Eski Amiral Gemisi mi Yeni Orta-Üst Segment mi?

Bu konuyu okuyanlar

wickedsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet arkadaslar soru acik. Butcem 1600-1700 lira civari.

Aklimda bircok cihaz var. Nakit beklentim var aslinda bir yerden, o olursa 3000 lere de cikabilirim. Ama tabi illa 3000 lirayi telefona gomecegim demek degil bu.

Iki durum icin de ayri ayri oneri isteyecegim zahmet olmazsa.

Telefon aldimmi 2-3 sene kullanirim ben en az, bu yuzden uzun omur cok onemli.

Buyuk ekran severim. 6 inche kadar yolu var. Ancak sirf ekrani kucuk diye diger alternariflerinden bariz ustun bir telefonu elemem. Lg G5 gibi.

Oyun performansi onemli diyebilirim. Oyun oynamayi seviyorum.

Sarji 1 gunu cikarsin istiyorum.

Kamera da onemli, ancak diger ozellikler ugruna biraz daha fedakarlik edebilecegim bir unsur.

Aklimdaki telefonlar ise su sekilde;

Beklenmedik bir sekilde nakit gelmez ise
Lg G5

Samsung s6 Edge

Huawei Mate 8 4 veya 3 gbramli versiyon(hangisi f/p si ile benim ihtiyaclarima daha uygun olacak ise)

Nakit akisi olur ise;

Asus Zenfone 3 Deluxe

Samsung s7 Edge

Iphone 6s Plus

Elbette baska telefon onerilerine de acigim. Tahminimce 1 ay civari bir arastirma sureci sonrasinda alacagim telefonu.

Simdiden cevap yazan herkese tesekkur ederim.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
G5 Cidden F/P ürünü yalnız ben S6 Edgeyi G5 e tercih ederim.

Amiral gemileri GPU da her zaman üstündür. Dolayısı ile Orta segment tercih etme .

gurohero123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s6 edge aldım 1 bucuk ay oldu 1850 tl ye. yeni amiral gemilerinden suanlık bi farkı yok aşırı memnunum söyledigin süre zarfında seni idare edecek fiyat performans telefonu.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Nakit akisi olursa benim yakin oldugum cihaz da s7 edge acikcasi, fakst dusuk butce icin lg g5 in huaweiye veya samsunga gore avantaji nedir, bilgi verebilir misiniz rica etsem?
G5 amiral gemisi bir telefon
Aklına gelebilecek her konuda en üst düzeyde kamera ekran işlemci
Lg'nin piyasası çok kötü olduğundan fiyatları böyle düşüyor

wickedsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
G5 amiral gemisi bir telefon
Aklına gelebilecek her konuda en üst düzeyde kamera ekran işlemci
Lg'nin piyasası çok kötü olduğundan fiyatları böyle düşüyor
Tesekkur ederim yanitiniz 8cin, fakat mate 8 ve s6 edge de zamaninin/markasinin amiral gemileri.

Spesifik olarak kagit uzerinde g5 in daha iyi olfigu asikar, fakat kullanima da yansiyor mu bu durum? G4 ornegin, ciktiginda muthis ozellikler sunmasina karsin oldulca problemli bir cigazdi, bir de g5 in alt tarafinin cikarilabilmesi eklenince cekincelerim oluyor haliyle.

Mate8 veya s6 edgeden ömür konusunda ustun olur mu g5? Lg gibi en azindan internete kronik problemli olarak isim yapmis bir markanin bu ismini goz ardi ettirebilir mi?

G5e kesinlikle karsi degilim, ancak benim adima az bir paradan soz etmiyoruz. Bu sebepten oturu enine boyuna ogrenmek isterim herseyi. Tesekkurler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tesekkur ederim yanitiniz 8cin, fakat mate 8 ve s6 edge de zamaninin/markasinin amiral gemileri.

Spesifik olarak kagit uzerinde g5 in daha iyi olfigu asikar, fakat kullanima da yansiyor mu bu durum? G4 ornegin, ciktiginda muthis ozellikler sunmasina karsin oldulca problemli bir cigazdi, bir de g5 in alt tarafinin cikarilabilmesi eklenince cekincelerim oluyor haliyle.

Mate8 veya s6 edgeden ömür konusunda ustun olur mu g5? Lg gibi en azindan internete kronik problemli olarak isim yapmis bir markanin bu ismini goz ardi ettirebilir mi?

G5e kesinlikle karsi degilim, ancak benim adima az bir paradan soz etmiyoruz. Bu sebepten oturu enine boyuna ogrenmek isterim herseyi. Tesekkurler.
Snapdragon 820den bahsediyoruz.
Snapdragon 820li g5 kafasını ezer s6 edge bile mate 8 in uzun ömürlü bir cihaz olacaktır. İmkan varsa TR garantili alın kafanız daha rahat olur LG Türkiye servisi iyi bir servis en azından kullanıcı hatası demiyorlar 2200-2000 TR garantili bulabilirseniz alın

wickedsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Malesef xiaomi guvenerek alabilecegim bir marka degil. Kagit uzerinde hayran birakiyor, mi5s i cok ciddi dusundum fakat uzun sure kullanimda neler yasayacagimi bilemedigimden oturu listemden cikardim. Var midir xiaomiyi 3 sene kullanan?

