Eski Müzik Setine Bluetooth Bağlamak

Bu konuyu okuyanlar

Anderian

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar, görseldeki gibi Sony mhc rv5 cihazımız var. Sağ tarafında phone yazan bir giriş var. Daha önce aux kablosu ile telefona bağlamaya çalıştım olmadı acaba Aux Bluetooth cihazı alsam işe yarar mı veyahut ne yapabilirim bilgisi olan paylaşabilir mi?

Ekli dosyalar

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    92.3 KB · Görüntüleme: 116

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Aux girişi varsa 2 taraflı aux kablosu ile çalışması gerekli öyle çalışmıyorsa bluetooth ekleme imkanı da yok.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Arkadaşlar, görseldeki gibi Sony mhc rv5 cihazımız var. Sağ tarafında phone yazan bir giriş var. Daha önce aux kablosu ile telefona bağlamaya çalıştım olmadı acaba Aux Bluetooth cihazı alsam işe yarar mı veyahut ne yapabilirim bilgisi olan paylaşabilir mi?
Aynı cihaza sahibim. Aux girişi bulunuyor dediğiniz gibi. Bu BT aux dönüştürücü ile kullanabilirsiniz ancak ilk önce AUX'u çalıştırmayı anlamanız lazım. Telefonla denemeye devam edin. Aux moduna almanız yeterliydi yanlış hatırlamıyorsam. (Soldaki ışıklı butonlar) Belki ses dönüştürücünün üstündek butonlarla ilgili de bir şey olabilir fotoğraf net olmadığından söyleyemiyorum. Benim cihazım ise yanımda değil. Net fotoğraf atarsanız yardımcı olabilirim.

Anderian

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bu videodaki arkadaş 3.5 lik RCA kablosu ile bağlamış galiba. Ben çok baktım lakin aux modu diye bir şey bulamadım. Acaba RCA yı AUX'a çevirsem onu da Aux Bluetooth ile bağlasam olur mu ki?

DSC_0927.JPG

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Bu videodaki arkadaş 3.5 lik RCA kablosu ile bağlamış galiba. Ben çok baktım lakin aux modu diye bir şey bulamadım. Acaba RCA yı AUX'a çevirsem onu da Aux Bluetooth ile bağlasam olur mu ki?

Ekli dosyayı görüntüle 152226
Ben köyde nasıl bir kablo kullandığımızı hatırlayamadım ancak bir ucu AUX'du. Diğeri RCA imiş demek ki. O zaman seçeneğiniz RCA to AUX alıp onu bluetooth adaptörüne takmak. Ayrıca aktif olması için soldaki ışıklı butonlardan "Game"i kullanmanız gerekiyor.