Eski HDD yi Yeni Bilgisayara takmak

Bu konuyu okuyanlar

Ragnarok77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba öncelikle.Ben bir kaç ay önce kendime bir bilgisayar aldım.Bu bilgisayar da 240 gb SSD bulunmaktadır.İçinde şu anda kullandığım windows bulunuyor fakat bilgisayarım da 10 gb yer kaldı.Eski bilgisayarımda windows 10 un kurulu olduğu 500gb HDD bulunmakta fakat pc eski olduğu için açılmıyor ve şuan da gidip bilgisayarcıda sorunu çözemiyorum.Ben bu hdd yi alıp hali hazırda ssd bulunan bilgisayarıma taksam normal windowsu açıp onu belirli programlarla sıfırlayıp kullanabilirmiyim yoksa sistem açılmaz ve sıkıntı çıkarır mı ?

osmanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
çok gereksiz bile bile yavaşlatmaktan başka bir şey değil bu yaptıgınız

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Merhaba öncelikle.Ben bir kaç ay önce kendime bir bilgisayar aldım.Bu bilgisayar da 240 gb SSD bulunmaktadır.İçinde şu anda kullandığım windows bulunuyor fakat bilgisayarım da 10 gb yer kaldı.Eski bilgisayarımda windows 10 un kurulu olduğu 500gb HDD bulunmakta fakat pc eski olduğu için açılmıyor ve şuan da gidip bilgisayarcıda sorunu çözemiyorum.Ben bu hdd yi alıp hali hazırda ssd bulunan bilgisayarıma taksam normal windowsu açıp onu belirli programlarla sıfırlayıp kullanabilirmiyim yoksa sistem açılmaz ve sıkıntı çıkarır mı ?
Nasıl yani HDD çalışmıyor mu?

Ragnarok77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sorunu çözdüm ilk olarak osmanusun yazdığına cevap vereyim.ssd de şuan da kullandığım bilgisayarımın işletim sistemi kurulu fakat yer kalmadığı için eski kasa da takılı olan 500 gb lik hdd yi söküp bu bilgisayara ek olarak takıp oyunlarımı ve ek programlarımı oraya kuracağımı söylemek istedim.sorumsa hdd de eski bilgisayarın winodws işletim sistemi kurulu bundan ötürü bu bilgisayar da sıkıntı yaratır mı aklıma soru işareti geldi bende foruma danışmak istedim.sonrasında forumda başka birisinin de aynı konuda bunu sorduğuna rastladım ve orada ki cevaplardan sorun yaratmayacağını anladım şuan da takılı, taktıktan sonra da hdd de bulunan dosyaları ve windowsu silip temizledim 465 gb lik boş bir yer açıldı bilgisayarım da.VECTORR adlı kişiyede cevap vermiş oldum.Yine de teşekkür ederim size Eyvallah.

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
harici disk olarak kullanabilirseniz sorun cıkmaz herhalde zaten ssd mevcut bilgisayarınızda

Ragnarok77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
evet evet öyle kullanıyorum şuan da taktım bugün.Yine de teşekkür ederim eyvallah yanıtınız için.

Ragnarok77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
henüz bir şey kurmadım hdd ye şuan da cod modern warfare güncelleniyor ssd ye.güncelleme bitince hdd ye aktarıcam oyunu.sorun falan çıktımı diye sorarsanız hiçbir sorun çıkmadı bilgisayara taktım ve çalıştırdım ardından içini temizledim ve şuanda kullanıyorum.