Eski telefona linux dağıtımı kurmak

Bu konuyu okuyanlar

1RONIQUE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
İyi akşamlar, iyi forumlar herkese. Elimde 1'i ios olmak uzere 4 tane cihaz var.2 sinin dokunmatiği 1inin bataryası 1ininde şarzında sıkıntı var(şarzı dolu olsada 1 gosteriyor 10 15 dk da kapanıyor) Benim amacım bunları rootlayıp stabil bi şekilde raspberry (micro pc gibi)gibi kullanabilmek.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
İyi akşamlar, iyi forumlar herkese. Elimde 1'i ios olmak uzere 4 tane cihaz var.2 sinin dokunmatiği 1inin bataryası 1ininde şarzında sıkıntı var(şarzı dolu olsada 1 gosteriyor 10 15 dk da kapanıyor) Benim amacım bunları rootlayıp stabil bi şekilde raspberry (micro pc gibi)gibi kullanabilmek.
Mobil cihazlara bilgisayarlar için üretilen işletim sistemlerini kurmak çok zor bir işlemdir.
Ayrıca farklı bir ROM kuracak olursanız bile donanımınıza uygun birşey lazım. :)
Linux dağıtımı kurmak için bir bilgisayara ihtiyacın var gibi duruyor. Daha detaylı araştırıp sana tekrar dönerim.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Cihazınız nedir? Belki PostMarket OS gibi bir dağıtım kurulabilir fakat cihazınızda sıkıntısız çalışmayabilir.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Cihazınız nedir? Belki PostMarket OS gibi bir dağıtım kurulabilir fakat cihazınızda sıkıntısız çalışmayabilir.
1 ios diyor. ios direk zaten elendi. Eğer elindeki telefon yaygın kullanılan bir cihaz değilse %70 ihtimal desteklemiyor olacak. Desteklese bile tam kapasite veya adam akıllı çalışmaz, çalışamaz. Zaten cihazların biryerlerinde sorun varmış. :)

1RONIQUE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
1 ios diyor. ios direk zaten elendi. Eğer elindeki telefon yaygın kullanılan bir cihaz değilse %70 ihtimal desteklemiyor olacak. Desteklese bile tam kapasite veya adam akıllı çalışmaz, çalışamaz. Zaten cihazların biryerlerinde sorun varmış. :)
samsung s4 mini
xperia a1 ultra
t60
Mesaj otomatik birleştirildi:

samsung s4 mini
xperia a1 ultra
t60
t 60 ın batarya gidik.
a1 ultrada bahsettiğim sorun var.
s4 mini'ninde dokunmatikte vardı yanlış hatırlamıyosam.

1RONIQUE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Hocam s4 minide varmış galiba. Yarın bir bakacağım ona hepinize teşekkürler.

Charismax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
s3 model telefona ubuntu kurula biliyor... hatta bunu kurmak için ubuntunun kendi uygulaması var pc'den araştır biraz bulursun... geçen sene geliştirmedeydi bu sene belki başka telefonlar için alternatif üretmiş olabilirler...