Öneri Eski pc için ekran kartı tavsiyesi lütfen

Bu konuyu okuyanlar

jonyblack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bilgisayarım baya eski özellikleri aşağıya yazıcam ekran kartını yenilemem gerekiyor fakat hiçbir bilgim yok

çok uzak kaldım pc parçaları hakkında çok bilgim yok şuan rica etsem yardımcı olursanız sevinirim.

i7-3770 3.40 ghz

16 gb ram

geforce gtx 650 ti boost

gigabyte anakart

750 watt power supply

uzun süredir pcyi kullanmıyordum. cs go bile oynamaya çalışsam sürekli donup kitleniyor bilgisayar, sanırım darboğaz olayı varmış. pek anlamıyorum hangi ekran kartı benim pc ye uyumlu olur. bütçe sorunum yok.yeterki bilgisayar kendine gelsin.

şimdiden teşekkür ederim.

jonyblack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SSD var onu yeni taktım yeniledim. 1050ti iş görür o zaman, teşekkür ederim tavsiyeniz için

prewerschlaacktr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
işlemciyi değişin. cs go işlemci oyunu ekran kartı cs icin cok büyük avantaj sağlamıyor

(not: hem ekran kartı hem işlemci değişirse ciddi fark olur)
sadece işlemc değişirse csde orta fark olur
ekran kartı değişirse 10 15 fps felan artar csde

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
işlemciyi değişin. cs go işlemci oyunu ekran kartı cs icin cok büyük avantaj sağlamıyor

(not: hem ekran kartı hem işlemci değişirse ciddi fark olur)
sadece işlemc değişirse csde orta fark olur
ekran kartı değişirse 10 15 fps felan artar csde
yüksek ayarda 150 fps azmı?

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
inan fikrim yok oyuncu değilim öğrenci olduğumdan dolayı sadece bileşen/yazılımsal yardımedebilirim. fakat fps oyunları yüksek grafiklerde oynanmaz. low graphic vs high yazarsan anlarsın ne dediğimi.
Tamam low ayarda daha çok fps. :)

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
i7 3770 gayet güçlü bir işlemci eski de olsa, şu anki ekran kartınız ile darboğaz yapacağını sanmam. GTX 1060 6GB veya GTX 1070 kullanılabilir. GTX 1070'te bir tık darboğaz yapabilir. Donması pek de normal bir durum değil harddiskte bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Arkadaşlar bilgisayarım baya eski özellikleri aşağıya yazıcam ekran kartını yenilemem gerekiyor fakat hiçbir bilgim yok

çok uzak kaldım pc parçaları hakkında çok bilgim yok şuan rica etsem yardımcı olursanız sevinirim.

i7-3770 3.40 ghz

16 gb ram

geforce gtx 650 ti boost

gigabyte anakart

750 watt power supply

uzun süredir pcyi kullanmıyordum. cs go bile oynamaya çalışsam sürekli donup kitleniyor bilgisayar, sanırım darboğaz olayı varmış. pek anlamıyorum hangi ekran kartı benim pc ye uyumlu olur. bütçe sorunum yok.yeterki bilgisayar kendine gelsin.

şimdiden teşekkür ederim.
O sistemle en az 80-100 arası alması lazım high da cs de.Low ayalar değilde grafiklerin hepsini high e alın fxaa ile msaa hariç.Öyle bi dener misiniz çözünürlüğüde 4:3 tam ekran 1024*768 veya 16:9 tam ekran 720p yapın.