan (korunsun) dediğin kesim zaten korunuyordur, sen onun için hiç üzülme.

Neyse, bir şeyin yasak olması onu daha cazip kılmaktan başka birşey değil.. Ben daha da üstüne cümle kurmayacağım. Buyrun sohbet sizin... :)

newempat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

yav arkadaş büyüklerimize bakıyoruz 8-10 kardeş sorun yok .. ama şimdiki gençlere bakıyoruz ohoohohohoh 2 çocuktan fazla yapmam nasıl bakıcamlar .. eeee 40-50 yıl önce nasıl bakılıyorsa bugünde bakılabilir .. işine gelmiyor kimsenin .. keyfi olarak yapılıyor kürtaj ..

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Fazla çocuğa bakılamamasının sebebi tamamen kişisel masraflar. Bugünkü bayanlar kuaförden çıkmıyor. Erkeklerde aman evimde digiturk eksik olmasın, cebimde en iyi telefon olsun... Hep kendi çıkarlarımız en önde. Bir günde makarnayı ketçapsız mayonessiz yiyin. En az 15 sene makarnaya ketçap mayonez sıkmassanız emin olun 1 çocuk büyütür üniversiteye yollarsınız. Basit hesaplarla büyük işler yapmak mümkün. Önemli olan bunları görüp uygulamak

mazharr12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fazla çocuğa bakılamamasının sebebi tamamen kişisel masraflar. Bugünkü bayanlar kuaförden çıkmıyor. Erkeklerde aman evimde digiturk eksik olmasın, cebimde en iyi telefon olsun... Hep kendi çıkarlarımız en önde. Bir günde makarnayı ketçapsız mayonessiz yiyin. En az 15 sene makarnaya ketçap mayonez sıkmassanız emin olun 1 çocuk büyütür üniversiteye yollarsınız. Basit hesaplarla büyük işler yapmak mümkün. Önemli olan bunları görüp uygulamak

çok güzel demişsin tebrikler

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Videodaki şahısın amacı farklı gibi...

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
İşte bu konuda konuşmak ne sana ne bana ne de başka bir erkeğe düşer.

Ben yıllarca Toplum Gönüllüsü olarak gönüllü olarak devletin bakıyor dediğin çocuklara abilik etmeye çalıştım, elimden geldiğince yol göstermeye birşeyler öğretmeye çalıştım ama emin ol hiç kimse onlara bir ana-baba olamaz. İsterse devlet dediğin kavram o çocukları altın kafase koysun yine de onlar sağlıklı bireyler olarak yetişmiyorlar malesefe... Anası-babası yanındayken yetişmeyenlerde var ama o ayrı konu.

Eminim hamile kalmış bir kadına Allah(c.c.) tarafından zaten bir annelik iç güdüsü veriliyordur, onun içinde kürtaj gibi bir konu eminim fazlasıyla zordur. Bu işi zaten eğlencesine yapan (korunsun) dediğin kesim zaten korunuyordur, sen onun için hiç üzülme.

Neyse, bir şeyin yasak olması onu daha cazip kılmaktan başka birşey değil.. Ben daha da üstüne cümle kurmayacağım. Buyrun sohbet sizin... :)

Hocam gene sap çöp karıştı bak. Ben SHÇEK örneğini devleti aciz göstermek isteyen, iyi bakılmıyor diyenler için verdim. O çocukların halinide fazlasıyla iyi biliyorum.

Konuşmak ne sana ne bana düşer demişsin. Haklısın. İkimizede hatta kimseye düşmez. Allah zaten kürtajı yasaklamıştır. Yani benim düşüncemde değildi.

