Esra Balamir Covid-19 Pozitif Çıkınca Yaşadıklarını Anlattı

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
5,730
Reaksiyon puanı
9,724
Puanları
113
Yaş
29
covid-19-testi-pozitif-cikan-esra-balamir-hastalik-surecini-anlatti.jpg


Esra Balamir Covid-19 Pozitif Çıkınca Yaşadıklarını Anlattı

İşte Esra Balamir’in açıklamalarının bütün detay başlıkları…


Aslında kendimi gripal enfeksiyon olduğumu zannettim, gripteki bulgular vardı. Bir kaç gün öyle dolaştım, beraber olduğum arkadaşımın daha çok ateşi çıktı bana göre. Test yaptılar ‘kısa sürede çıkacak’ dediler. Arkadaşımın testi artı çıkınca ilçe içindeki sağlık yaşam merkezi ile iletişime geçtik bize geldiler, ‘evden çıkmayın’ dediler.

Bizimle irtibat kuracaklarını söylediler ki öyle de oldu. İlaçlarımız verildi . Benim sık sık ateşim çıktı ama hiç öksürük tutmadı. Sadece ateşim ve burun akıntısı vardı arada da baş ağrısı oldu.

Kullanacağım ilaçları kapıya kadar getirdiler her gün arıyorlar. Psikolojik destek için bile aradılar, çok ilgililer. Negatif çıkana kadar devam edecekler. Bu ilacın kullanım süresi beş gün, 5 gün sonra yeniden test yapacaklar negatif çıkana kadar böyle devam edecek. Ben üçüncü günümdeyim. Yaşadığım farkı farklı hastalıklarım da mevcut. Dalağım yok. Binlerce kez şükürler olsun ki, bütün bunlara rağmen nefes darlığı sıkıntısı çekmedim. Bu hastalığı bitirdikten sonra iyi olan haber vücudumun bağışıklık kazanacak olması. Nefes darlığı sıkıntısı çekmedim ben, sigara hiç kullanmadım bu yüzden diye düşünüyorum. Kendimi koruduğum için dirençli olduğumu düşünüyorum.

18 gün boyunca eve hapsolduk. Market işlerimiz oldu, dışarıdan bir kez pizza söyledim. Ben birkaç gün boyunca hiç belirtisini anlamadım. Taşıyıcı gibiymişim. Bu hastalık boyunca sokakta olsam belki binlerce insana yayabilirdim ama çıkmadım.. Benim hiç kimseyle bir diyaloğum yoktu. Eve kimseyi almadım ama yine de geldi bizi buldu. İnsanların rahatlığını anlayamıyorum. Her sabah daha iyi uyanıyorum. Burnumda tıkanıklık vardı şimdi daha rahat nefes alıyorum. Çarşamba günü test yapıldığı zaman negatif çıkacak diye umut ediyorum.

 

Lazzz

Rektör
Katılım
15 Şubat 2014
Mesajlar
16,642
Reaksiyon puanı
3,245
Puanları
113
Sakınılan göze çöp batar. Sadece dikkatli olun yeter.
 
Üst