Eski bilgisayarıma yeni parçalar alacağım

Bu konuyu okuyanlar

Tanererenx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,
Amd Radeon 7570HD 2 GB
8 GB ram
i5-(kaçıncı nesil olduğunu hatırlamıyorum)
Bir bilgisayarım var, yaklaşık 2 sene önce oyunlarda kapanma sorunu başladı ve bozuldu. 2000 TL bütçe ile ekran kartı+psu+anakart almak istiyorum, eski kasamın sadece işlemcisini, ssd+hdd, fanını ve ram’ini yeni kasada kullanacağım. Sorunun kaynaklanabileceği tüm parçaları değiştirmek istiyorum. İncehesap gibi sitelerin oyuncu bilgisayarı olarak sattığı kasaları inceleyip değiştireceğim parçaları seçtim, sizce herhangi bir sorun yaşar mıyım tekrardan? O kadar verdiğim para boşuna gitsin istemiyorum

Ekli dosyalar

• D4A3E367-D10D-4040-AD02-125828B72A2B.png
    D4A3E367-D10D-4040-AD02-125828B72A2B.png
    129 KB · Görüntüleme: 97

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Merhabalar,
Amd Radeon 7570HD 2 GB
8 GB ram
i5-(kaçıncı nesil olduğunu hatırlamıyorum)
Bir bilgisayarım var, yaklaşık 2 sene önce oyunlarda kapanma sorunu başladı ve bozuldu. 2000 TL bütçe ile ekran kartı+psu+anakart almak istiyorum, eski kasamın sadece işlemcisini, ssd+hdd, fanını ve ram’ini yeni kasada kullanacağım. Sorunun kaynaklanabileceği tüm parçaları değiştirmek istiyorum. İncehesap gibi sitelerin oyuncu bilgisayarı olarak sattığı kasaları inceleyip değiştireceğim parçaları seçtim, sizce herhangi bir sorun yaşar mıyım tekrardan? O kadar verdiğim para boşuna gitsin istemiyorum
Siz GT 730 ve A320 anakart mı almayı planlıyorsunuz?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
anakart almak için işlemcinin nesilini öğrenmeniz lazım. bu 1.
gt730 ekran kartı almayın, yazık günah. darboğaz yersiniz bu da 2.
a320 anakart da giriş seviyesi anakart, bilgisayarın bozulduysa yaptır, neden sıfırını alıyorsun ki. bazen kondansatör arızalanıyor, 50 liralık iş için 500 600 liraya anakart alıyorsun.. bu da 3.

oyunlarda kapanma sorunu varsa önceden müdahale edecektin, neden kapandığını bulacaktın. kapana açıla kapana açıla bozulmuş.. bu da 4.

2bin lira bütçen var, a320 ile gt730 alıyorsan işin çok zor, öğrenmen gereken çok şey var. allah yardımcın olsun. bu da son..

Tanererenx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşlemcinizin ne olduğunu öğrenmek zorundayız anakart önerebilmek için. :)
Bilgisayarım açılmıyor nasıl öğrenebileceğimi bilmiyorum.
anakart almak için işlemcinin nesilini öğrenmeniz lazım. bu 1.
gt730 ekran kartı almayın, yazık günah. darboğaz yersiniz bu da 2.
a320 anakart da giriş seviyesi anakart, bilgisayarın bozulduysa yaptır, neden sıfırını alıyorsun ki. bazen kondansatör arızalanıyor, 50 liralık iş için 500 600 liraya anakart alıyorsun.. bu da 3.

oyunlarda kapanma sorunu varsa önceden müdahale edecektin, neden kapandığını bulacaktın. kapana açıla kapana açıla bozulmuş.. bu da 4.

2bin lira bütçen var, a320 ile gt730 alıyorsan işin çok zor, öğrenmen gereken çok şey var. allah yardımcın olsun. bu da son..
Çok zekisiniz fakat hepsini denedim zaten sorunu biliyorum :D

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Bilgisayarım açılmıyor nasıl öğrenebileceğimi bilmiyorum.

Çok zekisiniz fakat hepsini denedim zaten sorunu biliyorum :D
İşlemcinizi öğrenmenin yolu söküp bakmak. Üzerinde yazıyor. Erimiş termal macun var ise peçete ile silip bakabilirsiniz. Ya da anakartınızın modeli nedir?