Haaa İnanmayan için ne diyeceğiz. O kişininde şunu bilmesini istiyorum. Bİlimsel olarak tespit edilmiş birşeydir. (Çok isteyen olursa kaynağını araştırır bulurum. ) Bebek anne rahmine düştüğü andan itibaren yani anne yumurtası sperm ile bütünleştiği andan itibaren orada canlanma olduğu bugun tespit edilmiştir. Yani bazılarının sandığı gibi 2-3 ay değildir bu süre. Bu sebepten anne karnındaki o cenin senin, benim gibi bir candır, insandır. Ve bir insanın haksız yere öldürülmesine karar vermek kimsenin harcıda, hakkıda değildir.

alonespy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
"Çocuklarınızı fakirlik endişesiyle öldürmeyin. Biz onları da sizi de rızıklandırırız. Şüphesiz ki onları öldürmek büyük bir suçtur." (Kur'an-ı Kerim
smilev.gif
İsra: 31.)
Kur'an bu ayetle de kürtajı yasaklıyor. Cenin ana rahminde oluştuktan sonra artık ona dokunulmaz. Annenin hayatı sözkonusu olup
smilev.gif
uzman dürüstlüğüne güvenilir tabibler tarafından herhalde çocuğun alınması gerektiği belirtilirse
smilev.gif
o taktirde cevaz verilebilir.

İbn-i Me'sud (r.a.) Peygamber (s.a.v.) Efendimize soruyor:

- "Hangi günah daha büyüktür? Allah Rasülü cevap veriyor.

- Seni yarattığı halde Allah'a denk
smilev.gif
ortak ve benzer koşman.

- Ondan sonra?

- Seninle beraber oturup (hazırlanan yemekleri) yer korkusuyla çocuğunu öldürmen...

- Ondan sonra?

- Komşunun karısıyla zina etmen..."
(Buhari. Müslim.)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kürtajı her şekilde destekleyenlere gelsin; "Seni yarattığı halde Allah'a denk ortak ve benzer koşman."

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Annen de kürtaj yaptırsaymış keşke...

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu kız kendini zeki sanıyor ama birinin buna gerizekalı olduğunu hatırlatması gerek. hareketler, falan.. :))

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
erkeklerin hoşuna gittiğini sanıyor davranışlarının ve ek olarak kibir ve egodan ölen bir insan kendisi kısacık videodan çıkardıklarım.

Reaksiyon puanı
0
8-10 haftalık anne karnında ki bebeğin kalp atışları var arkadaşlar! Şimdi söyleyin bana 10 yaşındaki bir çocuğu öldürmekle 8-10 haftalık bir cenini öldürmek arasında ne fark var?

trancelogy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence ne kürtaj tamamen yasaklansın nede tamamen özgür bırakılsın ikisinin orta yolu bulunmalı.Şimdiki anayasamızda kürtaj sınırı 10 haftadır hükümet ise 4 haftaya düşürelim diyor bence 6-7 hafta süre verilmeli kürtaja nekdar erken alınırsa cenin okadar iyidir ,nekadar geç alınırsa hem anne için hem cenin için işler zorlaşır.

Tabi biz Türk milletinin hep nedense yumurta ağıza gelince işin ciddiyetini anlarız ozaman bişiler yapmaya çalışırız ama iş işten geçmiş olur

Tacavüz çocuklarının nekadar doğmaya hakkı var yada yoksa bakamıyacağı çocuk için bir kadının kürtaj yaptırmaya hakkı var yada yoktur

Özetle; hükümetin şuana yaptığı gibi ne sıkı ve sert olmalı nede çok serbest bırakılmalı ,orta yol bulunmalıdır..

Ayrıca sezeryan için eğer anne doğal doğum yapabiliryorsa kesinlikle doğal yapılması şarttır (bukdar emin ve net konuşuyorum) eğer anne yada çocuğa bir zarar gelicekse doğal doğumla, sezeryan yapılabilir...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
:) (pardon cahilliğime verin!) Neyi nereye nasıl ekliyoruzda video gözüküyo
(bilmemek ayıp değil arkadaşlar öğrenmemek ayıp, lütfen yani hemen de ayıplamayın :) )

