Ethernet kablosu hakkında

Bu konuyu okuyanlar

TheOrderMtk

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Turkcell super online fiber internet kullanıyorum ve bilindiği üzere ethernet kablosu ile internet daha hızlı ben de bir odadan bir odaya modemin yerini değiştiremediğim için uzun bir ethernet kablosu kullanacağım peki ethernet kablosunu uzunluğu hızını etkilermi yani 1 metre ethernet kablosu ile 10 metre ethernet kablosu arasında bir internet hız farkı olurmu

Frieza

Asistan
Reaksiyon puanı
87
Hayır bir sorun olmaz. İnternet hızınız neyse onu alırsınız düşme olmaz.

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
Uzun kablo hızda düşüşe sebebiyet verir. Ancak CAT6 kablolar uzun mesafelerde bu durumu oldukça düşük ihtimale alıyor. Ben de uzunca bir ethernet kablosuyla modeme bağlıyım. Kablo CAT6 olduğu için sıkıntı yaşamadım.

TheOrderMtk

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Uzun kablo hızda düşüşe sebebiyet verir. Ancak CAT6 kablolar uzun mesafelerde bu durumu oldukça düşük ihtimale alıyor. Ben de uzunca bir ethernet kablosuyla modeme bağlıyım. Kablo CAT6 olduğu için sıkıntı yaşamadım.
Ethernet kablosu ile bağlandığım zaman yaklaşık 50mbps internet hızı alıyorum ne kadar bir düşüş yaparım

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
Ethernet kablosu ile bağlandığım zaman yaklaşık 50mbps internet hızı alıyorum ne kadar bir düşüş yaparım
Kabloda sorun olmazsa aynı değerler gelir. Belki 0.01 ya da 0.02 kayıp olur sadece. Unutmamak lazım, bazı modemlerin kablosuz performansı iyi değil. Belki yükseliş yaşarsın. Sana tavsiyem upload hızına bak. Benim modemim kablosuz indirmede çok iyiydi. Ancak kabloya geçince upload hızım yüzde 50 arttı.

TheOrderMtk

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Kabloda sorun olmazsa aynı değerler gelir. Belki 0.01 ya da 0.02 kayıp olur sadece. Unutmamak lazım, bazı modemlerin kablosuz performansı iyi değil. Belki yükseliş yaşarsın. Sana tavsiyem upload hızına bak. Benim modemim kablosuz indirmede çok iyiydi. Ancak kabloya geçince upload hızım yüzde 50 arttı.
Şimdi ethernet kablosu ile bağlansam çok düşüş yaşamam o zaman