Eski bir masaüstü bilgisayara yeni parçalar World of Warcraft için, yardım lütfen

Bu konuyu okuyanlar

TavacikliYusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 15079Merhaba arkadaşlar, aile evinden getirdiğim eski bir masaüstü bilgisayarım var. World of Warcraft oyununu oynayabilmek adına bir kaç yeni parça almak istiyorum. Bilgisayarımın özelliklerini resim olarak ekledim.

Oyunun gereksinimlerinde ATi Radeon HD 4850 ekran kartı istiyor, acaba benim anakarta uyar mı ? 4GB ram almayı düşünüyorum. Toplam bütçem 300tl veya biraz üstü.

Şuan oyuna girdiğimde 20FPS görüyorum ki çok az, acaba bunu 50 yapabilir miyim ? Ya da BG'lerde, Raidlerde kasmadan oynayabilir miyim ? Neleri değiştirmem lazım ne almalıyım lütfen yardımcı olur musunuz ? Ürünleri 2.el alabilirim, sıfırı bütçemi zorlar gibi düşünüyorum. Beni 1 sene idare etse yeter. Sadece oyunu performans beklemeden ancak takılmadan oynamak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. :)
Ekli dosyayı görüntüle 15079Ekli dosyayı görüntüle 15079Ekli dosyayı görüntüle 15081Ekli dosyayı görüntüle 15081

Ekli dosyayı görüntüle 15081Ekli dosyayı görüntüle 15081

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ekli dosyayı görüntüle 15082

TavacikliYusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayardan anlayan yok mu koca forumda?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
kardeşim şimdi senin ana kartının ne kadar rami kaldırdığını, hangi ekran kartlarını desteklediğini bulman gerek. sen diyorum çünkü telefondayım şuan bakamam zaten telefon kötü bir de zaten kimse cevap yazmamış o yüzden yardımcı olmak istedim.

şimdi ana kart modelini google dan arat ve dediğim şeyleri bulmaya çalış. eminim bi sonuca varırsın. ekran kartı için dediginiz model muhtemelen uyumludur ve sıkıntı çıkarmaz gibi ve eminim ram de sıkıntı çıkarmaz ancak rami bilgisayara takılı olan ramin aynısından almam gerek. zaten hızı 357 mhz yazıyor ki bu hız baya az umarım rami de bulursun.

oyuna gelecek olursak ekran kartının o oyunda nasıl performans vereceğini bilemem. oyuna bile hiç oynamadım ama önerim seçeceğiniz ekran kartının youtubeden incelemelerini, testlerini izleyin. kolaylıkla bilgi sahibi olursunuz..

umarım yardımcı olmuşumdur. telefondan bu kadar :(

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
sonradan fark ettim ramde ikili kanal yazıyor yani muhtemelen iki tane 1er gb lık ramler takılı. demem o ki rami alırken 2şer gb lık DDR2 ve 357 mhz hızında çalışan iki ram almanız gerekecek. anakart destekliyor ise bu hızlar 600 mhz falan da olabilir.. bu arada güç kaynağının kaç watt olduğunu da yazabilir misin?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
bir sonuca varamazsan yarın daha sağlıklı yardımcı olurum.. :)

TavacikliYusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınız için teşekkürler... Hocam anakartımın modelini yazdım bir şeyler buldum ama tam anlamadım. Neyi desteklediğini falan çözemedim :(

250W güç kaynağım baya bir az geldi. Zaten çok eski bir alet. Ama işte yaza kadar şu oyunu çok kasmadan oynasam yeterli.. :/

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
kardeşim ben sana bi kaç saat içinde yardımcı olacagım inşallah.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
[MENTION=477727]TavacikliYusuf[/MENTION] ;

Kardeşim anakartın 1066/800/667 mhz hızlarında maksimum 8 gb a kadar ram destekliyor ayrıca 1 gb bir ekran kartını da kaldırabilir. yani bir 4850 takabilir ve ram yükseltmesi yapabilirsiniz..

iyi forumlar.

TavacikliYusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Trobb İ

Hocam çok teşekkürler yardımlarınız için... Peki hocam bu ürünleri tahsil edebilirim.. Ancak bir sorum olacak ben bu bilgisayara ölü yatırım olarak bakıyorum :D Eski alet sonuçta. Yaza kadar oyunu oynatsın oldukça yeter. Ancak en net sorum bu olacak; acaba bu alete 4850 ekran kartı ile 4GB ram takarsam benim bilgisayarım bu oyunu en düşük seviyede kaldırabilir mi ??

Bir de hocam bu takacağım ram DDR2 olmalı değil mi ??

@Trobb ;

Ayrıca hocam netten World of Warcraft: Warlords of Draenor System Requirements diye bir arama yaptığım zaman bunları buluyorum bi küçük bilgi belki yorum yapmanızı sağlar..

Minimum System Requirements:

PC:
Windows XP/Windows Vista/Windows7/Windows8 (latest Service Pack)
Intel Core2 Duo E6600 or AMD Phenom X3 8750
NVIDIA GeForce 8800 GT, ATI Radeon HD 4850 or Intel HD Graphics 3000

Recommended Specifications

PC:
Windows 7/Windows 8 64-bit (latest Service Pack)
Intel Core i5 2400 or AMD FX-4100 or better
NVIDIA GeForce GTX 470, ATI Radeon HD 5870 or better

PC/Mac:
35 GB available HD space
2 GB RAM
Broadband Internet connection
Keyboard/mouse
DVD-ROM drive
1024×768 minimum display resolution

TavacikliYusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konu güncel hala, [MENTION=401030]Troob[/MENTION] hocam uyumluluk sorununu çözdü ancak hala yardım lazım. Çünkü bu ürünleri alırsam acaba oyunda durum n'olacak.. Ölü yatırım olacaksa para vermek istemiyorum. Bu da beni korkutuyor.. Bekliyorum hala yanıtlarınızı :)

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
ekran kartının youtube'dan oyun ile olan testlerini bulabilirsin. ram olarak zaten sıkıntı olmaz bence almalısın direk. ancak ekran kartı 8800gt alabilirseniz daha sağlıklı olur. anakart sıkıntı çıkarmaz ayrıca nvidia oyunlar için optimize konusunda eski kartlar bakımından daha iyi.

TavacikliYusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=401030]Troob[/MENTION] hocam peki oyun için gereken sistem özelliklerini atmıştım. Sanırım benim işlemci de altında ama çok etkilemez diye düşünüyorum. Bu arada ben 4GB DDR2 ram almalıyım sanırsam(yanlışım varsa düzeltin lütfen), bunun üstüne bir de 8800GT alırsam kurtarırım diyorsunuz. Çok teşekkürler.

Son olarak 250W PSU yeterli mi acaba :D

[MENTION=401030]Troob[/MENTION] hocam bir de gpuboss sitesinden yaptığım karşılaştırma da HD4850, 8800GTden daha iyi diyor.. Benchmark puanları da daha yüksek. Kafam karıştı :/

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
ramleri alın. ekran kartına da ben nvidia da güncel diye onu önerdim ama karar sizin. dediğim gibi bir kaç video izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.. 250 watt psu eminim yeterli olacaktır..