Öneri Eski bilgisayarım için işletim sistemi

Bu konuyu okuyanlar

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
367
Eski bilgisayarımı uzun bir süredir ikincil bilgisayarım olarak kullanıyorum. Arch Linux (GNOME) kurdum ama ses çalışmadı. Eski sistemime hangi İS'yi kurayım?
Eski sistemim:
Intel Core 2 Duo T5670
4GB DDR2
Intel GMA965
160GB HDD

Kuracağım sistemler:
Ubuntu MATE (x64)
Xubuntu (x64)
Windows XP (x64)

( Eski bilgisayarımı çoğunlukla kullanmıyorum. Genellikle seyahatlerde v.b ya da yedek PC olarak kullanıyorum. )

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Linux Mint Mate kur ve sürücülerle kodekslerle falan uğraşma.

BbglGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
elinizde ssd varsa çok güzel olur.Bİrde win7 kurabilirsiniz rahatlıkla

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
garuda linux xfce veya garudanın kde versiyonu olan garuda kde dr460nized deneyebilirsin

Garuda KDE Dr460nized​

Hrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Elinizdeki cihaza ssd takarsanız bir çok işletim sistemini gündelik işler için raharlıkla kullanabilirsiniz. Benim önerim ssd taktıktan sonra windows 8 home kurmanız. SSD takmadan bir işletim sistemi kurmak istiyorum derseniz ise Linux Lite OS kurabilirsiniz.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Elinizdeki cihaza ssd takarsanız bir çok işletim sistemini gündelik işler için raharlıkla kullanabilirsiniz. Benim önerim ssd taktıktan sonra windows 8 home kurmanız. SSD takmadan bir işletim sistemi kurmak istiyorum derseniz ise Linux Lite OS kurabilirsiniz.
SSD takarsa 11'de çalışır orada rahat

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
O bilgisayarda Windows 11 de denedim ve biraz kasması dışında çok büyük bir sorunu da yoktu.

Aslında denemek de isterim. Atlas OS'i mi, Ghost Spectre'yi mi kullanmamı önerirsiniz?
SSD taktın mı ?

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Kali linux günlük kullanım için fazlasıyla gereksiz tool bulundurur. Kaldırmak bile gereksiz bir uğraş olur. Günlük kullanım için geliştirilmiş dağıtımlara yönelmenizi öneririm. Önerim lmde veya manjora i3 olabilir.

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
367
Kali linux günlük kullanım için fazlasıyla gereksiz tool bulundurur. Kaldırmak bile gereksiz bir uğraş olur. Günlük kullanım için geliştirilmiş dağıtımlara yönelmenizi öneririm. Önerim lmde veya manjora i3 olabilir.
Kali Linux'taki gereksiz tool'lar, kullanımda beni çok rahatsız etmez. Ayrıca Linux konusunda tecrübeliyim ve gelişmiş bir dağıtım hoşuma gider :)

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
367
Kali linux kurulumu başındaNo working init found hatası alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
367
Son düzenleme:

Son mesajlar