Ethernet kablosu

Berker Güler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
İnternet alt katta benim laptop üst katta ethernet kablosu çekmek istyorum ama kablo çirkin duracağı için çekemiyorum nasıl çekebilirim/hangi yollarla

atkaksoy501

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
powerline adaptörler var interneti elektrik hattı üstünden dağıtan cihazlar. ancak elektrik hattı ne kadar uzarsa internet kalitesi ve hızı o kadar düşüyor diye biliyorum. 10 adımlık aynı kattaki odaya sırf bu korkudan dolayı powerline adaptör almayıp kablo çektim. hızınızdan fazla feragat etmek istemiyorsanız en güvenli yol kablo çekmek olacaktır ya da kaliteli bir wifi mesh sistemi de iş görebilir ancak bunlar da maliyetli çözümler maalesef. benim fikrim bu yöndedir. umarım seçeceğiniz çözümden pişman olmazsınız :)

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
Ya evin dışından al yada yerden çaka çaka al. Üstüne kabloların görünmemesi için plastik birşey takıyorlar ondan takarsın birde.

atkaksoy501

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
powerline adaptörler var interneti elektrik hattı üstünden dağıtan cihazlar. ancak elektrik hattı ne kadar uzarsa internet kalitesi ve hızı o kadar düşüyor diye biliyorum. 10 adımlık aynı kattaki odaya sırf bu korkudan dolayı powerline adaptör almayıp kablo çektim. hızınızdan fazla feragat etmek istemiyorsanız en güvenli yol kablo çekmek olacaktır ya da kaliteli bir wifi mesh sistemi de iş görebilir ancak bunlar da maliyetli çözümler maalesef. benim fikrim bu yöndedir. umarım seçeceğiniz çözümden pişman olmazsınız :)
ayrıca mesela benim evimde bazı odalarda ethernet hattı var duvar içinden geçen. belki öyle bir hattınız varsa en temizi onu kullanmak olacaktır.