Eski HDD' deki Windows' u Yeni SSD' ye Nasıl Aktarırım?

Bu konuyu okuyanlar

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Başlık sorunumu tam anlatamıyor olabilir. Yapmak ve sormak istediğim şu: Laptopumun HDD' si ölmek üzere. İçinde Windows 7 Home Basic yüklü. Muhtemelen yakın zamanda HDD' yi çıkarıp yerine bir SSD takacağım. SSD' ye de W7 Home Basic kursam HDD' deki W7HB' in etkinleştirme anahtarı, onaylama bi şeysi falan varsa ben de onu yenisine eklesem olur mu, oluyor mu? Ya da öyle bir şey olmaz yeniden W7 mi almalıyım? Oluyorsa nasıl bulabilirim bu etkinleştirme anahtarını vesarielerini.

Laptop HP Pavilion G6. 6-7 senelik laptop. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bazı yazılımlarla anahtar bulunuyor ama denemedim.
Genelde bu tarz eski cihazların altında, batarya altında l.anahtarı yazar. Onu yazdığında etkinleşir.

Acronis diye bir yazılım var. Birebir olarak clonlayabiliyorsun diski ve yenisinden devam edebiliyorsun. Alternatifi de çok ama bu bildiğim en eskilerinden.

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bazı yazılımlarla anahtar bulunuyor ama denemedim.
Genelde bu tarz eski cihazların altında, batarya altında l.anahtarı yazar. Onu yazdığında etkinleşir.

Acronis diye bir yazılım var. Birebir olarak clonlayabiliyorsun diski ve yenisinden devam edebiliyorsun. Alternatifi de çok ama bu bildiğim en eskilerinden.
Yeni ssdyi taktım. Dediğin gibi laptobun arkasında ürün anahtarı yazıyormuş. Microsoft' un sitesinden Win 7 home basic' i indirip usb' ye yazdırmak için siteye gittim ve ürün anahtarını girdim fakat hata veriyor. Sık sorulan sorulara baktım şöyle bir şey yazıyor konuyla ilgili:

ürünanahtarı.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

ISO dosyasını neden indiremiyorum, neden hata veriyor konularını Microsoft' un sitesinden araştırdım. Dediklerine göre Win 7' ye olan destek sona erdiği için resmi siteden iso indiremiyormuşuz.

Başka bir şey bilen varsa söylesin yoksa Linux Mint XFCE kuracağım. Onda da kurulum hatası gibi şeyler olursa ortada kaldık demektir. :)

Son düzenleme:

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Toplu lisanslama h. merkezine gidip bulmaya çalışabilirsin aslında ?
Eskiden microsoft yerine başka kanallara giderdik, gene bu tarz kaynak arayabilirsn bence.