Youtube metacafe ve diğer bilindik sitelerin linkleri eklemekte sıkıntı yokda diğerleri uğraştırıyor biraz.
Alkışlarlayaşıyorum.com gibi mesela.
Embedinden bir bölümü al git flash kodunun içine kopyala yok bilmemne :)
Bir konumuz vardı foruma video ekleme ile ilgili, sanırım onu güncelleme zamanı geldi.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Dediği lafa bak, "e o zaman evlenmeden seks yaptığımız ortaya çıkıyor".
Bu bildiğin görmüş geçir(il)miş insan...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bilir kişi konuşmuş abii biz ne desek boş..:D Ablamız uzman..:D

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya isi oraya kadar goturursek bence is kotu. ya olma ihtimal olan cocuklarin hayati nolucak. ya eger simdi bos duran karilar sey yapsa olucak olan cocuklar yapmadiklari icin olmayinca da cinayete girmiyo mu yani.
sonra zorla calistirilan isciler mesai saatlerinde calistiklari icin yapamadiklari cocuklarin hayatlari katledilmis olmuyo mu abi ya :p
yazik abi ya. gunde miluonlarca cocugun hayatina kastediyolar resmen. kurtaj yasaklansin hatt 7/24 sey yapsinlar ki cocuklarin hayat haklari ellerinden alinmasin :p

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/77440/fatih-altayli-kurtaj-cinayetse-masturbasyon-soykirimdir

buna ne diyceksiniz:
fatih altaylı: ''kürtaj cinayetse mastürbasyon soykırımdır''
gozetleme kanunu cikartirlarsa bu is icin sorun cozulur.
bir de sey bankasi. cocuklar kurtarilip zanlilar toplu katliamdan idam da geri getirilip idamla yargilansin :p

Reaksiyon puanı
0
ya isi oraya kadar goturursek bence is kotu. ya olma ihtimal olan cocuklarin hayati nolucak. ya eger simdi bos duran karilar sey yapsa olucak olan cocuklar yapmadiklari icin olmayinca da cinayete girmiyo mu yani.
sonra zorla calistirilan isciler mesai saatlerinde calistiklari icin yapamadiklari cocuklarin hayatlari katledilmis olmuyo mu abi ya :p
yazik abi ya. gunde miluonlarca cocugun hayatina kastediyolar resmen. kurtaj yasaklansin hatt 7/24 sey yapsinlar ki cocuklarin hayat haklari ellerinden alinmasin :p

gozetleme kanunu cikartirlarsa bu is icin sorun cozulur.
bir de sey bankasi. cocuklar kurtarilip zanlilar toplu katliamdan idam da geri getirilip idamla yargilansin :p

O nasıl bir anlatım şeklidir. Bi şey anladıysam ne olayım...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
hiç anne olmadığı belli. hiç bir anne çocuğundan embriyo diye bahsedemez.

kayhanm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bismilahirrahmânirrahim Öyleyse artık, yoksulluk kaygısıyla çocuklarınızı öldürmeyin; onları da, sizi de doyuran/rızıklandıran Biziz. Onları öldürmek gerçekten büyük bir suçtur-İSRA 31

Her canlının yaşamama hakkı vardır bu hakkını kimse elinden alamaz. bu canlı veledi zina olabilir, engelli olabilir, hastalıklı olabilir. doğar ve Allah onun yaşamasında bir sakınca gördü ise canını alır.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
eczanelerden hap alamiyormuş be en cok satılan ılaclar arasindabu tip ilaclar ve prezervatif yırtılması ve istek dısı bosalma vs gibi durumlarda ertesigün hapi diye bir olayda var hadi eczaneden prezervatif de alamiyorsun avm ler ve marketlerde bile satiliyor artik sabun yutcakmıssın yutda gor .... şişmiş bile bile intehar : ) hastaneye düşünce hakkında tutulacak olan tutnakta acaba neler yazacak komık ya akıl verdigini saniyor ve okadar da kolay saniyor boş beleş konuşmak kolay tabi herneyse allah bu ve bunun gibileri ıslah etsin.