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Aklimda bircok cihaz var. Nakit beklentim var aslinda bir yerden, o olursa 3000 lere de cikabilirim. Ama tabi illa 3000 lirayi telefona gomecegim demek degil bu.

Buyuk ekran severim. 6 inche kadar yolu var. Ancak sirf ekrani kucuk diye diger alternariflerinden bariz ustun bir telefonu elemem. Lg G5 gibi.

Kamera da onemli, ancak diger ozellikler ugruna biraz daha fedakarlik edebilecegim bir unsur.

Lg G5

Samsung s6 Edge

Huawei Mate 8 4 veya 3 gbramli versiyon(hangisi f/p si ile benim ihtiyaclarima daha uygun olacak ise)

Nakit akisi olur ise;

Asus Zenfone 3 Deluxe

Samsung s7 Edge

Iphone 6s Plus

Elbette baska telefon onerilerine de acigim. Tahminimce 1 ay civari bir arastirma sureci sonrasinda alacagim telefonu.

Merhaba,

1600-1700 tl bandında tavsiye ettiğim ürün lg g5. Bu fiyat bandının en iyi cihazı donankö özellikleri bakımından. Kamera ve ekran konusunda da güzel bir ürün. Pil performansı da günü çıkarıyor. Tavsiye ettiğim bir ürün.

Bütçenizi arttırırsanız 2000 tl üstü hemen hemen bütün cihazlar kullanıcıları memnun ediyor. Hepsi güzel cihazlar. Arka kamera ekran için s7 ailesi, ön kamera, ses performansı, kasa dayanıklılığı için htc10, uzun süre (3-4 yıl) kullanım için iphone 6s ailesi veya 7 tercih edebilirsiniz.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145

Lg G5

Samsung s6 Edge

Nakit akisi olur ise;

Asus Zenfone 3 Deluxe

Samsung s7 Edge

Iphone 6s Plus

İphone 6S plus tavsiye ederim(En az 32 gb) listedeki telefonlardan en güçlü olanı bence.Performansı ve yazılım stabilliği ile en az 3-3.5 yıl rahat rahat kullanabileceğinizi düşünüyorum.Android tarafındada asus zenfone 3 deluxe öneririm.Snapdragon 820 6 gb ram 64 gb rom ile listedeki android telefonların en güçlüsü.

wickedsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İphone 6S plus tavsiye ederim(En az 32 gb) listedeki telefonlardan en güçlü olanı bence.Performansı ve yazılım stabilliği ile en az 3-3.5 yıl rahat rahat kullanabileceğinizi düşünüyorum.Android tarafındada asus zenfone 3 deluxe öneririm.Snapdragon 820 6 gb ram 64 gb rom ile listedeki android telefonların en güçlüsü.
Zenfone deluxe snapdragon 821 ile de satılıyor sanırım. 821 olanı almaya çalışacaktım bütçem elverirse. Açıkçası iPhone stabilitesini bulur muyum bulmazmıyım bilmiyorum fakat bana ip7 den bile daha cazip geliyor zenfone 3 deluxe.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Zenfone deluxe snapdragon 821 ile de satılıyor sanırım. 821 olanı almaya çalışacaktım bütçem elverirse. Açıkçası iPhone stabilitesini bulur muyum bulmazmıyım bilmiyorum fakat bana ip7 den bile daha cazip geliyor zenfone 3 deluxe.
Ben bir siteden baktım özelliklerine gsm...(site ismi verebiliyor muyuz bilmiyorum.) orda snapdragon 820 yazıyordu.O yüzden öyle dedim.821 ise daha güzel.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türkiye sürümü 820
Ana vatanı tavanda ve vb yerlerde 821 ile çıkacak. Ve 820den daha pahalı olacak

M

Murat Burç

SDN Okuru
İşte dediğim bu değişik modelleri çıkabiliyor aynı telefonun.:)
Aynı telefonun sadece işlemcisi değişik olur kamerası ekranı vb parçaları aynı kalitede olur.
Snapdragon 821li versiyonu vermek için daha fazla para vermen gerekiyor.
Snapdragon 821 zf3 deluxe var 820li zf3 deluxe var bu cihazlardada sadece işlemci farkı var
Lg v20de öyle bir ayrım da yok hepsi aynı donanım aynı yazılım aynı kamera telefon tamamiyle aynı

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Türkiye sürümü 820
Ana vatanı tavanda ve vb yerlerde 821 ile çıkacak. Ve 820den daha pahalı olacak
İşte dediğim bu değişik modelleri çıkabiliyor aynı telefonun.:)
--- Gönderi Güncellendi ---
Aynı telefonun sadece işlemcisi değişik olur kamerası ekranı vb parçaları aynı kalitede olur.
Snapdragon 821li versiyonu vermek için daha fazla para vermen gerekiyor.
Snapdragon 821 zf3 deluxe var 820li zf3 deluxe var bu cihazlardada sadece işlemci farkı var
Lg v20de öyle bir ayrım da yok hepsi aynı donanım aynı yazılım aynı kamera telefon tamamiyle aynı
Her marka için geçerli bence eminim.;)

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Bence şuan telefon almak mantıksız çünki 3 ay sonra eski amiral gemi olacaklar ha lg alırsınız fiyatı düştüğünden ona bişey demem ama htc 10 s7 hele hele note5 bence çok saçma olur(yani ben bu yüzden telefon almaktan vazgeçtim)